Bursaspor CAS’a başvurdu!

Bursaspor FIFA'daki üç dosya için Uluslararası Spor Tahkim Mahkemesi'ne (CAS) başvurdu. Yeşil Beyazlılar Jires Kembo, Anderlecht ve Akademi Pandev dosyaları için CAS'tan çıkacak kararı bekliyor.

FIFA’dan gelmesi muhtemel transfer yasağının kaldırılması adına Yeşil Beyazlılar hukuk mücadelesini sürdürüyor.

BURSA HAKİMİYET DUYURMUŞTU

İlk kez Bursa Hakimiyet’in ortaya çıkardığı Bursaspor’u FIFA’da bekleyen tehlike ile ilgili Yeşil Beyazlı kulüp harekete geçti. Alacaklarını tahsil edemeyen eski futbolculardan Jires Kembo ile Anderlecht ve Akademi Pandev kulüpleri Bursaspor’u FIFA’ya bildirmişti. Halihazırda Yeşil Beyazlılar’dan Jires Kembo‘nun 1 milyon 100 bin Euro, Anderlecht Kulübü’nün Stephane Badji‘nin bonservisinden kaynaklı 600 bin Euro ve Akademi Pandev‘in de Jani Atanasov‘un bonservisine karşılık 150 bin Euro alacağı bulunuyor. FIFA bu dosyalarla ilgili transfer yasağı konusunu gündeme taşırken, üç dosyadan doğacak tehlikenin önlenmesi adına Yeşil beyazlılar önemli bir adım attı.

2012’DE HUKUK ZAFERİ YAŞANDI

Konuyu Uluslararası Spor Tahkim Mahkemesi’ne taşıyan Bursaspor CAS’ın vereceği kararı bekliyor. Toplam 1 milyon 850 bin Euro tutarındaki dosyalarla ilgili Yeşil Beyazlılar haklı olduğu noktaların belirlenmesiyle ilgili hazırlıklarını sürdürüyor. CAS hakimlerinin vereceği karar merakla beklenirken Bursaspor ekim ayı sonunda gerçekleşecek duruşmada gerekli savunmayı yapacak. CAS’tan çıkacak olumsuz bir kararda Bursaspor’a 3 ila 9 dönem arasında transfer yasağı gelme tehlikesi bulunuyor. Bursaspor 2012’de UEFA Disiplin Kurulu’nun verdiği 1 yıl Avrupa Kupaları‘ndan men cezasını CAS’a taşımış ve davayı kazanarak tarihi bir hukuk zaferine imza atmıştı.

28 Yorum Onay bekleyen yorum yok

 1. Bu uğraşlar boş iş – boş işler peşinde vakit harcanıyor bile bile sadece söz ve show birşey yapılıyor diye! sen oyuncuları transfer et oynatma vs sonra paralarını ödeme ve kulüp parasını ödeme ve CAS’a başvur “Hadi Be”! Eski yönetimler kasaları boşaltı hatta boş kasaya bile temlik koyup gitmiş– ne para varki kasada ödeyecek Bursaspor? Ne para varki Yönetim Başkanında ne olabilir herkez biliyor işyerini ne iş yaptığını ne kadar para koyabilir ? sen o Bursaspor’dan yok edilen 500-600 Milyonunun araştırıp peşine düşmezsen kimler tapu rezidans zengini olmuş eski yönetimlerden araştırmazsan bir 6-12 puan daha siler FİFA vs oturup bön bön alt kümeye bakmaya başlarsın- Bursaspor’un 500-600 Milyonu yok oluyor yapılan araştırmalar soruşturma yapan bir yetkili yok neden bu böyle? eski yönetimler kimseye para vermemiş paralar nereye kimlere gitti? Araştır bul kendi dedektiflerini tut parayı CAS vs boşuna harcama.

  73
  1
  1. @Manyastik yorumuna yanıt olarak

   Buna itiraz etsen ne olur?Adamlar sonuna kadar haklı.Topçuyu bonservisiyle satmış ve aradan 1 seneyi aşkın süre parasını alamamışsa gereğini yapar.Sen Başakşehirden atmaca gibi bonservisleri tahsil ettin.Başkaları aptalmı?Biz işi uzatacağız gibi duruyor fakat sonrası dava kaybedilince başlayacak ve o zaman her şey bitmiş olacak.Giden başka bir alem gelen ise tam takır kuru bakır.Kıskoca Bursasporu bunlara bıraktıysak bizde onlar kadar suçluyuz.Maalesef yolun sonu zifiri karanlık!

   13
   1
  1. @ugurdikerix yorumuna yanıt olarak

   “Uğur” çıkar öde o zaman akıl vermek çok kolay ! 1 paket sigara parası olan SMS geliri bile toplayamadı bu camia ! Kombine desen yerlerde ! Herkes beleş girme peşinde ! Forma desen pazardan…Nasıl olacak bu iş ?! Demek ki Bursaspor’ u düşünen yok ! Bu durumda kimse kendi kendini kandırmasın !

   33
   13
  2. @ugurdikerix yorumuna yanıt olarak

   Bu devir de hangi kulüp başkanı cebinden para verir ? Zamanında verenlere de sövdünüz küfür ettiniz ! Levent kızıl “neden başkan adayı olmuyorsunuz” diyenlere aynen bu cevabı verdi ! “Bu yaştan sonra ailemie mi sövdüreyim ?” Aday maday olmadı. Ama yine de Bursaspor aşkıyla geriden sponsor desteği verdi ! Cebinde parası olan başkan adayları bile baktı ki kulüp iflas bayrağını çekmiş adaylıklarnı iptal ettiler ! Bakan milletvekili Belediye başkanı destek olmaya, sponsor olmaya kalkar siyaset dersiniz ! Size daha ne lazım ? Bu kafayla beter olmaktan başka bi çaremiz yok ! Sözün bittiği yerdeyiz ! Siz hocaya topçulara eleştiriye devam edin ! Aynen böyle devam..

   37
   2
 2. Bu sefer gözümüzün yaşına bakmazlar geçmiş olsun ! Yönetimin TFF’ den eksi 3 puan cezasını göze alarak bu kadar çok transfer yapmasının sebebi de olası transfer yasağı cezası zaten…! Biz se hala hocayı takımı desteklemek motive etmek yerine linç ediyoruz ! Artık gerçeği görün kulüp bitik durumda ! Bu sene çıktık çıktık çıkamadık Bursaspor diye bir takım kalmayacak ortada ! Hayal dünyasında yaşamayalım ! Kötü oyuna kötü sonuca bakmayalım netice de ama iyi ama kötü oyunla 3 puan alıp bir an evvel bu ligden çıkalım…! Takım galip geldiğinde bile eleştirenler var o kadar da değil ayıptır yazıktır beyler biz süper ligdeki Bursaspor değiliz KÜME düşmüş gırtalağa kadar borç batağına batmış bir kulübüz ! Herkesin becerisi nispetinde kendi yağıyla kavrulan müteavazı bir kadroya sahibiz Ona göre yorum ve eleştiri yapın ! Takımımıza destek olun ! Başka BURSASPOR YOK !!!

  17
  2
 3. İşi davaya bırakmaktansa ödemek için bir yol bulmalı. Davanın aleyhimize sonuçlanma riskini göze alırsak işimiz sakata girer.

  13
  1. @Merdo yorumuna yanıt olarak

   Hangi parayla ödeyeceğiz kardeşim sen bu yorumu yaparken inanıyor musun ödenebileceğine ? Geriden sürekli borçlar geliyor ! Peki gelir olarak gelen ne var ?! Galibiyet primi bile yok ! Es kaza herhangi bir yerden gelir elde ettiysen de hemen çöküyorlar üzerine ! Kulüp batak batak anlayın artık !

   11
   6
   1. @Eser yorumuna yanıt olarak

    Bursaspor’u soyup soğana çevirenlerin peşine düşersin o zaman.Para yok para yok. Herkes biliyor para olmadığını. Para yok ama para bulmaya, kaynak yaratmaya yada Bursasporun hakkını savunmaya da niyet de yok.

    6
    4
 4. Ulan odeyin şu parayi.ödeyin.ne yapin edin.ödeyin.ödeyemezseniz zaten biteriz.neye başvuruyosun.adamlara borcun var .casa niye gidiyorsun.odeyemeyeceksen neden başkan oldun.bul nerden buluyorsan ve öde.yeter artik!

  9
  4
  1. @Mert yorumuna yanıt olarak

   Mert son sekiz yılın çözülemeyen dosyalarını yeni secilmislere yüklemek biraz haksizlik oluyor.
   Dertler bir değil ki.
   Nereye elini atsa bir sorun.
   Her şey sümen altı yapılmış,halının altına supurulmus.
   Koca şehir ne haliniz varsa görün demekte.
   Tek çare bu yıl Süper Lig e çıkabilmek.
   Bize düşen destek olmak.
   Hiç olmazsa iç saha maçlarında büyük destek vermeliyiz.
   Ucundan kenarından play off lardan bir şekilde çıkacağız.
   Başka da çare yok.
   Saygilarimla.

   4
   1
  2. @Mert yorumuna yanıt olarak

   Bu devir de hangi kulüp başkanı cebinden para verir ? Zamanında verenlere de sövdünüz küfür ettiniz ! Levent kızıl “neden başkan adayı olmuyorsunuz” diyenlere aynen bu cevabı verdi ! “Bu yaştan sonra ailemie mi sövdüreyim ?” Aday maday olmadı. Ama yine de Bursaspor aşkıyla geriden sponsor desteği verdi ! Cebinde parası olan başkan adayları bile baktı ki kulüp iflas bayrağını çekmiş adaylıklarnı iptal ettiler ! Bakan milletvekili Belediye başkanı destek olmaya, sponsor olmaya kalkar siyaset dersiniz ! Size daha ne lazım ? Bu kafayla beter olmaktan başka bi çaremiz yok ! Sözün bittiği yerdeyiz ! Siz hocaya topçulara eleştiriye devam edin ! Aynen böyle devam..

   7
   1
   1. @Eser yorumuna yanıt olarak

    Çoğu dediğinde haklısın da siyasileri hiç karıştırma. Bursaspor un bu durumda olmasının baş sorumlusu siyasiler. Kulübün içine bir girdiler ve mahvettiler. Onlar girmese bu durumda olmazdık. Çünkü amaç Bursaspo a destek değil oradan oy kapabilmek. Oyları kaptılar ama bize zarardan başka bir işe yaramadılar.

    6
    2
 5. Haklı olduğu noktaları belirteceklermiş. Ne noktası olacak. Borçlusun ve ödememişsin. Demek ki yakında transfer yasağı da gelecek. Vakit uzatmak için itiraz ediyorlar. Mestan dan da bir halt olmayacağı belli oldu. Beceremeyeceksen başkan olmayacaksın. Söyleyin takımı bu hale getiren tribün abileriniz ve siyasiler kurtarsın. Bu takım bu durum onların eseridir.

  6
  3
 6. Bu uğraşlar boş iş – boş işler peşinde vakit harcanıyor bile bile sadece söz ve show birşey yapılıyor diye! sen oyuncuları transfer et oynatma vs sonra paralarını ödeme ve kulüp parasını ödeme ve CAS’a başvur “Hadi Be”! Eski yönetimler kasaları boşaltı hatta boş kasaya bile temlik koyup gitmiş– ne para varki kasada ödeyecek Bursaspor? Ne para varki Yönetim Başkanında ne olabilir herkez biliyor işyerini ne iş yaptığını ne kadar para koyabilir ? sen o Bursaspor’dan yok edilen 500-600 Milyonunun araştırıp peşine düşmezsen kimler tapu rezidans zengini olmuş eski yönetimlerden araştırmazsan bir 6-12 puan daha siler FİFA vs oturup bön bön alt kümeye bakmaya başlarsın- Bursaspor’un 500-600 Milyonu yok oluyor yapılan araştırmalar soruşturma yapan bir yetkili yok neden bu böyle? eski yönetimler kimseye para vermemiş paralar nereye kimlere gitti? Araştır bul kendi dedektiflerini tut parayı CAS vs boşuna harcama.

 7. O her zaman olmaz bir kere kazandık diye tekrar kazanacağız anlamına gelmez. Bu yuzden tamam bir yandan cas sonucunu beklesek de diğer yandan işimizi sağlama alacak adımları atalım. Her zamanki gibi işi son ana bırakmayalım. Bir 3 puanımız gitti olası ekstra bir durum bizi çok kötü süreçlere sokar.

 8. Siz adamların parasını ödemek yerine bunu CAS ile ötelemeye çalışırsanız hiç bir sekilde hak yerini bulmaz tam aksine hak yemiş olursunuz!!! Beğen,beğenme bu adamlar bu klübün sözlesmeli futbolcusuydu.sen bu adamları süründürmek yerine faydalanmayı düşünseydin keşke!
  herkesle ah alarak,bela alarak ayrılıyoruz sonra iki yakamız bir araya gelmiyor işte asıl sebebi bu! Bırakın bu öteleme ayaklarını ali ay politikalarını!!!

 9. aman cas a başvurduk topu atık cas a kurtulduk gecmişolsun biti bu iş banko şampiyonuz hemide para ödemeden kimseye hadi oradan be

 10. Bursa,nın yanılmıyorsam 15 ilçesi var,Bu ilçelerde hazine arazisi ve Milli emlak’a ait çok arazi var.bu arazileri imara açarak iktidar +muhalefet ele,ele bu iş çözülür.yada YENİ BURSASPOR bir şirket kurulur,bu bir takım birkaç yıl içinde süper lige çıkartılır.Bursaspor da malesef kapatılır.

  1
  2
 11. Sen adamın pasını ödemezsen yaptırıma katlanacaksın, boşuna bitik cüney anıl recep Musa alınacağına keşke ödeme yapılsaydı geçmiş olsun…

 12. Ülkemizdeki spor kulüplerinin futbol şubeleri soygun yeri oldu ise,bu soygunları yapanların tff’de hakim pozisyonlarında bulundukları sürece bu dert bizi yakmaya devam eder.
  Bu kulübe bu borcu hangi başkan ve yönetimler yaptırdı ise,çözeceğim diyerek işbaşına gelenler çözmek yerine derdi daha da büyüttü ise ve bunlara ‘SİZ NE YAPTINIZ,NEDEN BUNA BİLE BİLE GÖZYUMDUNUZ,diye hesap sorulmadıkça,yapanların yanına bunlar kaldıkça biz dertlenmeye devam ederiz.

 13. KEMBO 1.250.00 AVRO para alacak ve siz bu oyuncuyu kadronuza almadan ,lisansını ihtiyacınız olduğu halde çıkarmadan kadroda tutacaksanız o zaman bu 1.250.000.avroyuda cebinizden ödemek zorundasınııııııııız.

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu