Bursaspor Durmazlar şampiyon! 53–72

Her iki takımda ilk maçlarında Türk Telekom’u mağlup etmeyi başarmışlardı.

Karşılaşma öncesinde ülkemizde meydana gelen terör olaylarında şehit düşen asker ve polislerimiz için 1 dakikalık saygı duruşu yapıldı.

Bursaspor Durmazlar sahaya Erdem İlter, Yunus Çankaya, Özgür Şahin, Salih Uğraşan ve Dejan Borovnjak 5’i başladı.

Müsabakanın ilk basketini ev sahibi ekip Afyon Belediyesi Ogün’ün 3 sayılık basketiyle buldu. Bursaspor Durmazlar ise bu baskete pota altından Borovnjak’ın basketiyle karşılık verdi.

Karşılaşmanın ilk 5 dakikalık dilimi 8-8 eşitlikle sona erdi. Bu dilimde pota altında Borovnjak 6 sayı üretti. Çeyreğin ikinci bölümü karşılıklı basketler ile geçildi ve ilk periyodu Bursaspor Durmazlar 15-14 önde tamamladı.

Mücadelenin ikinci çeyreğine Bursaspor Durmazlar iyi savunma yaparak başladı. Rakibinin hücumlardan boş dönmesini iyi değerlendiren takımımız dış şutlarda Karlo Vragoviç, Şahin Ekmen ve Onur Sonsırma ile sayılar üretti. Çeyreğin bitimine 3.33 kala takımımız 10 sayılık farkla 29-19 önde geçti. Bu dakikadan sonra hakemlerin vermiş olduğu tartışmalı kararlar ile Afyon Belediyesi sayılar üretti ve devre 32-28 takımımızın üstünlüğü ile tamamlandı

Karşılaşmanın ilk yarısında takımımızda Hırvat oyun kurucumuz Vragoviç 9 sayı attı. Şahin Ekmen ise 8 sayı üretti. Ev sahibi ekipte ise Ogün 13 sayıyla oynadı.

Karşılaşmanın ikinci yarısına Karlo Vragoviç’in iki sayılık basketiyle başladık. Yunus Çankaya ve Erdem İlter ile sayılar bulan takımımız çeyreğin bitimine 6.07 kala 39-30 önde girdi. Çeyreğin ikinci bölümünde takımımız Erdem İlter ile üst üste sayılar buldu ve son 2.06’ya 46-36 önde girdik. Salih Uğraşan ile sayılar bulan takımımız 3.çeyreği 52-38 önde tamamladı.

Karşılaşmanın son setine Afyon belediyesi İbrahim Günsan’ın 3 sayılık basketiyle başladı. Son periyodun ilk 5 dakikalık diliminde maçın hakemlerinin vermiş olduğu kararlar her iki takım tarafından tepkiyle karşılandı. Maçın bitimine 4.25 saniye kala Erdem ilter’in 3 sayılık basketiyle Bursaspor Durmazlar 61-47 öne geçti. Kalan dakikalarda Onur Sonsırma, Yunus Çankaya ile sayılar bulan takımımız mücadeleyi 72-53 skorla kazanmasını bildi.

Karşılaşmanın en skorer ismi 14 sayı atan Karlo Vragoviç oldu.

MAÇMETRE

SALON: Afyon Atatürk

HAKEMLER: Adem Deliavcı, Burak Durmuş, Murat Yurtsever

T.KOMİSER: Abdurrahman Şemsioğlu

AFYON BELEDİYESİ: İbrahim Günsan 3, Serkan Menteşe 1, Barboros Bozkurt , Hadi Özdemir 3, Orçun Tunca 3, Oğulcan Danacıoğlu, Miha Zupan 8, Ogün Sevinç 13, İbrahim Yıldırım 7, Tuğberk Gedikli 8, Eren Ocaktürk 3, Ali Işık5

Baş Antrenör: Mehmet Kabaran

BURSASPOR DURMAZLAR : Erdem İlter 11, Özgür Şahin 2 , Onur Sonsırma 6 , Cem Coşkun 4, Salih Uğraşan 4, Yunus Çankaya 6, Cihad Şahin, Melih Kapucu 2,  Ceyhun Şengünün,  Karlo Vragovic 14 , Şahin Ekmen 12,  Dejan Borovnjak 11

Baş Antrenör: Şemsettin Baş

PERİYOTLAR:

1.Periyot: Afyon Belediyesi 14–15 Bursaspor Durmazlar

2.Periyot: Afyon Belediyesi 28 (14)– (17)32 Bursaspor Durmazlar

3.Periyot: Afyon Belediyesi 38 (10)– (20) 52 Bursaspor Durmazlar

4.Periyot: Afyon Belediyesi 53 (15)– (20) 72 Bursaspor Durmazlar

5 FAUL: Hadi Özdemir (36.05)

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu