Bursaspor – Fenerbahçe maçı seyircisiz mi olacak?

Türkiye Futbol Federasyonu tarafından yapılan açıklama göre Fenerbahçe, Beşiktaş maçında yaşanan olaylardan dolayı 3 maç seyircisiz oynama cezası aldı.

Fenerbahçe‘nin aldığı cezada açıklamanın “FENERBAHÇE A.Ş.’nin, taraftarlarının neden olduğu saha olayları nedeniyle takdiren 3 RESMİ MÜSABAKAYI KENDİ SAHASINDA SEYİRCİSİZ OYNAMA CEZASI ve 1.000.000.-TL PARA CEZASI ile cezalandırılmasına” bu şekilde olması kafaları karıştırdı.

“3 resmi müsabaka” denilen ceza açıklamasında ZTK maçları ibaresi yer almadı. Ancak Bursaspor Kulübü‘nden alınan bilgiye göre Fenerbahçe – Bursaspor maçında ev sahibi taraftarlar tribünde yer alabilecek. Yeşil-beyazlı taraftarların Şükrü Saracoğlu Stadyumu‘nda tribünlerde olmasında bir engel bulunmuyor.

19 Yorum Onay bekleyen yorum yok

 1. Nasil haber yapiyonuz anlamadim seyircisizmi oynanacak diyonuz ondan sonra bursaspor kulubu evsahibi seyircileri gelecek diyor anlayan varmi benmi anlamadim

  53
  5
 2. Ne kadar iğrenç bi ligimizin olduğunu bir daha gördük.aynı olay fenere olsa ne olurdu hepimiz daha iyi biliyoruz.

  21
  6
 3. Ya boş konuşmayın statü gereği cezayı ztk da aldığı için sadece kupa maçlarını seyircisiz oynayacak

  13
  17
  1. @Ünitimsah yorumuna yanıt olarak

   Beşiktaş ve Konyaspor’un geçen seneki süper kupa finalinde (lig maçı olmadığı halde) çıkan olaylardan mütevellit aldığı cezalar lige yansımıştı hatırlarsın ki. Buna ne diyeceksin çok merak ediyorum doğrusu.

   10
   1
   1. @Master yorumuna yanıt olarak

    Yazdığımı güzel okusaydın, cevabını alırdın. Ben bu ceza için konuştum, diğerlerine bakıp kafa karıştırmaya gerek Yok. STATÜ GEREĞİ ALDIĞI CEZAYI, EVİNDE OYNAYACAĞI KUPA MAÇLARINDA ÇEKECEK. Bir daha yazayım mı

    2
    2
  1. @ibrahim yorumuna yanıt olarak

   Felaket tellallığı yapmanın anlamı yok, ne olursa olsun hazır fırsat elimize geçmişken Fenerbahçe’ye kendi sahasında deplasman yaşatmalıyız. Bana göre, adil bir yönetim sergilendiği takdirde puan ya da puanlarla dönebileceğimiz bir deplasman olacak.

   16
   2
   1. @Master yorumuna yanıt olarak

    Alttaki yorumlardan öğrenmiş olduk ki futbol kuralları Fenerbahçe’ye işlemiyor. Geçen sene Beşiktaş ve Konyaspor arasında oynanan süper kupa finali, lig maçı olmamasına rağmen her iki takımın da aldıkları ceza lige yansımıştı. Yani fenerasyon sırf Fenerbahçe Bursa maçını seyircisiz oynamasın diye Fenerbahçe’ye kıyak geçiyor anlayacağınız. Şenol Güneş’in kafasına isabet eden bozuk paraya ve sahaya atılan onca yabancı maddeye rağmen Fenerbahçe’nin hükmen mağlup sayılmaması da cabası.

    “Omo Boşoktoş hokom domodon oçoroyo gordo.”. Arkadaşım öyle bir şey varsa iki tarafın da hükmen mağlup sayılıp kupanın Akhisar’a verilmesi gerekir. Kurallarda yazmasa bile etik olan budur.

    2
    1
 4. Ah ulan tff , yatacak yerin yok.Kupa ile ligin ne zaman bir farkı oldu ki ceza sadece kupa için geçerli oluyor? Lig- kupa diye bir şey yok direk Türk ligleri müsabakaları diye geçiyor cezalarda.Ama sırf fbyi bjkyi zedelememek için lig ile kupayı ayırdılar.

  5
  7
 5. Hayır 3 resmi müsabaka tüm resmi maçlarda süperlig maçlarıda resmi olduğuna göre bak pepeye tek maç ceza verdiler adam geçen hafta ligde çekti bu hafta Gs ye karşı oynucal

  5
  14
 6. Fenerbahçe Beşiktaş maçı kaldığı yerden başlayacak ve yeniden oynanacakmış.
  Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu olan (PFDK) Fenerbahçeye 3 maç seyircisiz oynama cezası vermiş. Bunun anlamı: PFDK Fenerbahçe’yi suçlu bulmuştur.
  Futbol Federasyonu ise yarıda kalan maçın, kaldığı yerden itibaren tekrar oynanmasına karar vermiştir. Bunun anlamı ise Fenerbahçe suçsuzdur.
  İki sorumlu ve yetkili kurulun aldıkları kararlar birbiryle çelişmektedir.
  Maçın sonunda sayın Cumhurbaşkanı, bu işte bir kumpas var demişti.
  İmdi,
  Bursaspor BJK maçı oynanmadığı, BJK daha stadyuma gelmediği halde maçı hükmen BJK’ya vermişlerdi.
  6 maç saha kapatma, 52 seyirciye hapis cezası vd.
  Suçsuz yere en az 6 ay olmak üzere hapislerde yatan taraftarlarımızın aile düzenleri bozuldu. İşlerini kaybettiler. İtibar kaybına neden oldular. Ve tüm bu olanlar yaşanırken sorumlu ve yetkili kişiler aldıkları kararların, Bursa’ya, Bursaspora ve Bursasporlulara karşı yapılan bir şey olmadığını açıklamışlardı.
  Bundan sonra benzeri olaylarda bütün camialara aynı kanun yaptırımı uygulanacaktır denilmişti.
  Bursasporun yaşadığı olayda emniyet güçleri ile Bursa halkını karşı karşıya getiren yetkili kişiler şu anda FETÖ olayından tutukludurlar. Bursa halkının o zaman yaşadıklarına ısrarlı bir şekilde bunun bir komplo olduğunu belirtmelerine rağmen, sayın Cumhurbaşkanı ya da bir yetkili Bursa halkının yanında yer almamışlardır. Dün olduğu gibi bugün de Bursa’da yaşanan bu olaylar hakkında sayın Cumhurbaşkanı ‘kumpas’ dememiştir.
  Geçmişte yaşadığımız bu olaylar nedeniyle Bursaspor olarak hala belimizi doğrultamadık.
  Bizler Bursalı ve Bursasporlu olarak böyle bir olayda camiamızın ezeli düşmanı kabul edilen Beşiktaş’ın mağduriyetini normal olarak istememiz gerekir. ama bu olay özelinde alınan kararın yanlışlığını görüyoruz. Beşiktaş’ın yanında gibi duran duruşumuz, yapılan çifte standarda, adaletsizliğe olan isyanımızdandır.
  Biliyoruz ki, camiamızın çıkarları açısından durum şudur: Geç gelen adalet adalet değildir.

  3
  2
 7. kenya cimlastikle oynadığı süper kupa maçında cıkardığı olaylardan aldığı cezayı lig maçlarında çekmişti…

  1
  2
 8. bosuna ugrasmayin bizde konuk takimin gelisine izin vermemistik güvenlik gerekcesiyle il guvenlik kurulu buna izin vermez . su ana kadar hangi takim izin verdi buna

  1
  2
 9. Arkadaşlar ben anlamadim,. Fenerbahçe-Bursa maçına gidecektim , Fenerbahçe taraftarı olmayacak mı şimdi maç ta

Bir yorum yazın

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu