Bursaspor Durmazlar 77–93 Acıbadem Üniversitesi

Ligde 5.sıralamada yer alan Bursaspor Durmazlar ile 8.sırada yer alan Acıbadem Üniversitesi arasında mücadele oldukça büyük bir mücadeleye sahne oldu.

Başantrenörümüz Şemsettin Baş sahaya, Karlo Vragoviç, Yunus Çankaya, Salih Uğraşan, Şahin Ekmen ve Dejan Borovnjak beşiyle başladı.

Karşılaşmanın ilk basketini Salih Uğraşan’ın 3 sayılık basketiyle bulduk. Konuk takım bu baskete Can Altıntığ ile karşılık verdi. Konuk takım ilk periyotta Can Altıntığ’ın ürettiği sayılarla oyuna tutundu. Bursaspor’umuzda ise Salih, Karlo ve Dejan ile sayılar buldu ve çeyreğin bitimine 3.40 kala 10 sayı farkı yakaladık. 21-11.. Geri kalan bölümde Can Altıntığ ile sayılar bulan Acıbadem’e, Bursaspor Durmazlar Dejan Borovnjak ile karşılık verdi ilk çeyreği 30-21 önde tamamladı.

Mücadelenin ikinci çeyreğine Bursaspor Durmazlar sayı üretmekte zorlanınca Acıbadem Üniversitesi Mutlu Carl Bracey ile sayılar buldu ve çeyreğin bitimin 5.54 kala fark ikiye indi. 36-34..

Çeyreğin bitimine 2.15 dakika kala saha karıştı. Maçın hakemi savunma ribauntu sırasında Borovnjak’a faul çalınca Koç Şemsettin Baş ve teknik kadromuz itiraz etti. Yapılan itirazlar sonucunda hakem teknik heyetimize teknik faul çaldı. Karşılaşmanın ilk yarısı 47-45 Acıbadem Üniversitesi’nin üstünlüğü ile tamamlandı. Acıbadem Üniversitesi’nin koçu uzun süre soyunma gitmedi ve giderken taraftarlarımız ile ağız dalışına girdi. Kulüp personelimizin çabalarıyla Ahmet Kandemir soyunma odasına güçlükle gitti.  

Mücadeleinin ikinci periyodunda da her iki takım yüzdeli oynayamadı karşılıklı atılan basketler çeyreğin bitimine 5 dakika 59-55 Acıbadem takımın üstünlüğü ile geçildi. Çeyreğin bitimine 3.22 kala Koç Şemsettin Baş mola aldı. 57-63 .. Çeyreğin son bölümüden pota altında etkili oynayan Acıbadem Ford ile üst üste sayılar bulu ve son çeyreğe 74-65 önde girdi.  

Karşılaşmanı son periyodundan Bursaspor Durmazlar dış şutlardan boş dönünce karşılaşmayı deplasmanda Acıbadem Üniversitesi 93-77’lik skorla kazandı.

Bu sonuçla Bursaspor Durmazlar 5.mağlubiyetini aldı. Dev pivotumuz Dejan 21 sayı 8 ribaund ile oynadı.  Acıbadem Üniversitesi’nde ise Can Altındığ 24 sayı ile maçın en skorer ismi oldu.  

 

MAÇMETRE

SALON: Bursa Atatürk

HAKEMLER: Ruhi Nezihi Soydan, Yurgut Işık, Seyhan Topaloğlu

BURSASPOR DURMAZLAR: Erdem İlter 11, Emirhan Asi, Cem Coşkun 5, Mert Celep, Salih Uğraşan 11, Yunus Çankaya 7 , Melih Kapucu, Ceyhun Şengünün, Karlo Vragoviç 10, Şahin Ekmen12 , Burak Erol, Dejan Borovnjak 21

Başantrenör: Şemsettin Baş

 

ACIBADEM ÜNİVERSİTESİ: Mutlu Demir 15, Sharrod Ford 21, Mahir Bayrak, Can Altıntığ 24, Caner Erdeniz , Carl Bracey 18, Orbay Kaya, Nusret Yıldırım 10, Umut Geçen, Dorukhan Engindeniz, Cevher Özer, Cam Öğüt 3

 

PERİYOTLAR:

1.Periyot: Bursaspor Durmazlar 30–21 Acıbadem Üniversitesi

2.Periyot: Bursaspor Durmazlar 45 (15) – (26) 47 Acıbadem Üniversitesi

3.Periyot: Bursaspor Durmazlar 65 (20) – (27) 74 Acıbadem Üniversitesi

4.Periyot: Bursaspor Durmazla 77  (12) – (19) 93 Acıbadem Üniversitesi

 

5.Faul: Şahin Ekmen (32.39) (Bursaspor Durmazlar, (35.31) Sharrod Ford (Acıbadem Üniversitesi)

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu