Bursaspor Durmazlar galip 87–60

Afyon Belediyespor’un ev sahipliğinde gerçekleştiren turnuvanın ilk gününde dün oynanan karşılaşmada Afyon Belediyespor, Türk Telekom’u  87-65 mağlup etti.

Baş Antrenör Şemsettin Baş, Türk Telekom karşısında sahaya şu ilk 5’i sürdü;  Erdem, Yunus, Şahin Ekmen, Melih Kapucu, Dejan Borovnjak

Karşılaşmanın ilk basketini Yunus Çankaya ile Bursaspor Durmazlar buldu. Ankara temsilcisi ilk dakikalarda  tecrübeli oyuncu Cevher ile sayılar buldu. Karşılaşmanın ilk 5 dakikalık bölümü 11-10 Bursaspor Durmazlar’ın üstünlüğü ile geçildi.

Çeyreğin ikinci bölümünde Ankara temsilcisi dış şutlarda Canberk ile sayılar üretirken, Bursaspor Durmazlar hücumlardan boş döndü. İlk çeyreği Ankara temsilcisi 21-18 önde tamamladı.

İkinci çeyreğe Bursaspor Durmazlar etkili ve sert savunma yaparak başladı. Salih Uğraşan ile üst üste 2 üç sayılık basket bulan Bursaspor Durmazlar çeyreğin bitimine 7:23 kala mücadelede 24-21 öne geçti.

Bursaspor Durmazlar çeyreğin tamamında etkili savunma yapınca Ankara temsilcisi hücumlardan boş döndü ve periyot boyunca sadece 3 sayı üretebildi. Bursaspor da bu çeyrekte Salih Uğraşan 14 sayı üreterek skora katkı koydu ve yeşil beyazlılar soyuna odasına 39-24 önde girdi.    

İlk yarıda skor dağılımı şu şekilde oldu; Salih Uğraşan 14, Yunus Çankaya 6, Borovnjak 4, Şahin Ekmen 4, Cem Coşkun 4,  Vragoviç 3, Melih Kapucu 2, Erdem 2  

Karşılaşmanın üçüncü periyodunda da Bursaspor Durmazlar’ın üstünlüğü vardı. Karlo Vragoviç, Onur Sonsırma ve Yunus Çankaya ile sayılar üreten takımımız son periyoda 64-37 önde girdi.

Son periyoda Cihad Şahin’in basketiyle başlayan takımımız, Özgür Şahin, Cem Coşkun ve Yunus ile bulduğu sayılarla karşılaşmadan 27 sayı farkla 87-60’lık skorla galip ayrıldı.  

Bursaspor Durmazlar’da Salih Uğraşan 14 sayı üretirken yabancı oyuncular Vragoviç ve Borovnjak 13’er sayı attı. Maçın en skorer isme ise 20 sayı atan Cevher Özer oldu.

Bursaspor Durmazlar Zafer Kupası finalinde yarın saat:16:00’da Afyon Belediyespor ile Afyon Atatürk Spor Salonu’nda karşı karşıya gelecek.

 

 

MAÇMETRE

SALON: Afyon Atatürk

HAKEMLER: Yiğit Emre Şimşek, Ali Kemal Digilli, Haldun Çoban

T.KOMİSER: Adem Deliavcı

BURSASPOR : Erdem İlter 9, Özgür Şahin 5, Onur Sonsırma 6, Cem Coşkun 6, Salih Uğraşan 14 , Yunus Çankaya 8, Cihad Şahin 4, Melih Kapucu 2,  Ceyhun Şengünün,  Karlo Vragovic 13 , Şahin Ekmen 4, Dejan Borovnjak 13

Baş Antrenör: Şemsettin Baş

TÜRK TELEKOM: Canberk Cevit 8, Ahmet Fatih Cantitiz 5, Onur Özkapıcı 5, Mehmet Özdoğan , İbrahim Ahmet Pınarer 4, Umut Özden 4, Orkun Ertaş , Oğuzhan Sungur 7 , Recep Solak, Serkan Kırçe7, Cebrail Altuntaş, Cevher Özer 20

Baş Antrenör: Gencer Baytimur

 

PERİYOTLAR:

1.Periyot: Bursaspor Durmazlar 18-21 Türk Telekom

2.Periyot: Bursaspor Durmazlar 39 (18) –(3) 24 Türk Telekom

3.Periyot: Bursaspor Durmazlar 64 (25)-(13) 37 Türk Telekom

4.Periyot: Bursaspor Durmazlar 87 (23) –(23) 60 Türk Telekom

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu