Bursaspor hayatımın en kıymetli varlığı

Karacabey Belediyespor Başkanı Ekrem Senal, basın mensuplarıyla bir araya geldi.

İşte Senal’ın açıklamalarından satırbaşları;

Ben Bursasporluyum ve 7 yaşından beri tribünlerdeyim. Bursaspor’da her alanda görev yaptım. Bursaspor benim hayatımın en kıymetli varlığı ve bu şehrin bir markası. Karacabey Belediyespor, Karacabey ilçesine münhasır, bu ilçenin insanlarının sporla uğraşmasını ve bu ilçenin spor ile tanınmasını sağlamak amacıyla kurulmuş. Bursaspor bizim ağabeyimiz ve bu şehrin bir markası. Bizim Bursaspor’un yerini almak gibi bir niyetimiz yok. Bizim niyetimiz bulunduğumuz ilçeye hizmet etmek ve Türkiye’de spor anlamında en iyi şekilde tanıtmak.

Karacabey Belediyespor ilgi alanımızdaydı
Karacabey Belediyespor’un %51 hissesini TECO’dan satın aldık. Diğer kalan %49’luk hisse ise Karacabey Belediyesi’ne ait. Belediye Başkanımız sağ olsun bize böyle bir teklifte bulundu. 2 senedir de Karacabey Belediyespor bizim ilgi alanımızdaydı. Sarp Yalçınkaya hisseleri satın almadan önce de görüşmelerde bulunmuştuk ama o dönemde Bursa Yıldırımspor’un şehrin merkezinde olması münasebetiyle bize daha mantıklı geldi. Bursa Yıldırımspor, daha çok alt yapıya önem verdiğimiz butik bir takım oldu. Gelinen süreçte Belediye Başkanımız Sayın Ali Özkan’ın da bize ricasıyla ve bizim de düzenlediğimiz plan-programımızla bu şekilde bir projeye giriştik.
Karacabey güzel bir futbol şehri. Karacabey, futboldaki başarılarıyla bizi Karacabey’e hizmet etmeye sevk etti. Biz Karacabey’in potansiyelini biliyoruz, yapısını da biliyoruz. Sizler de biliyorsunuz ki sıfırdan bir takım aldık, 22 tane yeni transfer yaptık ve geçen sezondan sadece 3 oyuncumuz kaldı ve bu süreci elimizden geldiği kadar doğru yönetmeye çalıştık.

İyi transferler yaptığımızı düşünüyorum, iyi oyuncular aldık. İlk başta takımı oluşturma sürecinde medyadan uzak kaldık çünkü öncelikle sahaya çıkacak, başarıyı getirecek takımı oluşturmamız gerekiyordu.

Karacabey Belediyespor’u Karacabey’den götürmeyeceğiz
Karacabey Belediyespor, Karacabey’in göz bebeği. Öncelikle şunu söylemeliyim ki; Karacabey Belediyespor’u Karacabey’den götürmek gibi bir düşüncemiz yok. Karacabey Belediyespor’un Karacabey’de değerli olduğunu düşünüyorum. Karacabey çok güzel bir futbol ilçesi. Burada başarılı olmak için hepimiz çok çalışacağız. Ben de burada bu kulübün bir neferiyim, kulüp malzemecisi de neferi. Bu işin 5 tane ayağı var. Bu ayaklardan bir tanesi yönetim kurulu. Karacabey’in değerli iş adamlarıyla çok güzel bir yönetim oluşturduk. İkinci ayağı teknik kadro ve futbolcular, üçüncü ayağı basın, dördüncü ayağı taraftar ve beşinci ayağı ise kıymetli Karacabey halkı. Bu beş ayağın birlikte hareket etmesi lazım.

Motive edici olmak gerek
Sosyal medyamızı oluşturduk ve transferlerimizi buradan duyurduk. Bu gönderilerin altındaki Karacabey Belediyespor taraftarlarının yorumlarına göz attım. Bazen çok ön yargılı ve tepkili yorumlar gördüm, bazen de destekleyici ve motive edici yorumlar gördüm. Taraftar tabii ki yorum yapacak, bizim ona sonsuz saygımız var fakat daha yapıcı olmak zorundayız çünkü yeni bir takım oluşturduk. Bu süreci doğru atlamak lazım, bunun için de buradaki yönetim kurulunun, basının, taraftarların bu takıma sahip çıkması lazım.

Taş yerinde ağırdır
Hisseleri ilk aldığım zaman çeşitli basın kuruluşları, Karacabey’in değerli sanayicileri beni arayıp; “Karacabey Belediyespor’u Karacabey’den götürecek misiniz?” gibi sorular sordu. Taş yerinde ağırdır. Tekrar söylüyorum Karacabey Belediyespor, Karacabey’de güzel ama bunun için herkes elini taşın altına koymak zorunda.

Karacabey Belediyespor her şeyini veren bir takım olacak
Karacabey Belediyespor, koşan, mücadele eden, sahada her şeyini veren bir takım olacak. Ben bunun teknik kadro ve futbolculardan sözünü aldım. Çok karakterli, çok kaliteli ve Karacabey’e yakışır bir takım olacak. Yeni bir takımız ve bu sene için bir hedef koymak çok akıllıca değil. Yavaş yavaş toparlanacağız, 3-4 haftaya daha ihtiyacımız var. Herkes biraz sabırlı olacak, 3-4 hafta sonunda herkes bu sabrın meyvesini almaya başlayacak, bundan emin olabilirsiniz. Çok net söylüyorum 3-4 hafta sonra Karacabey Belediyespor bu ligin iyi takımlarından biri olduğunu gösterecek. Bu seneki hedefimiz şampiyonluk değil, bunu söyleyeyim ama bu seneki hedefimiz düşmemek de değil. Play-off’u koşturan bir takım oluşturduk ama ben bu takımın bizim beklentilerimizin üstünde işler gerçekleştireceğine inanıyorum fakat takıma böyle bir misyon yükleyip oyuncularımızı da strese sokmanın manası yok. Futbolcuların hepsi zaten bu hedefi istiyor ama illa biz bu sene çıkacağız demek takımın üzerinde baskı oluşturur. Yeni bir takım olduğu için baskı oluşturur ama sonuçlar çıktıkça hep beraber iyi olduğunu göreceğiz. Bursa Yıldırımspor’u oluşturduğumuzda ilk hedefimiz 3. Lig’e çıkmaktı ve biz bunu başardık. Benim futbol bilgi ve birikimimin oluşturulan hedefleri başarmaya yeteceğini düşünüyorum. Karacabey’de de dediğim gibi hedefimiz ligde bir sonraki seneye çok ciddi, yetenekli, potansiyelli bir takım oluşturmak. Bunları yaparken sabırlı olmak zorundayız. Taraftarımızın takımına, bize sahip çıkması gerekiyor. Bize sahip çıkarlarsa biz zaten elimizi taşın altına koyduk, Belediye Başkanımız her konuda bize yardımcı oluyor, iş adamlarımız reklamlar konusunda yardımcı oluyor. Bu tabi yetmez, daha fazla destek almamız gerekiyor. İlk iki hafta Ankara Demirspor ve Bursaspor maçlarımız var. Bu maçları atlattıktan sonra taraftarlarımızla da aktiviteler yapacağız. Sosyal sorumluluk projeleri düzenleyerek takımımızın şehirle daha da bütünleşmesi için organize olacağız. Bunların hepsini basın mensupları aracılığı ile taraftara duyuracağız.

Karacabey’in çocuklarına ağırlık vereceğiz
Benim işim alt yapı. Bursa Yıldırımspor’un bu sezon tam 15 oyuncusu alt yapıdan yetişen kendi öz kaynağı. İlker kardeşim elinden geldiğince Karacabey Belediyespor akademisini oluşturdu. Bu yeni bir oluşum olmasından ötürü biraz zorlayıcı. A takım düzeyinden başlayıp Karacabey Belediyespor’un her alanında kurumsallık oluşturacağız. Bu sene belki akademi takımımız da çok öne çıkmayacak ama bir sonraki sene orası da hedefe oynayan takımlardan oluşacak, a takıma oyuncu verecek ve Karacabey’in çocuklarına ağırlık vereceğiz. Akademi organizasyonumuzun da gelişerek devam ettiğini hep beraber göreceğiz.

Türk futbolunun geleceği alt yapıda
Bunu herkes söylüyor ama kimse uygulamıyor. Türk futbolunun geleceği alt yapıda. Alttan yetiştirmezseniz, üretmezseniz, sadece para harcayarak bir yere kadar gidebilirsiniz. Bizim hedefimiz de alt yapıdan Karacabey Belediyespor’a oyuncu yetiştirmek. Bunu ilerleyen zamanlarda göreceksiniz. Bu sezon Yıldırımspor Akademi’den buraya 3 tane oyuncu getirdik ve profesyonel sözleşme imzalayacağız. Önümüzdeki senelerde bu sayıyı Karacabey Belediyespor’un kendi yetiştirdiği oyuncular ile daha da arttıracağız.

Karacabey Belediyespor’un önünde bir marka bulunmamalı
Benim şirketim MERTSE ve ülke çapında hizmet veriyoruz. İsim sponsorluğu için birkaç teklif de geldi ama Karacabey Belediyespor’un önünde bir marka bulunmamalı ve özel olmalı.

16 Yorum Onay bekleyen yorum yok

  1. @16 BURSASPORLU yorumuna yanıt olarak

   İnegöl’ lüler iyi okuyun bu satırları ❗️Sayın Ekrem Senal “Bursaspor bizim ağabeyimiz” diyerek madam gibi değil adam gibi konuşmuş ❗️Herkes şapkasını önüne koysun ❗️

   16
   3
 1. Şimdiden yazayım Ali Ay döneminden bir sey çıkmaz fakat Yazıcı döneminden sonra gelenler icin özellikle bir kaç baskan varki onlar icin baya bir sıkıntılı süreç bekliyor.
  Kim beş kuruş yediy se haram zıkkım olsun sonuna kadar geri alınsın.
  Baskan sen de dilkçeni verdin dosyaları da teslim ettin istediğini aldın artık istifa et bu kulübü daha fazla zor durum da bırak ma

  22
  5
  1. @Metin yorumuna yanıt olarak

   Sen mahkememisin yoksa hakim mi arkadaşım, bi şey çikmaz dedigin Ali ay toplam borcumuzun %35’i, bi şey çikmaz dedigin Ali ay dönemindeki profesyonellere borcun %20’si yani gerçekten amacin anlamaksa bi şey çikmaz desigin Ali ayı alakadar eden borç toplam borcun yarisindan da fazlasi, bu sebeple umarim bişeyler çikar ve sadece Ali ay döneminden gelen 550-600 milyon tllik borç Ali ay efendiye rücu eder.

 2. Sayın ekrem senal bey bu sene size ve karacabey spora başarılar dilerim çok iyi niyetli ayağı yere sağlam basan birisiniz futbola ve spora katkılarınızdan dolayı sizleri tebrik ederim hangi takıma başkan olduğunuzun bir önemi yok karacabeyde bizim yıldırımda bizim bursasporda bizim önemli olan bu işin mutfağına girip işi temelden öğrenmek ve pozitif bir düşünceyi insanlara aktara bilmek ve siz bunu çok iyi yapıyorsunuz işi temelden öğrenirseniz taraflı tarafsız herkes sizin başkanlık yapmış olduğunuz hangi kulüp olursa olsun sempatiyle bakarlar ben bunlardan biriyim kısmetse ilk maçınıza gelmek isteyen biriyim nasip olursa da geleceğim işi mutfağından öğrenemeyenler ki bursa spor böyle birine rasladı onu kapat bunu kapat günlük başarı iste ismi mehmet olanı değil de ismi mikoliyov olana dünya kadar para ver verdiğin paranın karşılığını alama sonrada ben bursa spordan alaçaklıyım de temlik koydur bursa spor borç batağının içinde kaybolsun bu ismi burda zikretmek istemiyorum çünkü o ismi duyunca istifra edesim geliyor neyse

  9
  6
 3. Ekrem ağbi sen merak etme biz karacabeylede kavga ederiz onlarında taşlarız onlarada küfür ederiz maalesef bizde böyle taraftar gurubu varken kendi kardeşlerimizide küstürürüz ben bursasporlu olarak Karacabey yapılacak olumsuzluklardan dolayı şimdiden özür dilerim..

  1. @OSMANLI-16 yorumuna yanıt olarak

   Bu sefer böyle bir şey olmaz diye düşünüyorum bende Bursaspor luyum ama karacabeyspor da benim takımım bizim Bursanın takımı kafamıza bunu kazıyalım rica ediyorum

 4. Sayın başkan bir taraftan şehrim
  Adına sizin gibi yöneticiler tanidikça
  Gurur duyuyorum, diger taraftan da
  Sinirden isyan edesim geliyor.
  Abi birakin artik bu Bursaspor güzellemelerini, swzon başinda taşin altina gövdeni koyup Bursaspora başkan olacagini beklemiştim, hem de kulùbü besleyecek Yildirimspor gibi hazir bir pilot takim da varken bu sene olmasa da seneye zirveye oynayan Pttye yükselen bir takim hayal etmiştim ama gidip tercihinizi Karacabeyden yana kullandiniz bu sebeple Bursaspor ile alakali düşüncelerinizin pek önemi kalmiyor, biz taraftar da ne zaman sizin gibi akli başinda futbol yöneticiliginin hakkini veren bir başkanimiz olacak deyip hayiflanmaya devam ediyoruz.

  1
  1
 5. Evet başkan çok güzel konuşmuş insanın yüreğinin güzelliği diline vururmuş Bursaspor luyum Karacabey liyim inşallah Bursa takımlarının hepsi çok başarılı olur Yıldırımı da İnegöl ü de destekleyelim

  1. @Esentepe 16 yorumuna yanıt olarak

   Çok güzel konuşmuş derken, Karacabey Belediyesporu satın aldım, o artik benim şahsi malım oldu. Bursasporu da çok seviyorum, Türkçesi bir gün başkanı olursam şirketleştirip onu da satın alırım demiş. Yani, yaptığım güzellemeleri yerseniz demiş. Anlayana.

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu