Bursaspor Durmazlar 65 – 55 Yalova Group Belediyespor

Yaklaşık 500 taraftarımızın izlediği karşılaşmayı Bursaspor Durmazlar 65-55 skorla kazanarak ligdeki 7.galibiyetini almış oldu. Yalova Group Belediyesi ise 3 galibiyette kaldı.

Mücadeleyi Amatör Şubelerden Sorumlu Asbaşkanımız Sezer Sezgin, Genel Müdürümüz Erhan Başoğlu ile birlikte takip etti.

Karşılaşmaya Erdem İlter, Yunus Çankaya, Şahin Ekmen, Cem Coşkun ve Dejan Borovnjak beşiyle konuk Cihan Deliçay, Orçun Okkalı, Mert Eken, İlker Tunalı ve Justin Hunt beşiyle sahadaki yerini aldı.  

Karşılaşma karşılıklı basketler ile başladı. Bursaspor Durmazlar Dejan Borovnjak ile sayılar bulurken konuk ekip İlker Tunalı ile sayılar üretti. İlk çeyrek konuk ekibin 17-13 üstünlüğü ile sona erdi. Bu çeyrekte Dejan Borovnjak 8 sayı üretti…

Karşılaşmanın ikinci periyoduna Bursaspor Durmazlar Dejan, Vragoviç ile sayılar bularak başlayan takımımız çeyreğin bitimine 4.19 kala Bursaspor Durmazlar Salih Uğraşan’ın basketiyle 27-23 öne geçti.  Çeyreğin geri kalan bölümünde Karlo Vragoviç ve Burak Erol ile sayılar bulan takımımız soyunma odasına 33-28 önde girdi.

İlk yarıda Borovnajk 13 sayı ile en skorer isim oldu. Dejan’ı 10 sayı ile Karlo Vragoviç takip etti. Yalova Group Belediyespor’da ise İlker Tunalı 9 sayıyla oynadı.

İkinci yarıya Yalova Group Belediyesi sayılar üreterek başladı. Bir ara fark 3 sayıya kadar inse de Borovnjak ile üst süte sayılar bulan takımımız farkı çeyreğin bitimine 1.49 kala 8 sayıya çıkardı 49-41. Çeyreğin geri kalan bölümünde Cihan ile sayılar bulan Yalova Group Belediyesi farkı azaltsa da Bursaspor Durmazlar son çeyreğe 51-46  önde girmesini bildi.

Son periyotun başında her iki takımda hücumlardan boş döndü. Çeyreğin ilk basketi 3.05 dakika sonra Yalova Belediyesi’nden Hunt’un serbest satış çizgisinden bulduğu sayılar ile geldi.  Maçın son 5 dakikasına Bursaspor Durmazlar 54-52 önde giren taraf oldu.  Salih Uğraşan ve Erdem İlter ile sayılar bulan Bursaspor Durmazlar son 3.49’a 57-52 önde girdi.

Geri kalan bölümde hata yapmayan Bursaspor Durmazlar sahadan 65-55’lik skorla galip ayrıldı. 

 

 

MAÇMETRE

SALON: Bursa Atatürk

BURSASPOR DURMAZLAR: Erdem İlter 5, Onur Sonsırma, Cem Coşkun 2,Mert Celep, Salih Uğraşan 4, Yunus Çankaya 6, Melih Kapucu, Ceyhuın Şengünün, Karlo Vragoviç 16, Şahin Ekmen 5, Burak Erol, Dejan Borovnjak 25

Başantrenör: Şemsettin Baş

YALOVA GROUP BELEDİYESPOR: Cihan Deliçay 10, Orçun Okkalı, Onur Çalban 4, Mert Eken, Serdar Hot, Asım Özberkan, Hüsnü Güler 3, İlker Tunalı  14, Justin Hunt 19, Orhan Buğra Dağ, Burak Şaşmaz 7, Yiğit Baydur

PERİYOT

1.Periyot : Bursaspor Durmazlar 13-17 Yalova Group Belediyesi 2.Periyot : Bursaspor Durmazlar 33 (20)-(11) 28 Yalova Group Belediyesi 3.Periyot : Bursaspor Durmazlar 51 (18)-(18) 46 Yalova Group Belediyesi 4.Periyot : Bursaspor Durmazlar  65 (14)-(9) 55  Yalova Group Belediyesi

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu