Bursaspor gecesi neden iptal edildi?

Yardım gecesinin iptal edildiğini Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş duyurdu.

Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş yaptığı açıklamada “Bursaspor’umuzun içinde bulunduğu mali sıkıntıları dikkate alarak Bursa Valimiz Sayın Yakup Canbolat bey ile birlikte “Bursaspor’a Destek Kampanyası” yapılacağını kamuoyu ile paylaşmıştık.

Kampanyanın startını vermeden önce 20 Aralık Cuma akşamı Bursa Ticaret ve Sanayi Odası (BTSO), Bursa Ticaret Borsası (BTB), Organize Sanayi Bölgesi başkanları, iş adamları ve şehrimizin kanaat önderleri ile Merinos AKKM’de bir araya geldik. Bu toplantıda kulübün mali konularıyla ilgili neler yapılabileceği, destek kampanyasının planlanması, canlı yayınlar ile kamuoyuyla paylaşılması ve hatta sanayici ve işadamlarımızın bu kampanyaya katılımının sağlanması gibi konularda istişarelerde bulunduk.

Aradan geçen süre zarfında, ekibimiz bir taraftan kampanyanın TV yayını, teknik altyapısı, tanıtımı ve duyurulması gibi çalışmaları sürdürürken, diğer yandan da istişare toplantısında bir araya geldiğimiz iş dünyası temsilcileri ve sanayicilerimiz, Bursa’mızdaki tüm iş insanlarının kampanyaya desteğini alabilmek için çalışmışlardır. Ancak gelinen noktada gerek süre kısıtlılığı, gerekse destek talep edilen iş adamlarının bireysel gerekçelerinden ötürü kampanyaya istenilen katkı sunulamaması sebebiyle, mali destek tablosunda arzu edilen noktaya ulaşılamamıştır.

Türkiye’nin en büyük şehir takımlarından biri olan ve yaşattığı şampiyonluk ile Bursa’mızın adını dünyaya duyuran Bursaspor’umuzun, yeniden ayağa kaldırılması için önümüzdeki süreçte gerekli şartların oluşması durumunda böyle bir destek kampanyasının yeniden değerlendirilebileceğini de ifade etmek istiyorum.

Bu süre zarfında gerek şahsımı gerekse de Sayın Valimizi arayarak destek verebileceğini beyan eden işadamlarımıza yürekten teşekkür ediyorum. Bu desteklerini “Bursaspor Yardım Kampanyası” Ziraat Bankası 2047-66417048-5002 ve Denizbank 3280-16853226-351 numaralı banka hesabına yatırabileceklerini ifade etmek istiyorum.

Ayrıca yine kampanyaya destek vermek isteyen işadamlarımıza da bu vesile ile çağrıda bulunmak isterim. Bu süreçte bizlere her türlü yakınlığı ve desteği sağlayan Acun Medya Sahibi Sayın Acun Ilıcalı’ya, TV 8,5 Genel Yayın Yönetmeni Sayın Göktuğ Sevinçli’ye ve bizi kırmayarak programın sunuculuğunu üstlenme nezaketi gösteren Sayın Ersin Düzen beye de şehrim ve Bursaspor adına teşekkür ediyorum” ifadelerine yer verdi.

41 Yorum Onay bekleyen yorum yok

 1. Bir diğer açıdan bakmak gerekirse, rahmetli başkan Yazıcı’dan sonra kulübün içerisine sızmış siyasi oluşuma, şu an Mesut Mestan’ın arkasındaki “üst akıla (!)” Bursa halkı güvenmiyor.

  123
  18
  1. @shinanu yorumuna yanıt olarak

   ”mestanın arkasında ki üst akıl ile kimler kastettiğini bilmiyorum.
   ama eğer bir üst akıl diyorsan o da Bizans.
   sen 15 günde bir 10 lirana kıyıp maça gelme, iş adamlarından milyonlar iste.
   ben anlatmaktan bıktım.
   ”STAT DOLMADAN PARAYI BULAMAZSIN. PARAN OLMADAN ÜST AKILLARIN OYUNCAĞI OLURSUN!”
   ne yazık ki bu şehirde kendi hatalarını görmeyip yel değirmenlerine savaş açanların sayısı % 90.
   gerçekleri görüp kulübü sahiplenmek isteyenlerin sayısı da % 10.
   zaten bunun içindir ki bu kulüp bu hallerde.
   bu oranlar ters dönmedikçe geleceğimiz çok karanlık…

   3
   3
   1. @köşe vuruşu yorumuna yanıt olarak

    kardeş o kdar boş konuşmuşssun ki bu kadar olur 🙂 bilet paraları ile 2 futbolcunun senelik paralarını anca ödersin öyle stada gelmeklede olmaz yani herşeyi çok biliyorsunuz ya evet sanayiceler vermek zorunda değil ama BURSADA yaşayıp bursada para kazanıyorsa BURSASPORADA

    1. @arda1606 yorumuna yanıt olarak

     BURSASPORADA vefa borcunu ödemelilerrr onun bunun şunun sayesinde bir yerlere gelebiliyorlarsa bizim çalışmalarımız sayesinde bu unutulmamalı…

    2. @arda1606 yorumuna yanıt olarak

     senin beni anlaman zor ama ben yine de bi anlatayım.
     ben gişe hasılatından bahsetmiyorum.
     ben gişe hasılatının gölgesinden. yani dolu bir stadın kulübe stada katacağı MARKA DEĞERİNDEN bahsediyorum.
     küfürsüz, cezasız, dolu ve coşkulu bir timsah arena demek, oranın başta isim hakkı olmak üzere diğer bütün ticari alanlarının kolayca ve değerinde pazarlanması demek.
     bu da bursasporun yedi sülalesine yetecek kadar para demek.
     malum sermaye beton yığınına (boş tribünlere) para bağlamaz.
     ahhh bir de bizi anlasanız bu kulüp uçar ama..!
     ne yazık ki sizde bu şehrin bir gerçeğisiniz ve bu şehirde sizinle birlikte yaşamaya ve çile çekmeye mecburuz.

  2. @shinanu yorumuna yanıt olarak

   hocam sen neyden bahsediyosun halen başkana giydirme edaları. Ali ay zamanında nerdeydin veya nerdeydi bu taraftar. Mestana yapılan eleştirelerinin kaçını Ali aya yaptılar. Ali ayı destekleyenler seçim zamanı arkasında koşan maratonda duran 2 grup nerede çıkıp bir özür bile dilemediler…. Ayrıca sen taraftar olarak geçen hafta birlik beraberlik olmuşsun sene başı nerdeydik. sen başında yapılanı bizde ilk yarı bitiminde yapıyoruz. taraftar daha takıma sahip çıkmıyor kıravatlıların sahip çıkmasını nasıl bekleriz. Herkez biliyor bu kıravatlılar takım iyi gittiği zaman resimlere girerler…

   29
   9
  3. @shinanu yorumuna yanıt olarak

   BURSA SPORLU OLMAKTAN HERZAMAN GURUR DUYMUŞUMDUR ,AMA SANAYİCİ ve İŞ ADAMLARI ADINA ÇOK UTANIYORUM ,, ÖYLE LÜKS ARABALARININ PLAKALARINA ( BS ) YAZDIRARAK BURSA SPORLU OLUNMUYOR ,, BİZ ( BS) yi KALBİMİZE YAZDIK ,KOMBİNEMİZİ FORMAMIZI ALDIK SMS ATTIK ,, ,BELKİ BİR YANDANDA İPTAL OLMASI İYİ OLDU ,,EĞER İPTAL OLMASAYDI TÜM TÜRKİYE,YE REZİL BİLE OLURDUK ,BELKİDE BUNDA,DA BİR HAYIR VARDIR HAYIRLI CUMALAR

   36
   3
 2. Bu takımın başkanın adı ne zamandan beri Alinur? Açıklamayı kulüp neden kendi sayfasından yapmıyor? Cacık olmaz dedim diye etmediği küfür kalmayanlar, buyrun er meydanına. Sizin yorumlarınızı da alalım bir zahmet. Şehrin dinamikleri, ileri gelen iş adamları vb. vb. palavracıları. Kulüp dingonun ahırı olmuş, başçavuşun eşeği gibi yönetiliyor yıllardır. Gerçi bunları yazıyorum diye hain, başka takım taraftarı ilan edilmem 5 dk sürmez diye düşünüyorum.

  96
  23
   1. @Suat yorumuna yanıt olarak

    Sen bir kulubü adam gibi yönetemeyip borç batağına sokarsan her başın sıkıştığında siyasilerin kapısına koşarsan siyasette futbola karışır.

    15
    2
  1. @tmkus yorumuna yanıt olarak

   SEN BİŞEYİ İDRAK EDEMEMİSSİN
   İSADAMLARİ İÇİN EN BÜYÜK SORUN MESTAN GUVENMİYORLAR
   ŞİMDİ SANA SORUYORUM
   BU KLUBE 70 MİL.YAKIN PARA GİRDİ
   SEN KİME NE PARA VERİLDİĞİNİ DUYDUNMU
   3 PUAN SİLİNDİ
   NEDEN
   ONUR CANA
   AYKUT MUSA YA İGORA VE EN ÖNEMLİSİ
   FREYE ÖDEME YAPILIRKEN BORÇ ALINDIGI SOYLENEN MENECERE PARA VERMEK DİYET ODEMEK İÇİN BU GÜNLERE GELDİK
   DAHA ÖNCEDE YAZDIM
   B.BAŞI VE MESTAN BU KLUBE ENSON BAŞKAN OLACAK ADAMLARDI

   31
   1
 3. Alinur Aktaşa laf atan arkadaşlar öncelikle bilmelilerki bu kampanyayı belediye ve vali planladı! Açıklamayı da bırakın onlar yapsın bi zahmet herşeye muhalefet olan sizlersiniz

  29
  40
 4. Klübü RANT kapısına çevirdiler çünkü. .. Siyaset in bulunduğu yerde nasıl başarı bekleriz ??? Yazık koskoca çınar ağacı göz göre göre yıkılıyor. … YAZIKLAR OLSUN YAZIKLAR. …..

  21
  2
 5. bir kampanyayı bile becemiyorsanız,bari konuşmayın,Sayın Vali,Belediye başkanları,değerli Mülki amirler,Yapacağınız şey çok basit,1-BURSASPORUN KATLI OTOPARKINI GERİ VERİ,MAHFELİ BURSASPORA VERİN,HALK sanayiciler size güvensinde destek versin.Sayın belediye başkanı,Btso başkanı,Bursapor başkanı eğer Bursasporu seviyorsanız,Üçünüz birlikte Firmaları bir ziyaret edinde desteği siz alın,kimse sizin ayağınıza gelipte destek vermez

  19
  2
 6. YAPMAYACAKTIK
  DUSURMEYECEKTIK
  İÇİMİZDEKİ
  İRLANDALILARA
  ŞAHSİ 3 KURUŞ MENFAATLERİİÇİN ŞEHRİ SATANLARA
  BU İMKANI VERMEYECEK TIK
  ÇOK YAZDIM BURADAN ÇOK YALVARDİM
  AMA BAŞARAMADIM
  ÇÜNKÜ YENİ NESİL HİÇBİR ŞEYİ ANLAMADI
  60 YAŞINDAN SONRA YARIM ASIRLIK SEVDA TERKEDİLIRMI
  ASLA
  AYAKLARIMİZ GİTTİĞİ SÜRECE
  AMA SPOR T OTO 2 ligde
  AMA BAL LIGINDE
  BİZ YİNE YEŞİL BEYAZİN YANINDA OLACAĞIZ
  BURSASPOR SEN ÇOK YAŞA

  15
 7. Arkadaşlar bursaspor tarihine bakın hep siyasetin seçtiği vaşkanlar şampiyon başkanımız bile siyasettendi siyaset katkılarıyla başkan oldu siyasetin oyuncağı şimdi olmadı kurulduğundan beri böyle

  9
  7
 8. SADECE KİM OLDUĞUNU GAYET İYİ BİLEN BİR KİŞİNİN
  HERKESİ KANDIRARAK MESTANİ BAŞKAN YAPMAYI BAŞARDIĞINİ DÜŞÜNDÜĞÜM GÜN BUGÜNÜN HABERCİSİYDİ
  VE ÖYLE OLDU
  YARIN ÇOK GEÇ OLACAK
  İYİ NİYETLE ÇALIŞAN DESTEK VERMEYE ÇALIŞAN HERKESE TESEKKURLER

 9. Ülkemizin geçtiği şu darboğaz günlerde sanayicinin durumu pek iç acıcı değil iptal olması isabetli olmuş rezil olurduk bence mestan ve ekibi diyanete baş vurup cuma namszi çıkışı para toplaya bilirler sonuçta bursasporda sosyal bir afetzede

  6
  14
 10. Yazılarımız boşa tabiki. kimse bunu okumayacak.
  Şuan Bursa sanayisinde %100 işlerini usulüne göre yöneten firma yok. Belediye gitsin hepsini denetlesin. Açıklarına karşı BURSASPOR a destek vermek zorundasın ya da ceza keserim desin ve para toplasın.
  Seve Seve olmuyorsa bu şekilde para toplanabilir.

  3
  1
 11. yorumcuların yarısının belediyede çalıştığının düşünüyorum,kulüp başkanı varken,belediye başkanının demeç vermesi,ve bunu bile savunan bir kitlenin olması zaten herşeyi ispat ediyor,yıllardan beri yapılan bu siyasallaşma politikası yüzünden tribünler her geçen sene boşalıyor yerlerinide kendini öz bursasporlu zanneden çoluk çocuk aldı.( not.hiç bir partinin ismini beliitmedğim halde yorumuma verilecek cevapları incelerseniz ne kadar siyasallaştıgımızı anlarsınız)

  1
  1
 12. Bu taraftar adam olmayacak, anladım.
  Spora siyaset sokmayın diyerek bu sayfalarda siyasetin dik alalığını yapan kendisi…
  Bursaspor için kılı kıpırdamayan sözde Bursa’lı iş adamlarını eleştirmek yerine katkı sağlamak için çaba gösterenleri eleştirmek IQ’nün hangi seviyesini gösterir.
  Bursaspor kendi taraftarı ve bu şehrin dinamikleri ile ayağa kalkacaktır. Yapıcı eleştiriye devam edeceğiz.
  Şehrin ileri gelenleri ile tekrar görüşmeler yapılsın. Bu organizasyon mutlaka gerçekleştirilsin. Kimlerin ne kadar Bursasporlu olduğunu görme fırsatımız olsun. Bu şehrin insanı olarak karınca misali de olsak destek veremeyen işletmelere tepkimizi koyarız.

 13. Burada çocuk olan ya da çocuk beynine düşünen bir çok Bursaspor taraftarıyım diye geçen insan bugün Bursaspor’un başkanı olan Sayın Mesut mestanı defalarca yaptıkları yorumlarla adları yazılarla burada altı tatlılar onu değersiz gösteriler koskoca Bursaspor’un başkanı kim olursa olsun hiçbir şekilde değersiz değildir bu çocuk beyin insanların burada yazıklar yazılar etrafta konuştukları sosyal medyada yaptıkları yorumlar ne yazık ki tüm Bursa sanayiciler işadamları bir kişileri tarafından izleniyor vecam yanın ve taraftarın İnanİnanmadığı ve sahip çıkmadığın düşünüyorlar bu sebepten dolayı Bursaspor başkanı da güvenmiyorlar ama onlarda biliyor ki bir gün bu takımı ayağa kalkacak işte o zaman da gerçek Bursasporlar bu sanayicileri bu işadamlarını asla unutmayacaklar bir tane kombine amını fiyatı o zaman el yakacak inşallah o gün nerede gelecek

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu