Bursaspor Çağırsın Hemen Gelirim

Balıkesirspor Teknik Direktörü İsmail Ertekin, Bursa Hakimiyet’e özel açıklamalarda bulundu. Bursaspor’un gönlündeki yerinin çok farklı olduğunu açıklayan Ertekin; “Bursa’da bin antrenör var. Herkes Bursaspor’da çalışmak ister. Tabii ki benim en doğal isteğim bu. Ben antrenörlüğe bir gün Bursaspor’un başına geçmek üzere başladım. Eğer böyle bir şey olursa dünyanın en mutlu adamı ben olurum. Bunu gittiğim her yerde söylüyorum. Eğer Bursaspor isterse aynı gün bırakır gelirim, ama Fenerbahçe istese, Galatasaray istese benim için bir şey ifade etmiyor. Bursaspor bizim evimiz gibi. Aile bağlarını koparmak mümkün olmuyor. Böyle bir şey olursa bundan güzel mutluluk olmaz bizim adımıza” açıklamasında bulundu.

 

DIŞARISI İÇİN LOBİ ŞART

Bursa dışında çalışmanın kolay olmadığını söyleyen Ertekin; “Bu bir lobi olayı. Birilerinin sizi bir takıma söylemesi gerekiyor. Türkiye’deki sistem bu çünkü. İyi antrenörsünüz, kötü antrenörsünüz kimse bakmıyor. Beşiktaş, Fenerbahçe ve Galatasaray patentliyseniz Türkiye’de çok çabuk iş buluyorsunuz. Ama Bursa’da oynadıysanız biraz ikinci planda kalıyorsunuz. Ben yaklaşık son 10 yıldan beri dışarılarda çalışıyorum ve çalıştığım her yerde de alt ligler olmasına rağmen başarılı olduğumu düşünüyorum. Fırsat verilirse becerebiliyoruz demek ki” ifadesini kullandı. Bu fırsatı ben belki Bursa’da yakalayamamış olabilirim ama dışarıda yakaladığım zaman da elimden geldiğim kadar başarılı olmaya çalışıyorum” dedi.

 

Hedef Süper Lig

Bir Bursalı olarak dışarıda, Balıkesir’de çalışmak bizim için büyük bir onur ve gurur kaynağı. Sene başında bu yarışa başlarken herkesin gönlünde bir aslan yatıyordu. Bizim de yatıyordu tabii ki. Bekleyen bir olaymış gibi gözükmesine rağmen sezon başında bizim takımımızın iyi işler yapabileceğini düşünüyorduk. İyi bir savaş olacak sonuna kadar. Biz de bu savaşın içinde sonuna kadar olmak istiyoruz. İlk 2 neden olmasın diyorum.”

 

Bir ilke belirlenmeli

Bursaspor altyapısı Türkiye’nin en iyi altyapılarından bir tanesi. Çok kaliteli oyuncular var ama öyle bir konumda ki Bursaspor; alttan getirdiğiniz her oyuncuyu kalkıp yukarıya monte etmek çok zor. Hem şampiyonluğa oynayacaksınız hem oyuncu yetiştireceksiniz. Bundan sonraki dönemde benim acizane tavsiyem kulübün bir ilke belirlemesi gerekiyor. Biz alttan yetiştiricilikle mi devam edeceğiz, yukarıdan takviyeleri dışarıdan yapacağız yoksa yetişmiş oyuncular mı alacağız? Bu açıdan baktığımızda Bursaspor altyapısında önümüzdeki yıllara damgasını vuracak oyuncular var. İyi bir yatırımla bir yıl iki yıl sonrası için şampiyonluktaki gibi tabandan oyuncu yetiştirilmesi gerekiyor. Ona da zaman gerekiyor. Taraftar bu zamanı bekler mi o da ayrı bir  sorun tabii ki.”

 

Okan’ı oynatmak için transfer ettik

Kiralık oyuncuyu biz alırken oynatmak için alıyoruz. Okan Deniz’i de oynatma adına aldım. İlk başlarda şans da verdik. Henüz tam olarak uyum sağlayamadı.İnşallah önümüzdeki günlerde o da bize uyum sağlar ve bir takım oyuncusu olur. Hem kendine, hem bize, hem de Bursaspor’a katkıda bulunur. Ama tabii uyum sağlaması, çabuk adapte olması kolay bir durum değil. Elimizden geldiği kadar ona destek vermeye çalışıyoruz.”

 

Bursa Hakimiyet

Bir yorum yazın

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu