Bursaspor Dünya Futbol Zirvesinde!

Bursaspor Kulübü, WyScout Dünya Futbol Zirvesinde Türkiye'yi temsil ediyor.

70 ülkeden 160 futbol kulübü Hollanda Johan Cruyff Arena‘da (Amsterdam Arena) gerçekleştirilen bu organizasyonda yer alıyor. 19-20 Kasım tarihleri arasında gerçekleştirilecek organizasyonda Türkiye‘den Bursaspor‘un yanı sıra Göztepe, Galatasaray ve Beşiktaş bulunuyor.

9 Yorum Onay bekleyen yorum yok

 1. İki haftadan kısa bir süre içinde, yüzlerce futbol profesyoneli bir kez daha buluşacak, bu kez 2018 yılında Wyscout Forum’un baskısı için. 19-20 Kasım tarihleri ​​arasında Amsterdam’daki güzel Johan Cruijff ArenA’da düzenlenen bu yılki etkinlik, iki ülkeden gelen kulüp temsilcilerinin, oyuncu temsilcilerinin ve gözlemcilerinden iki gün boyunca ağ iletişimi ve transfer müzakereleri gerçekleştirecek.

  Bunun yanı sıra, şimdi prestijli Who’s Who Legal tarafından seçilen uluslararası spor avukatı Stefano Malvestio tarafından yönetilen birinci sınıf bir konferans panelini duyurmaktan memnuniyet duyuyoruz. “FIFA’nın transfer ve acente düzenlemeleri ile ilgili reform önerileri: son gelişmeler ve tartışma” yuvarlak masa toplantıları, yaklaşan Fifa prosedürlerinin değişikliklerine ayak uydurmak için özel bir fırsat olacak ve piyasadaki başlıca paydaşları tartışmaya dahil edecektir: Dünya çapındaki temsilcisi FIFPro UEFA’da profesyonel dernek futbol kulüplerinin çıkarlarını temsil eden 65.000 profesyonel futbolcunun, ECA’nın ve Avrupa Oyuncular Ajanları Birliği’nin (EFAA) kuruluşudur. Panel moderatörü Stefano Malvestio tarafından açıklanan yuvarlak masa toplantısının ana başlıkları şöyle:

  FIFA, transfer ve aracı sistem için önemli bir reform uyguluyor.
  Kilit noktalar 25 Eylül 2018’de Futbol Paydaşları Komitesi tarafından onaylanmış ve 26 Ekim 2018 tarihinde FIFA Konseyi tarafından onaylanmıştır.
  Transferlerle ilgili olarak aşağıdaki ilkeler tanıtılacaktır:

  Dayanışma mekanizmasını, eğitim tazminatını, aracı komisyonlarını ve potansiyel olarak transfer ücretlerini işlemek için bir “takas odası” oluşturulması.
  Ulusal düzeyde bir elektronik transfer sisteminin ve bir elektronik kayıt sisteminin zorunlu olarak tanıtılması.
  Sezon başına kredi sayısı ve her kulüp arasında limitler.
  Köprü transferleri ve alt kredilerin yasaklanması.
  Uluslararası bir oyuncuyla yapılan yurtiçi transferlere dayanışma destekleri.
  Aracılarla Çalışmaya İlişkin FIFA Düzenlemeleri de değiştirilecektir. Aracılar için tazminat ve temsile ilişkin kısıtlamalar, aracı kurumların takas odası üzerinden ödenmesi, alternatif uyuşmazlık çözümü mekanizmaları ve son olarak da Transfer Eşleştirme Sistemi aracılığıyla acentelerin ruhsatlandırılması ve kayıt altına alınması için yeni düzenlemeler yapılacaktır.

  Potansiyel ücret sınırı ve ikili temsile ilişkin sınırlamalar gibi aracılar için en hassas konular, fizibiliteleri, yasallıkları ve AB yasalarına uyumu gibi tartışmalar devam etmektedir.

  4
  1

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu