Bursaspor Durmazlar 66 –72 Petkimspor

Turnuvanın ilk maçında ev sahibi ekip Gelişim Koleji Ankara temsilcisi Türk Telekom’u 95-67 mağlup etmesini başardı. 

Gelişim Koleji Spor Salonu’nda gerçekleşen turnuvanın ikinci maçında Baş Antrenörü Şemsettin Baş sahaya Erdem İlter, Onur Sonsırma, Şahin Ekmen, Melih Kapucu ve Cem Coşkun  5‘ini sürdü. Petkimspor ise Murat Kaya, Polat Kaya, Sercan Ergin, Alexander Oriakhi, Terrance Campbell 5’iyle sahadaki yerini aldı.

Karşılaşmanın ilk sayıları Polat Kaya’nın üç sayılık basketiyle geldi. Bursaspor Durmazlar ise Şahin Ekmen’in basket-faulden kazandığı sayılar ile Polat’a karşılık verdi. Karşılaşmanın ilk 5 dakikasını Petkimspor bulduğu 3 üç sayılık basket ile 9-8 önde tamamladı. Çeyreğin ikinci bölümünde basit top kayıpları yapan Petkimspor’un hatalarını iyi değerlendiren Bursaspor Durmazlar Melih ve Şahin Ekmen ile bulduğu sayılar ile son 3.27’ye Bursaspor Durmazlar 12-9 önde girdi. Bu dakikadan sonra Bursaspor Durmazlar hücumlardan boş dönünce Petkimspor Polat Kaya, Ulaş ve Burak ile sayılar üretti ve ilk çeyreği 18-12 önde tamamlamasını bildiler.

İkinci periyoda Bursaspor Durmazlar, Vragoviç, Onur , Melih, Yunus ve Borovnjak 5’iyle başladı. Karşılaşmanın ikinci periyodunun ilk basketini Yunus Çankaya ile Bursaspor Durmazlar buldu. Çeyreğin bitimine 9:18 dakika kala salonun aydınlatmasında yaşanan sıkıntıdan dolayı oyun bir süre durdu. Yaklaşık 10 dakikalık aranın ardından tekrardan başlayan oyunda Petkimspor dış şutlarda isabet buldu. Campbell, Sercan ve Burak Erkoç ile 3 sayılık basketler bulan Petkim’e Karlo, Yunus ve Salih ile karşılık verdik ve soyunma odasına 7 sayı farkla 38-31 mağlup girdi.

İkinci yarıya Bursaspor Durmazlar Erdem İlter’in etkili dış şutları ile başladı. İlk 5 dakika 42-42 eşitlikle geçildi. Geri kalan bölümde de Yunus Çankaya, Salih Uğraşan ve Erdem İlter ile sayılar üretti ve son periyoda 52-52 eşitlikle girildi.

Son periyot karşılıklı basketler ile başladı. Petkimspor Polat Kaya, Campbell ve Gökhan Karabıyık ile sayılar üretirken Bursaspor Durmazlar Borovnjak ve Karlo Vragoviç ile sayılar üretti.  Maçın son bölümünde rakibine hücum ribauntlarını veren takımımız sahadan 72-66 mağlup ayrıldı.

Erdem İlter ve Dejan Borovnjak 12’şer sayı ürettiler. Oyun kurucumuz Karlo Vragoviç 11 sayı 5 asistle günü tamamladı. Dejan Borovnjak ise 7 ribaunt ile en çok ribaunt alan oyuncu oldu.

Maçın en skorer ismi 15 sayı üreten Petkimspor’un ABD’li oyun kurucusu Terrance Campbell oldu.

 

MAÇMETRE

SALON: Gelişim Koleji

PETKİMSPOR: Emir Koç 3, Ali Ulaş Peker 5, Murat Kaya 8, Önder Külçebaş , Melih Yıldız, Gökhan Karabıyık 9, Polat Kaya 14, Hüseyin Emir Nuriler, Burak Erol 7, Sercan Ergin 5, Alexander Oriakhi 6, Terrance Campbell 15

BURSASPOR DURMAZLAR : Erdem İlter 12, Özgür Şahin , Onur Sonsırma 2 , Cem Coşkun 3 , Salih Uğraşan 9 , Yunus Çankaya 10 , Cihad Şahin, Melih Kapucu 2,  Ceyhun Şengünün,  Karlo Vragovic 11 , Şahin Ekmen 5 , Dejan Borovnjak 12

Baş Antrenör: Şemsettin Baş

PERİYOTLAR:

1.Periyot: Bursaspor Durmazlar 12–18 Petkimspor

2.Periyot: Bursaspor Durmazlar 31 (19)– (20) 38  Petkimspor

3.Periyot: Bursaspor Durmazlar 52 (21) –(14) 52 Petkimspor

4.Periyot: Bursaspor Durmazlar 66 (14) –  (20) 72 Petkimspor

 5 Faul: Alexander Oriakhi ( 38:38) Gökhan Karabıyık (36:35)

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu