Bursaspor elektrik üretecek

Olay Gazetesi Yazarı Ahmet Emin Yılmaz, Bursaspor’un son yıllarda büyük sıkıntı yaşadığı bir durumla ilgili üretilen projeyi bugünkü köşesinde paylaştı…

Günümüzde… Yenilenebilir enerji olarak güneş enerjisine ilgi artıyor, sanayide güneş tarlaları projeleri hazırlanıyor. Belediyeler bile binalarının çatılarına güneş panelleri kuruyorlar.

Sürpriz bir proje de Bursaspor’dan geldi.

Projeyi…

Bursaspor’un isteği üzerine Bursa Valiliği Enerji Yönetim Birimi hazırlamaya başladı. Önce Timsah Arena’nın çatısı düşünüldü, fakat statik sorunlar ve çatının plastik kaplama olması nedeniyle riske girmemek adına vazgeçildi.

Bunun yerine…

Stadyum çevresindeki açık alanlarla otoparklar değerlendirilecek. Özlüce’deki antrenman sahaları ve tesis çatılarına da GES panelleri kurulacak.

Bu yolla…

Bursaspor güneş enerjisinden 3 megawata yakın elektrik üretecek. Elde edilen elektrik Timsah Arena aydınlatmasını karşılatacağı gibi, fazlası satılıp gelir bile elde edilecek.

9 Yorum Onay bekleyen yorum yok

  1. Iyi iste tesislerin ve stadin elektrik i kesilmes diyecegim bos haber yapip gelir gelmesini bekleyen hayalperest bir yaziya bende dahil olmakla bitlikte yorum yapiyoruz.

  2. Eğer küme düşmeden bu proje ve bunun gibi projelerle üretim yapıp satabilirsek gerçekten güzel gelirler elde edilir. Futbol ülke içinde faydalı hale gelir

Bir yorum yazın

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu