Bursaspor CAS sürecini bekleyecek

Yeşil – beyazlı kulüp yöneticileri, kendilerine men cezası konusunda resmi bilginin henüz ulaşmadığın dile getirdiler. Buna karşın, sürecin CAS'a taşınacağı ve 15-20 günlük sürecin sonunda kesin kararın çıkacağı ifade edildi.

MBesuma'nın bonservis bedelinin geç ödenmesinden dolayı UEFA Disiplin Kurulu tarafından 200 bin Euro cezaya çarptırılan Bursaspor, konuyu UEFA Tahkim Kurulu'na taşımıştı.  

UEFA, Bursaspor'un eski futbolcusu Collins Mbesuma ile ilgili kararını verdi ve yeşil – beyazlı ekibi de 1 yıl Avrupa kupalarından men etti. Yeşil – beyazlı kulüp, bonservis bedelinin geç ödenmesinden dolayı UEFA Disiplin Kurulu tarafından 200 bin Euro cezaya çarptırılmıştı. Yeşil – beyazlı kulüp, UEFA Tahkim Kurulu'na taşıdığı konu karara bağlandı. UEFA, yeşil – beyazlı kulübe 1 yıl Avrupa kupalarından men cezası verdi.

 

BURSA İLE BEŞİKTAŞ'IN DOSYALARI FARKLI

 

Bursaspor'un Hukuk İşlerinden Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi Öztürk Yazıcı, "Bugün bizim de UEFA'daki MBesuma ile ilgili davamız karara bağlandı. Aldığımız duyuma göre 1 yıl men cezası verildi. CAS süreci var. Bu süreç 15-20 gün sürüyor. UEFA'da oluşturulan disiplin müfettişliğinin yeni kararları. Yeni bir komitenin yeni uygulamaları. Dolayısıyla CAS net cevabı verecektir. Ama şunu söyleyelim bizim dosyamızla Beşiktaş'ın dosyası çok ayrı, arasında çok fark var." dedi.

 

Timeturk

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu