Bursaspor forma lansmanı yapıldı

BAŞKANIMIZ ALİ AY: “ TARAFTARLARIMIZIN PROJE DESTEK OLACAKLARINA İNANIYORUM”

Başkan Ali Ay lansmanda şu konuşmayı gerçekleştirdi.

“Büyük değişimin sizde farkındasınız, yöneticilerin eşya piyangosuyla kaynak yaratmaya çalıştığı, Bursa iş hayatını bağış ve prim desteği ile kulübe destek olmaya teşvik ettiği günleri bir hayli geride bıraktık. Artık Bursaspor’un taraftar başta olmak üzere iş dünyasından karşılığı ve getirisi olmayan hiçbir talebi yok.

Stadyumun isminden, locasına, saha kenarından kapısına kadar neredeyse artık her santimetrekaresinin gelire dönüştürülebilir alan olarak kullanılırken, resmi ürünler, reklam alanları ve etkinlik sponsorları dahil olmak üzere yüzlerce enstrümandan oluşan bir pazarlama mecrası oluşturulmuş durumda.

Futbol dünyası içinde yaşanmış yüzlerce başarı hikayesinin temelinde ekonomik büyüklük ve bu büyüklüğün rasyonel olarak sportif başarıya dönüştürülmesi gerçeği yatıyor.

Biz de içinde bulunduğumuz ekonomik sıkıntıların çözüm noktasında, yeni ve son derece anlamlı bir forma projesini hayata geçiriyoruz.

‘Adını formaya yazdır’ sloganı ile sizlerle buluşturduğumuz bu projenin Bursaspor’a katacağı değer parayla da sınırlı değil.

Bugün verdiğimiz mücadele bir kurtuluş mücadelesidir ve gelecek yıllarda Bursaspor tarihi anlatılırken BÜYÜK BURSASPOR TARAFTARI‘nın yaptığı büyük fedakarlık ve kulübüne sağladığı katkı gelecek nesillerin belki de gözyaşları içinde tanıklık edeceği bir miras olarak anlatılacaktır.

‘Hayattaki en büyük pişmanlığın ne’ sorusuna, ‘hatıra formasına ismimi yazdırmamış olmak’ cevabını vermek istemiyorsanız ve Bursaspor müzesine yıllar sonra çocuklarınıza anlatacak bir hikaye koymak niyetindeyseniz eğer, işte size fırsat.

ADINI FORMAYA YAZDIR…

3 Milyonluk Bursa’da yaşıyoruz. Bursaspor bu şehrin en önemli markası diyoruz. Bu kampanya bu söylediklerimizin doğru olup olmadığını kanıtı olacak. Eğer tarihimizin, geçmişimizin sembolü olan formamıza ismini yazdıracak 2000 isim bulursak ki buna inanıyorum bulacağız ama bulamazsak, tarihi değiştirsek de gerçekleri değiştirememişiz demektir.  

Şuanda 5-6 kulüp hariç Türkiye’de tüm spor kulüpleri batmış durumda. Buna Bursaspor da dahil. Bunun için gece gündüz uğraş veriyoruz. Forma reklamları, localar, isim hakları ile konuşuyoruz. Olmuyor mu oluyor ama maalesef yeterli değil. Biz elimizden gelen her şeyi yapıyoruz. Formana ismini yazdır projesi için emeği geçen herkese çok teşekkür ediyorum. Burada ben Bursasporluyu göreceğiz. Localar çok pahalı, isim hakkı çok pahalı, bunun için sadece 1000 TL vereceksin biz. Ben diğerlerinden olduğu gibi öncülük, benim, eşimin, kardeşimin, çocuklarımın, 4 aylık torunum ve yeğenimin isimleri vererek başlangıç yapmak istiyorum. Ben herkese örnek istiyorum. Gerekeni de yapıyorum. Hepinizi saygıyla selamlıyorum.”   

GERÇEKSİ: “ 2400 DOLAYINDA İSİM YAZDIRILABİLECEK”

Bursaspor TV Genel Müdürü Mehmet Gerçeksi ise “Bursaspor’umuz top yekün bir kurtuluş mücadelesi veriyor. Taraftarımızın da anlamlı bir şekilde yanında olması yönünden önemli.  Kulübümüze PUMA’nın önümüzdeki sezon üreteceği 5 formasından birisi olacak ve taraftarlarımızın isimlerinin yer alması düşünülmüştür. Bu proje Bursaspor’umuzun eski futbolcusu Gökhan Güleç tarafından sunuldu. Geçen dönemde gündeme gelmişti ama yaşan sıkıntılardan dolayı olmamıştı. Denizbank işbirliği ile buna başlıyoruz. Bir formanın kulüp ve camia için ne denli önem arz ettiğini anlatmaya gerek yok. Bursaspor’umuz sahaya senin isminle çıkacak. Göğsünde senin adının yazdığı formayla mücadele edecek. Çok sayıda taraftarımızın katılacağını düşünüyoruz. 2400 dolayında isim formamıza sığacak. Kulübe nefes alacak bir içerik bulunmaktadır ama manevi önemi taraftarımız adına belirleyici olacak. Bursa Sanayisi için anlamlı bir mesaj taşıyacaktır. Her katılımcının isimleri kulübümüzün tüm medya mecralarında yayınlanacaktır.

Projenin teknik detayları

15 Nisan 2016 tarihinde Bursaspor’un resmi internet sitesi üzerinden başlayacak olan satışlarımızda katılım formu dolduracaktır. Kişi başına 1000 TL + KDV’dir. Denizbank Bursaspor Bonus kart sahiplerine 9 taksit imkanı verilecektir. Tüm giderler düşüldüğünde kulübümüze %85’i gelir olarak kalacaktır. Kampanya 30 Haziran 2016 tarihinde sona erecektir.

BURSASPOR BOONUS KARTA 9 TAKSİT

Denizbank yetkilisi Burak Bozkaya ise Bursaspor Bonus kart ile 9 taksitle satışa sunulacak proje hakkında bilgiler verdi. Bozkaya,  “Köklü geçmişiyle sadece Bursa’nın değil ülkenin en büyük kulüplerinden birisi olan Bursaspor ile bu projede birlikte olmak mutluluk veriyor. Herkese görev düşüyor. Şehrin önemli bir simgesi.  Bir kere bu karta ulaşmak çok kolay. Oturduğunuz yerden cep telefonunuza Bursa boşluk TC kimlik yazıp 3280’e göndereceksiniz. Aslına 1000 TL değil 30 Nisan’a kadar Bursaspor Bonus alan herkese 40 TL Bonus yüklüyoruz. Kulübümüz maçlarını kazandıkça ve gollerin ardından size bonus yüklemesi yapılıyor. En önemli özelliklerinden birisi kullanımlarınızdan dolayı banka kulübe belli bir oranda katılım payı veriyor. Bu kartı kullanan taraftar ek bir ücret almadan kulübüne katkı sağlayabiliyor. Kombine kartlarınızı 6 taksit ile alabiliyorsunuz. Bursaspor ile olan ilişkimizi bu projede ilerletmenin mutluluğunu yaşıyoruz.       

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu