Bursaspor Durmazlar 90 – 72 Gelişim Koleji

Müsabakayı yaklaşık 2000 taraftar takip etti. Amatör Şubelerden Sorumlu Yönetim Kurulu üyesi Sezer Sezgin ve Altyapıdan Sorumlu Yönetici Ali Turan da karşılaşmayı protokol tribününden takip etti.

Baş antrenör Şemsettin Baş sahaya Karlo Vragoviç, Yunus Çankaya, Şahin Ekmen, Melih Kapucu ve Dejan Borovnjak beşiyle çıktı.

Karşılaşma karşılıklı basketler ile başladı. Bursaspor Durmazlar ilk periyotta Dejan Borovnjak, Şahin Ekmen ve Yunus Çankaya ile sayılar buldu. Konuk ekip ise Hasan Rızvic ve Joshua Parker ile sayılar buldu ve ilk periyot 22-22 eşitlikle sona erdi.

Mücadelenin ikinci periyoduna Bursaspor Durmazlar iyi başlayamadı ve ilk 3 dakika süre üretemeyince 22-29 geriye düştü. Bu dakikadan sonra Şemsettin Baş mola aldı ve rotasyona gitti. Bursaspor Durmazlar Yunus Çankaya ve Karlo Vragoviç ile sayılar bularak farkı kapattı ve devre 37-37 eşitlikle sona erdi.

Karşılaşmanın ilk yarısında Gelişim Koleji’nde Hasan Rızviç 13 sayı üretti. Bursaspor Durmazlar’da ise Yunus Çankaya ve Karlo Vragoviç 11’er sayı attılar.   

Mücadelenin ikinci yarısına Karlo Vragoviç ve Şahin Ekmen ile bulduğumuz iki üç sayılık basket ile başladık. Gelişim Koleji Feyzi Çelebioğlu ile sayılar buldu. Bursaspor Durmazlar, Karlo Vragoviç, Yunus Çankaya ve Şahin Ekmen ile dış şutlarda yüzdeli oynayınca 10 sayı farkla son periyoda 66-56 önde girdi.

Son periyotta üstünlüğünü devam ettiren Bursaspor Durmazlar sahadan farklı şekilde 90-72 galip ayrıldı.

Karlo Vragoviç 30 sayıyla en skorer isim oldu.

 

MAÇMETRE

SALON: Atatürk Spor Salonu

BURSASPOR DURMAZLAR:  Erdem İlter 9, Zafer Alp, Cem Coşkun, Salih Uğraşan, Yunus Çankaya 19, Melih Kapucu, Ceyhun Şengünün 2, Karlo Vragoviç 30 , Şahin Ekmen 16, Burak Erol, Dejan Borovnjak 14

Başantrenör: Şemsettin Baş

GELİŞİM KOLEJİ: Alperen İşçi, Berkay Kansu 1, Hilmican Tunca, Murat Erensoy 6, Alihan Deniz Genç 7, Cengiz Aydın Ergen, Hasan Rızviç 16, Feyzi Çelebioğlu 15, Joshua Parker 17, Sercan Tülek 2, Akın Kandemir 2

 Başantrenör: Arda Vekiloğlu

Periyotlar:

1.Periyot:  Bursaspor Durmazlar 22-22 Gelişim Koleji

2.Periyot:  Bursaspor Durmazlar 37 (15) – (15) 37 Gelişim Koleji

3.Periyot:  Bursaspor Durmazlar  66 (29) – (19) 56  Gelişim Koleji

4.Periyot:  Bursaspor Durmazlar  90 (24) – (16) 72  Gelişim Koleji

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu