Bursaspor Bursasporlularındır!

Recep Bölükbaşı web tv stüdyolarında canlı yayında Bursa.com'un konuğu oldu. Serkan Yetişmişoğlu'nun sorularını yanıtladı.

 

Ben çıraklık dönemimi İbrahim Yazıcı dönemimde geçirdim. Güzel başarılar kazandık. Benim dönemimde daha iyisini de yapabilirdik ancak maddi imkanlar nedeniyle sıkıntılar yaşadık. 

 

Alt yapı için Almanya, Fransa ve Portekiz'den firmalar ile görüşmeler yapıyoruz. Genç oyuncularımız kiralık olarak Avrupa'da forma giyebilecekler. Bu konuda çalışmalarımız devam ediyor.

 

Eğer Bursaspor marka olursa bir değeri olur. Bizden öncek dönemde marka değerimiz kaybolmuştu. Biz bu değeri yeniden kazandık. Bundan sonraki maddi sürecimiz çok daha iyi olacak. Tekrar göreve layık görüldüğümüz takdirde çok daha iyi bir maddi gücümüz olacak.

 

İsviçre'de ve New York'ta yaptığımız görüşmelerde Stadyum için çok önemli bir firma ile görüşmeler yaptık. Ay sonunda görüşmek ve Timsah Arena'yı gezmek için Bursa'ya gelecekler.

 

Sırf seçim kozu olarak yalan yanlış bilgi vermem. Protokol yapmadan bir seçim malzemesi kullanamam. Forma sponsorluğu bütün o giderleri karşılayamaz. Forma üzerine bir firma logosu koyarak şov yapılamaz. Benim amacım kongrede söylediğim gibi ilk beş içinde olmaktı. Bizim takımımız milli takıma en çok oyuncu veren kulüp konumunda. Bunun devamını amaçlıyoruz.

 

Eğer her takımı yenersek zaten şampiyon oluruz. Trabzon maçında çocukların aklında Fenerbahçe ile oynanacak olan kupa maçı vardı. Final için elimizden gelenin en iyisini yapmaya çalışacağız.

 

Türkiye'de futbol tehlikede mali kriterler uygulaması nedeniyle bitme noktasında. 6 takım kriteri karşılayamadı ancak biz aldık. Bunu maddi durumumuz sıkıntılı olduğu süreçte kazandık. 5 ilde altyapı okullarımız var bu okulları daha da çoğaltmak istiyoruz.

 

Ben istikrardan yanayım Şenol Hoca ile birlikte uyumumuz var. Artık bu çatlak seslere bir son vermek gerekiyor. Camia olmanın gereklerini yerine getirelim. Hoca bana dedi ki Başkanım kongreden sonra görüşelim dedi. Etik olan budur  aslında. Fernandao, Josue ve diğer futbolcularım ile her zaman görüşüyorum. Kimse merak etmesin ben bu konuya hakimim.

 

Fernandao için 5milyon Euro isteniyor. Kimse Bursaspor'dan büyük değil. Kimseyi satmayacağım dedim ve satmıyorum. Güneş ne düşünürse o şekilde karar vereceğiz. Belluschi'nin sözleşmesi için opsiyonu var ve karşılıklı olarak anlaşırsak devam edeceğiz. Bizde oynamak isteyen isimler ile devam edeceğiz. Oynamak istemeyen oyuncu ile devam etmem. Bursaspor menfaatini korumak için ne gerekirse yaparım. Fernandao, Josue, Belluschi ve Civelli'nin de kalmasından yanayım. 

 

Şenol Hoca ile görüşmeden açıklama yapmayacağız. ilk onbir de oynayacak altı oyuncu almayı düşünüyoruz. Yabancı sınırlaması kalktı. Biz Türk oyuncular ile devam etmek istiyoruz. Emre Taşdemir, Enes Ünal, Ertuğrul, Süheyl gibi oyuncularımızı hedef oyuncusu yapacağız. Pilot takımımızı 2. lige çıkartacağız.

 

Stadyum konusunda bir kaç firma iile görüştük. Stadyum ve pazarlama konusunda profesyonel bir ekip ile çalışacağız. Rhmetli başkanımızın bir hedefi vardı Avrupa'da çeyrek final hedefi ömrü vefa etmedi. Biz bu hedefi önümüzde koyduk. Hedefimiz çeyrek final. Eğer yetki alırsak zirve bizim her daim hedefimiz olacak.

 

Bursaspor Türkiye'nin en büyük şehir takımı. Neden bizde hakem, hoca yok? Hep birbirimizi yedik. Biraz istikrar sağlarsak başarı muhakkak gelecek.

 

Cüneyt Özkan ile görüştük. Gönlüm hep genç isimler ile birlik olmayı istedi. Bursaspor'a hizmet etmek bizlere, bana kazandırır. Projelerini paylaşırlar ise mutluluk duyarız. Ben seçilemesem dahi yine taraftarı olurum.  Gider maçımı izlerim.

 

Ben yönetim listemi asıl liste olarak verdim. Diğer adaylar gibi naylon liste yapmadım. O listede belki bir isim değişebilir. Birlik beraberlik olmazsa bu camiada ben tek başıma bir şey yapamam. Tüm ileri gelen isimler ile görüşüyorum. Benim üzerimde Bursaspor forması var. O forma olmayınca bizler birşey yapamayız.

 

Bursaspor siyaset üstüdür. Ben Bursada doğdum. Bursada doyuyorum. Bu takımın alt yapısında oynadım. Tüm camia bir olmalıyız.Ben vakıfköy tesislerinin tapusunu aldık dedim. TFF başkanı Ahmet olmuş, Mehmet olmuş beni ilgilendirmez. TFF yönetim kuruluna Bursaspordan kim alınırsa ben o yönetimi desteklerim. Ben Demiröreni destekleyeceğim diye bir konuşma yapmadım.

 

18 takım içinde en çok ceza alan başkan benim 45 gün hak mahkumiyetim var. Maç izleyemiyorum satdyumda. Ben kulüpler birliğinde hep konuştum ama dikleşmem.  Şike konusunda geçmiş ve geriye dönmemek lazım dedim bu çarpıtıldı. Olmuş geçmiş şeyleri düşünmemek lazım dedim. Bizim içimizi acıtan zamanlar geçirdik. 

 

Genel kurulumuza tüm üyelerimizi bekliyoruz. Oy atamayacak olan üyelerimiz de gelsin. Bilanço kitapçığı dağıtılacak. Lobimizi oluşturmak gerekiyor. TFF'nin tüm kollarında olmalıyız.  

Kaynak: Bursa.com

Bir yorum yazın

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu