Bursaspor Durmazlar lige galibiyet ile başladı!

Karşılaşmayı Başkan Ali Ay, Amatör Şubelerden Sorumlu Yönetici Sezer Sezgin ile birlikte takip etti.

Karşılaşma anonsunda down sendromlu taraftar Turhan Dursun da takımla birlikte sahaya çıktı ve taraftarları selamladı.

Yaklaşık 2 bin taraftarın desteği ile sahaya çıkan Bursaspor Durmazlar maça Erdem İlter’in basketiyle başladı. Pota altından ilk dakikalarda Bursaspor Durmazlar Dejan Borovnjak ile sayılar üretirken konuk ekip özelikle hücum ribauntlarında etkili oldu. Pota altından Jekiri ve Erkan Yılmaz ve Talat Alp Altunbey ile sayılar buldu ve ilk periyodu Bandırma Kırmızı 24-20 üstünlükle tamamladı.

Bandırma Kırmızı takımı karşılaşmanın ikinci çeyreğine de 6-0’lık periyotla girdi ve Baş Antrenör Şemsettin Baş bitime 8:55 kala mola aldı. Molanın ardından Şahin Ekmen ile üst üste iki üçlük bulmamıza rağmen Bandırma Kırmızı pota altından Rıdvan Öncel ile sayılar buldu. Çeyreğin bitimine 3.00 dakika kala Bandırma ekibinin 42-32’lik üstünlüğü vardı.  Bursaspor Durmazlar savunmada baskılı oynayınca  üst üste 8 sayı buldu ve çeyreğin bitimine 1.10 kala farkı 2’ye indirdi.  Bu dakikadan sonra Bandırma Kırmızı  Talat, Jekiri ile sayılar buldu ve soyunma odasına Bandırma Kırmızı 50-41 önde girdi.

Karşılaşmanın ilk yarısında Bursaspor Durmazlar takımında Dejan Borovnjak ve Şahin Ekmen 10’ar sayı üretti. Bandırma Kırmızı takımında ise Talat Altunbey , Hasan Emir Gökalp 12’şer sayı attı.

Mücadelenin ikinci yarısına da Bandırma Kırmızı etkili başladı ve Jekiri, Talat ve Rıdvan ile bulduğu sayılar ile farkı 15 sayıya çıkardı. 56-41… Bu dakikadan sonra takımımız savunmada etkili oldu. Vragoviç’in 3 sayılık basketlerine pota altından Borovnjak’ın sayıları gelince son periyoda girilirken Bursaspor Durmazlarfarkı 5’e indirdi. 56-61..

Bu dakikadan sonra seyircinin de baskısıyla rakibi hataya zorlayan Bursaspor Durmazlar Erdem İlter’in sayıları ile maça dengeyi getirdi.  Maçın son bölümü büyük çekişmeye sahne oldu ve Bursaspor Durmazlar sahadan 74-73’lük skorla galibiyetle ayrıldı.

Müsabakanın en skorer ismi 22 sayı atan Dejan Borovnjak oldu. Borovnjak’ı 19 sayı ile Vragoviç takip etti.

 

 

MAÇMETRE

SALON: Bursa Atatürk

BURSASPOR DURMAZLAR : Erdem İlter 10, Özgür Şahin , Onur Sonsırma , Cem Coşkun,  Salih Uğraşan 5, Yunus Çankaya 5, Cihad Şahin 1,  Melih Kapucu ,  Ceyhun Şengünün,  Karlo Vragovic 19  , Şahin Ekmen 12,   Dejan Borovnjak 22

Baş Antrenör: Şemsettin Baş

BANDIRMA KIRMIZI: Şehmus Hazar, Mahmut Can Çetin, Hasan Emir Gökalp15, Arda Berk Kaya, Rıdvan Öncel 12, Erkin Şenol, Talat Alp Altunbey 20, Alperen Demir, Harun Can Doğan, Berke Aygündüz, Hakan Sayılı, Tonya Frank Jekiri 18, Sadık, Erkan Yılmaz 8

 

PERİYOTLAR:

1.Periyot:  Bursaspor Durmazlar 20–24 Bandırma Kırmızı

2.Periyot:  Bursaspor Durmazlar 41( 21) – (26) 50 Bandırma Kırmızı

3.Periyot:  Bursaspor Durmazlar 56(15) – (11) 61 Bandırma Kırmızı

 4.Periyot: Bursaspor Durmazlar 74 (18) – (12) 73 Bandırma Kırmızı

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu