Bursaspor İbrahim Yazıcı’yı unutmadı!

Bursaspor Kulübü bugün 73. doğum günü olan Şampiyon Başkan İbrahim Yazıcı'yı andı.

Bursaspor Kulübü, İbrahim Yazıcı için “Merhum Başkanımız İbrahim Yazıcı‘yı 73. yaş gününde sevgi, rahmet ve özlemle anıyoruz.” paylaşımında bulundu.

12 Yorum Onay bekleyen yorum yok

 1. Çok özledik seni be başkan, dik duruşunu, Liderliğini, Bursaspor sevgini, vizyonunu, idealistliğini..

  Bilenler bilir, Rahmetli başkanın Bunlar benim kıymetimi ancak ben ölünce anlar sözünün detay konuşmasını hafızaları tazelemek için hatırlatmak istiyorum..

  **Yeşil beyazlıların teknik direktörü Hikmet Karaman, son olarak Orduspor maçı için kampa giderken Yazıcı ile arasındaki diyaloğu şu sözlerle anlattı:

  “Maça gelmeyecekti. Takım uçağa bindi, bir baktık başkan da binmiş. Gece saat 03.00 gibi uçaktan indik. Ben, O ve takımın yardımcı hocası bir çay bahçesine gittik. Başkan kola aldı. Ben de ‘Başkan bırak şu kolayı, zararlı’ dedim. ‘Ya boşver hocam’ dedi. Sonra takım ve gelecek hakkında konuşuyorduk. Bir ara ben ‘Başkanım’ dedim… ‘Önümüzdeki sene Avrupa’ya gidersek inşallah, bu başarının mimarı sen olacaksın.’

  Bunun üzerine başkanın sözleri beni duygulandırdı. ‘Ya boşver hocam’ dedi. ‘Bunlar benim kıymetimi, şampiyon yaptığımda anlamadılar. Ne zaman anlarlar biliyor musun? Ancak ben ölünce…’ Bu sözlerden sonra ayrıldık…”

  Evet başkan, senden sonrası malesef Bursaspora vermedi, herşeyini aldı. Karaktersiz ve 5para etmeyen başkanlar, yönetimler, siyasiler yedi bitirdi kulübü. Eskişehir bile tahtayı açmaya uğraşırken malesef bizde somut birşey yok.

  Yazık, çok yazık. ”Bu arada mesele tahta değil, tahtayı açın transfer yapmayın gerekirse. Ceza almayalım ilerki dönemlerde. Ne bileyim transfere engel bir durumumuz yoktur, Transfer yapmıyoruz gençlere güveniyoruz deyin bizde sizi başımızın tacı yapalım”

  30
  1
 2. Senin isminin Geçtiği her an 2010 yılı yani o şampiyonluk aklıma geliyor. Ne mutlu bize ki o güzel günleri gördük.
  Sevgi, Saygı ve özlemle Anıyoruz…

  18
  1. @Eser yorumuna yanıt olarak

   “Pankartı asın, cezası neyse ben öderim” diyen,TFF’ye ve İstanbul’a karşı dik duran Şampiyon Başkanımız İbrahim Yazıcı’yı doğumunun 73. Yılında rahmetle anıyoruz

 3. Senin tırnağin olacak bi adam gelmedi kulübe 10 yildir.. nerde boş lay lay tipler var,onlar geldi.. kulübü sirke çevirdiler resmen..cok erken gittin be büyük başkan..

  13
 4. Rahmetli başkanın ölümünün ardından ilk maç Eskişehir’leydi… Tribünlerin sırayla Tertemiz-Şampiyon-İbrahim tezahuratının devamına “Yazıcı” diye Eskişehirspor taraftarı da eski açıktan katılmışlardı. Güzel insan olabilmek ne kadar güzel!

 5. Hep dik durdun Bursaspor u hiçbir zaman laf söylettirmedin, Bursaspor u ezdirmedin, Bursaspor u spor kulübü olarak yürüttün.Bursaspor için canını ortaya koydun.Bursaspor bayrağını hep yukar da tuttun.Şampiyon dik duran Bursaspor aşığı bir başkandın…

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu