Bursaspor Divan Başkanlık Kurulu açıklaması!

Basın bildirisi şu şekildedir;

Bursaspor Olağanüstü Genel Kurulu’nun toplantı gün ve saati yapılan ilan ile kesinleştirilmiştir. Dolayısıyla bu kongrenin tarih ve saatinin yasalara ve tüzüğümüze göre aykırı bir şekilde değiştirilmesi mümkün değildir.

Bilindiği üzere son derece zorlu bir genel kurul sürecine girmiş bulunmaktayız. Öncelikle bu genel kurulun Bursaspor’umuza hayırlar getirmesini diliyoruz.

Evet, son derece zorlu bir süreç ifadesinin üzerine basmakta fayda var. Tabi ki böyle olsun istenmiyordu, tabi ki nedenlerini tartışmanın şu an için anlamı yok ama gelinen noktada camiamız son derece mutsuz, güvensiz ve huzursuzdur.

Bursaspor’un geleceği söz konusu olduğunda herkesin her zamankinden daha dikkatli ve özenli olması gereken günlerdeyiz. Gerek sportif, gerekse mali açıdan Bursaspor’un hata yapma lüksü kalmamıştır.

Bursaspor’u yönetmeye talip olacak Başkan adayı arkadaşlarımızın kulübümüzün içinde bulunduğu durumun ehemmiyetini gözeterek hareket edeceklerine inanıyoruz.

Büyüyen ekonomisi, taraftar sayısı, potansiyeli ile Bursaspor, Türk sporunun her zaman olduğu gibi önümüzdeki dönemlerde de en değerli kulüplerinden biri olmaya devam edecektir.

Bursaspor’a gönül vermiş insanları üzmeden, doğru planlamalarla, doğru yapılanmayla bu zorlu sürecin yönetilmesi gerekmektedir.

 

Bununla birlikte Bursaspor ismine yakışır bir görüntüye en kısa sürede ulaşmak için sadece seçilecek Başkan ve yönetiminin değil bütün Bursasporluların sorumluluk alması gereken bir dönemdeyiz.

Seçilenin yalnız bırakıldığı bir mücadeleden Bursaspor’umuzun iyi neticelerle ayrılmayacağı aşikârdır.

Kişisel kavgaları bir kenara bırakıp, sadece Bursaspor’un menfaatlerini gözeterek, kırıcı değil, yapıcı davranışlar sergileyerek inşallah bu genel kurul sürecinden de güçlenerek çıkarız.

Kongreyle ilgili önemli bir nokta da ilk oturumun toplanabilmesidir.

Yeni gelecek yönetimin biran önce icraatlarına başlayabilmesi ve Bursaspor’umuzun zaman kazanması için ayın 11’indeki toplantıda genel kurul üyelerini salona davet ediyoruz. Zira transfer dönemi başladı, bir an önce harekete geçmek gerekmektedir

Divan Başkanlık Kurulu olarak aday olan bütün arkadaşlarımıza başarılar dileyerek, genel kurulun Bursaspor camiasına hayırlı ve uğurlu olmasını temenni ediyoruz.

Bursaspor Divan Başkanlık Kurulu Başkanıİdris Sevinç

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu