Bursaspor: FIFA ilave yaptırımlar istedi!

Bursaspor Kulübü Derneği olarak kulüp lisans mali kriterlerinden olayı alınan -3 puan cezası ile ilgili bilgi paylaşımıdır.

Daha önce de belirtildiği gibi alınan -3 puan cezası sadece vergi borcu değil futbol ailesi borçlarını da kapsamaktadır.

Geçmiş dönemlerde sonuçlanmamış olan Tim Matavz 1.740.000 Euro, Namık Alaskarov 222.000 Euro, Luka Capan 502.500 Euro dava dosyaları dönemimizde sonuçlanmış olup eksiklik listemize eklenmiştir. Bu davalardan dolayı FIFA, Türkiye Futbol Federasyonu’ndan ilave yaptırımlar yapılmasını talep etmiştir.

Toplam vergi borcu yapılandırmalar dahil 152.625.064,27 TL olup ödenmesi gereken vergi tutarı bu paranın %10’u kadarıdır.

Futbol Ailesi Eksiklikleri

2.533.250.00 TL
193.750.00 USD
4.105.785,51 EURO

Bugünkü kur karşılığı 137.156.891.00 TL’dir

32 Yorum Onay bekleyen yorum yok

  1. @GREEN MİLE yorumuna yanıt olarak

   Giderse ne olacak ? Belediye veya Valilik seçim önü mecbur görevi devir alacak. Zaten buraya getirenlerde onlar olduğuna göre, günah keçisi Recep olsun düşüncesi ile desteklenmiştir. Aklımızla dalga geçiliyor ve çoğunlukta bunu yutuyor malesef. Federasyona baskı yapacakmışta çözecekmiş işi. Peki FİFA yı nasıl halledeceksin ? diye sorduk. Bir bakıyorum Ali Ay dan girilmiş, Mestan dan çıkılmış, Adanur a sayılmış. E, yani çözüm bu mu ? Başkanda onu istiyor zaten biz yapmadık ki bu borcu biz çözelim kafasında. Taraftarda bunu yiyor arkadaş. Çözüm merci olmaya gelmiş adam koca şehir ile dalga geçiyor. Çözüm önerisi ” Bursaspor dernektir, borç yöneticilere aittir” savunması. hadi bizim federasyon yuttu. Fifa ne diyecek ” AAA, pardon ya biz hiç fark etmemişiz bunu, neden daha önce söylemediniz, o zaman Çapan ın parasını Adanur mu ödesin” mi?. Bunu ciddi ciddi haber yapıyor medya.

   9
   25
   1. @Kaplumbağa yorumuna yanıt olarak

    Hâlâ bu adamdan medet mi umuyorsunuz yoksa yalakalık mı yapıyorsunuz anlamakta güçlük çekiyorum. Bırakıp gitsinler de ya birileri gelir . Gelmezse de kapansın bitsin. Böyle rezil olmayız bari

    3
    1
   2. @Kaplumbağa yorumuna yanıt olarak

    Sevgili Bursasporlular borçlar kimin zamanında nasıl yapıldığı belli RG herşeyi tam açıklasın yönetim olarak herşeyi adli makamlara versin sonra mahkrmeleri RG takip yetkisi verilsin sonra bakalım kimler ne projeleri gelicek bakın camiada şehirde herşeyin farkında 70 miyon dolar borç 70 miyon dolar takım değeri 150 milyon dolar da gayri menkul değeri olan bir kulüp ü sadece başkanlar değil tirbüncü amigolar dan tutunda bu pastayı herkesim yedi şimdi amigolar yeni yönetim gelsin diyor gelsin de kim gelicek asla RG ı Bursaspor başkanı olabilecek niteliklere sahip değil Bursaspor un şu an adı var sadece yoksa herşeyi dip durumda başkana yöneetime kızdık maça gelinmiyor yok futbolcuya kızdık maça geelinmiyor nerde arma sevgisi sevgi yok saygı yok bilgi yok ahlak yok

    4
    1
   3. @Kaplumbağa yorumuna yanıt olarak

    Halen daha belediye ve valilik yuzunden bu haldeyiz derken yüzün kızarıyor mu acaba merak ediyorum. Siyasi nefret, doğruları söylemene engel oluyor. Taraftar olduğunu unutup siyasi holiganlik yapanlar ve beceriksiz, hırsız başkanlar klubu bu hale getirdi. Bize müstehak bunlar.

    5
    3
    1. @GREEN MİLE yorumuna yanıt olarak

     Adam sorunu kökünden toptan halletmeye uğraşıyor. Daha ne yapsın.Kulübü kapattırıp herkesin ızdırabını dindirecek işte.

     2
     1
  2. @GREEN MİLE yorumuna yanıt olarak

   Yani demek Emin Fonu ödedim diyordu demi Ne ödemesi adam dahada büyütmüş bu adamdan daire alan Bursalı vatandaşların nasıl bir şeye girdiklerini tam anladıkları zaman ortalık darmadağın olacağından şüpheleniyorum- bir zaman Nixon hakkında bu adamdan araba alırmısın derlerdi Watergate skandallı patlak vermişti! Yani adamın yaptığı kolon kiriş demir çimento nasıl acaba?

   13
   1
  3. @GREEN MİLE yorumuna yanıt olarak

   arkadaşım, Bursasporun paraya değil bilgi, birikim, donanım, akıl ve mantığa kısaca ADAM!A! ihtiyacı var.
   ama bu güne kadar biz hep cüzdanı ve ensesi kalın birini aradık.
   onlarda bu işin dipsiz kuyu olduğunu anlayıp ortadan arazi olunca meydan recep günay gibi meraklılara kaldı.
   oysa zamanımızı bursada karşılığı olan güvenilir birine harcayıp ortaya çıkarsaydık bu şehrin kaynakları ona, dolayısıyla Bursaspora akacaktı.
   ya arkadaş, Bursa gibi bir futbol ve sanayi kenti için 1.5 milyar nedir ki?
   başkanımız başkan olsa bu paranın bulunması bu şehir için 2 saatlik iş…

   15
   3
  4. @GREEN MİLE yorumuna yanıt olarak

   ya olum siz nasıl varlıklarsınız.. aday olacak adam çıktımı ki, kayyuma kalmasın diye aday oldu adam aday çıksın bırakıcam demedimi..nerde niye çıkmadı.. sizi tetikçimi tuttular paramı alıyorsunuz kimin yalamalığını yapıyorsunuz anlayamıyorum.. adam kimin kuyruğuna bastıysa artık ses belli kimselerden geliyor..cavit çağlar bile girdi devreye sesi çıkmayan fenerbahçeli adam oldu efsane başkan..

   17
   18
 1. ARKADAŞLAR BU İŞİN BAŞLANGICI RECEP ALTAPEYE VE RECEP BÖLÜK BAŞİNDAN BAŞLİYOR BURSASPOR’U BU DURUMA DÜŞÜREN BUNLAR DİLEKÇE VERİLDİ SAVCILAR BİLE DOSYALARI BAKMADILAR BİLE

  17
  2
 2. Demekki bu borclar önceki belediye destekli banaz yönetimi biliyordu. Geçen sezon son maçta protesto yüzünden istifa etmişlerdi ben protesto edildikleri için değil bu borçların altından kalkamayacakları için istifa ettiklerini tahmin ediyorum. Enkazda Recep Günay’a kaldı.

  15
  5
 3. Hadi capanla namıka verilen ücreti anladımda matavza 1.740.000 eu bu nedir ya adam hiçbirşey yapmadan çekti gitti..

  12
  1
  1. @OSMANLI-16 yorumuna yanıt olarak

   Matavz Fener Beşiktaş Galatasarayda olsa lobileri var gol kralı adaylarından olurdu Bursasporun en büyük eksiği Lobidir Bursaspor hava gazı sinek bile sokmaz kulube Scoot ekibi çok sağlam transferler göstersede Hakemler önünü kesti bunu hala anlamıyonuzmu boş beleş adamı bu kulüp almaz o karanlık ellere inat çöpümüze bile sahip çıkmalıyız.

 4. Giderse nolucak diyen zirboslar ulan kaldı ne ne oluyor kullum zarar adam durdukları her saniye zararne anlatiosun

  4
  3
 5. Herkezi Bursaspor’dan soguttunuz ozlucede istediyin gibi at kosturun utanmazlar insanda biraz gurur olacak alın bursasporu başınıza çalın o sahada kimseyi bulamayacaksınız sizin gibi başkan olursa size birdahabir şey yazmacam Bursaspor’u birdaha takip etmeyeceyim başınıza çalın ruhsuzlar

  4
  2
 6. Vallahi ilk yarının sonuna kadar belki herşeyi yoluna getirir diye ön yargılamayam dedim..
  Yok olmadı..

  Bu Adam rahmetle yazıcıdan sonra gelen en beceriksiz başkan.

  Bursa halkın takımını ateşin içine attı basbaya.

  Son on yılın belası bu adam..

  Bursaspor’un elini ayağını kesen adam!

  4
  1
 7. Sayın Günay şimdiye kadar
  Karşınıza Ali ay harici aday
  Çikmadigi için sizi savundum
  Bunun sebebi de Ali ay efendinin
  Yaptiklari ve bundan sonra yapacaklari
  Konusunda samimiyetsiz ve güven
  Vermeyen tatzi oluşuydu,
  Ama şu saatten sonra sizin de kulübe verdiginiz zarar görmezden gelinemez
  Eger siz de -3 puan ve tahta konusunda
  Samimi olsaydiniz forma kampanyasina
  2-3 dakikalik sohbet havasinda vakit
  Ayirmazdiniz, en azindan bunun için
  Özel bir sunum lansman tarzi birsey yapardiniz, Bursali ünlü isimlerden
  rica eder destek için reklamini
  Çekerdiniz, sehrin birçok noktasina
  Bilboardlarda afişlerini belediye izniyle
  İlan ederdiniz, bir çok noktaya stand
  Kurup halkin destegini de alabilirdiniz
  Üstelik Sayın Çaglar size destek vermişken
  Bu firsati degerlendirip, 1.000 firmaya
  1.000 adet forma verebilirdiniz
  Satilan formalari firmalar işyerlerinde
  Çalisanlarina hesiye edip dagitabilirdi
  Forma taleo etmeyenlerin formalarini
  Okullarda ögrencilere dagitabilirdiniz
  Bu kampanya çok faydali olabilirdi
  Tüm imkanlar varken şehirde bunu
  Kullanabilme adina yeterli çalişma
  Yapmadiginizi düşünüyorum, gelecek olan
  300 milyon tl bu seneki bir çok
  Sorunumuzu çözebilirdi, malesef
  Bu konuda sinifta kaldiniz, bu sebeple
  Sizin de istifa edip çekilmeniz gerekiyor
  Sizden sonra kim gelecek hep beraber
  İzleyip görecegiz

  1
  1
 8. Arkadaşlar tek kurtuluş emin adanur başkası bizi kurtalamaz daha önce bütün dosyaları o kapatti bunun için destek olalım yogunsaljm

 9. bakıyoruz şimdi bu arkadaş bırakmam diyor özlüce değil karacabeye yürüseniz trıs gider vız gelir oynuyor bitaraftan koltuk boş iken aday olan yok cok borc işimi yapıyorum diyen federasiyon e fidana su verme yerine köküne asit döküp öldürdü meyve verme de biti recep kardeş hızlı cabuk bu işi bitirme taraftarı kilidi aldı eline kapatıcak e tff an itibarı ile sen bu cezayı kimden alıp ödiyecen e gömdün klübü o zaman bizde alacaklılara gecmiş olsun deyelim bari adetendir biraz erken ama köy göründü klavuza ne gerek var

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu