Bursaspor Durmazlar 91-65 Düzce Belediyesi

Türkiye Basketbol Ligi‘nde Bursa Atatürk Spor Salonu‘nda Düzce Belediyesi‘ni konuk eden Bursaspor Durmazlar farklı kazandı.

Potanın Timsahları Türkiye Basketbol Ligi 3. Hafta maçında Düzce Belediyesi‘ni ağırladı. Karşılaşmaya Erdem, Karlo,Can,Baki ve Dejan beşiyle başlayan takımımız ilk çeyrekte Erdem ve Dejan‘ın ikili oyunlarıyla etkili oldu. Düzce Belediyesi‘nde ise Ersin Görken takımını oyunda tutmaya çalıştı. Bursaspor Durmazlar ilk çeyreği 22-19 önde bitirdi.

Şemsettin Baş‘ın öğrencileri ikinci çeyreğe ön alanda baskıyla başladı. Karlo ve Can ile kaptığı topları iyi değerlendiren ekibimiz savunmada özellikle Henry‘i durdurunca aradaki sayı farkını açmayı başardı ve Bursaspor Durmazlar soyunma odasına 41-29 ‘luk skorla girdi.

Bursaspor Durmazlar üçüncü çeyreğe maçın başındaki beş ile başladı. Üçüncü çeyrekten itibaren oyuna aradaki farkı açan Potanın Timsahları’nda özellikle Erbil Eroğlu, Dejan Borovnjak ve Karlo Vragovic skora katkı vermeyi sürdürünce Düzce Belediyesi karşılaşmaya ortak olamadı. Üçüncü çeyrek 66-48 Bursaspor Durmazlar üstünlüğüyle geçildi.

Karşılaşmanın son bölümüne 18 sayı üstün girmeyi başaran Bursaspor Durmazlar son çeyrekte aradaki farkı korudu ve farkı açmaya devam etti. Son bölümde Karlo Vragovic ve Baki Görür ile etkili olan Bursaspor Durmazlar maçı da 91-65 kazanmayı başardı.

Bursaspor Durmazlar’da Dejan Borovnjak 27 sayıyla maçın en skorer ismi olurken Baki 18 Karlo 11 sayı ile skor katkısı veren isimler oldu.

1 Yorum Onay bekleyen yorum yok

Bir yorum yazın

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu