Bursaspor Çalıştayı Başlıyor

Bursasporlular Derneği Türkiye’de bir ilki gerçekleştirerek Bursaspor Çalıştayı’nı yapmaya hazırlanıyor. Yapılacak olan çalışmanın temellerini basın ile paylaşan dernek ve üyeler, kahvaltıda buluştu. Kültür Park’ta yapılan toplantıda konuşan Bursasporlular Derneği Başkanı Levent Batur, “Türkiye Süper Ligi’nin giderek artan rekabetçi yapısı buna hazır olmayan odaklar, sportif taraftarlar için bazı sorunları da beraberinde getirmektedir. İstanbul – Anadolu karşıtlığı, futbolda şiddet, passolig uygulaması, yönetici profili, taraftar ve kamuoyu gücü ve medyanın rolü gibi birçoğu toplumsal sonuçları daha baskın olan bu konuların bilimsel bir zeminde konuşulup tartışılması önem arz etmektedir. Bu tür çalışmaların yapılacağı yerler de sempozyum, kongre, çalıştay ve panel gibi entelektüel değeri yüksek olan bilimsel toplantılardır” dedi.

Uludağ Üniversitesi Çalışma Ekonomisi öğretim görevlisi Prof. Dr. Tahir Baştaymaz da, “Biz burada toplumsal bir gerçeği bilimsel yolla inceleyeceğiz. Başarının sırlarını konuşacağız. Başarı sadece şampiyon olmak mıdır? Buna bakacağız” şeklinde konuştu.

Bursaspor Çalıştayı, 29-31 Mayıs tarihleri arasında gerçekleşecek. Çalıştay hakkındaki çalışmalar ise, bursasporcalistayi.com adresinden takip edilebilecek.

İHA

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu