Bursaspor, Bozbey ile ne kazanacak?

Bursadanhabervar.com Spor Yazarı Cemal Ekentok'un köşe yazısıdır.

Yerel seçim maratonu bitti.

Bursa’da inanılmaz bir değişim yaşandı.

Bugüne kadar AKP’nin kalesi olarak bilinen Bursa’da inanılmaz bir değişim yaşandı.

Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş ve kentin kalbi olan Osmangazi ilçesinin yıkılmaz denilen Belediye başkanı Mustafa Dündar değişti.

Bu değişim nedenleri araştırmak gerekir diye düşünüyorum.

Bana ilki Alinur Aktaş’ın herkese yukarıdan bakması. Her şeyi ben bilirim. Benim yaptığım doğrudur demesi. Bir kaç taraftar küfür ediyor diyerek Bursaspor’a sırtını dönmesi.

Bana göre en büyük etkenlerin başında ülkenin ekonomik bataklıkta olmasının yanı sıra, bir başka etken ise Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın her gittiği kentte o kentin kulübünün kaş kolunu boynuna takarken, Bursaspor’un atkısı takmamasıydı.

Bir anlamda Mustafa Bozbey’in inanılmaz politikası.

Halkın içerisinden gelmesi. Doğma büyüme Bursalı olmasının payı büyüktü.

Kurt bir siyasetçi olması, Bursa’yı ve Bursalıları çok iyi tanıması diyebilirim.

Bursa’da kelimenin tam anlamıyla kibir kaybetti, halkla iç içe olan bir isim kazandı.

Bana göre Bursa Büyükşehir’in yeni patronu olan Mustafa Bozbey’i çok zorlu bir süreç bekliyor.

Neden diyecek olursanız;

Belediye meclisinde çoğunluk yine AK Parti’de olacak.

Yapmak istediği birçok çabaya mecliste set çekebilirler. Aynı İstanbul’da meclisin Ekrem İmamoğlu’nu engellemesi, topal ördeğe çevirmesiydi diyebilirim.

İnşallah o yaşananlar Bursa’da olmaz.

Şu bir gerçek Bursa’nın gelişmesini engelleyecek hareketleri Bursa halkı 4 yıl sonraki seçimlerde çok güzel cezalandırır diyebilirim.

Mustafa Bozbey’in gelmesiyle birlikte, belki hükümet Bursa’yı yeniden kazanmak için kollarını sıvayabilir.

Mesela, yıllardır bitirilemeyen her yıl ötelenen Hızlı Tren Bursa’mıza gelir.

Alinur Aktaş başkanın döneminde bir türlü bitirilemeyen Şehir Hastanesi raylı sistem etabı hızlandırılıp bitirilir.

Hani Bursaspor’u öcü gibi görenler, tahtanın açılması için hamle yapmayan siyasiler şimdi daha çok Bursaspor’un yanında olurlar.

Hatta diğer üç semt kulübünün yararlandırıldığı vergi affına Bursaspor’u da dahil ederler.

Bu arada CHP Bursa’da bir ilki başarırken Osmangazi’de Erkan AydınNilüfer İlçesi’nde Şadi ÖzdemirGemlik’te eski futbolculardan, spor adamı olan Şükrü DevirenHarmancık’ta Haşim ArıkanMudanya’da Deniz DalgıçMustafakemalpaşa’da, eski bakanlardan Şükrü Erdem ipi göğüsleyen isimlerdi.

Bu arada en büyük sevincim Mudanya’da spor adamı olan Deniz Dalgıç’ın kazanması, diğer spor adamı Gökhan Dinçer’in kaybetmesi oldu. Ama sonuçta daha önceki yazımda olduğu gibi kazanan Mudanya oldu diyebilirim.

Aslında Mustafa Bozbey, gecenin geç saatlerinde Osmangazi Meydanı’nda yaptığı konuşmada sosyal belediyecilikten bahsetmesi beni mutlu etti.

Sanıyorum, Türkiye’ye yeni bir belediyecilik anlayışı getiren Mansur Yavaş’ın sosyal belediyeciliği Bursa’ya gelir de bir partinin yandaşları değil, bu yardımlardan ihtiyaçları olan herkes yararlanabilir.

Mesela Mustafa Bozbey’in, Fomara’daki konuşmasında, “Bu kenti hem birlikte yöneteceğiz. Değişim mücadelemizde yanımızda olan halkımıza çok teşekkür ediyorum. Bu değişimin kahramanı sizsiniz” demesi çok önemliydi.

Benim için en önemli konuşmasını Podyum Davette oluşturulan seçim koordinasyon merkezinde yaptığı, “Bursa gülümsüyor. Ama Bursaspor’da gülümseyecek. Hiç merak etmeyin Bursaspor da gülümseyecek. Bursaspor taraftarına da yürekten teşekkür ediyorum” söylemiydi.

Aslında benim en çok merak ettiğim, Mustafa Bozbey’in aday olduğunda Bursa Gazeteciler Cemiyeti ziyaretinde sorduğum Atatürk Stadı’na verdiği cevap olan ‘Orayı yeniden yerinde yapacağızO tarihi mekanı geri getireceğiz’ sözüydü.

Mustafa Bozbey bu sözünü tutarsa birkaç dönem daha Bursa Büyükşehir Belediye başkanlığı seçimini kazanır. En azından her seçimde bir Bursasporlu olarak benim ve ailemin oyu ona olur.

Bu arada Alinur Aktaş’ın seçim öncesinde alel acele temelini attığı, Atatürk Spor Salonu’nun 3 bin 100 olarak belirlenen seyirci kapasitesini uluslararası maçların yapılacak düzeye çıkartmasını Mustafa Bozbey başkanımdan bekliyorum.

Yoluyla
Cemal Ekentok
Kaynak
Bursadanhabervar.com

48 Yorum Onay bekleyen yorum yok

 1. Başkandan en büyük beklentim

  1.suriyeli şerefsiz kansızları şehir merkezinden dağıtılması inegöllü alinur maşallah beleş ruhsat,0 vergi verdi dükkanları bunlara zaten bunlar kendi esnafından alışveriş yapıyor Türklerden ekmek bile almıyorlar,millet eşiyle çocuğuyla rahat rahat gezemez oldu çarşamba,kent meydanı berbat halde.

  2.olarak çöp kokusu sorunu var hamitler,1050 konutlar gibi yerlerde başkanım şu çöpü alın koyun inegölün ortasına zaten bursalı falan değil bunlar itelemişler bize bunları sabote ediyorlar bursa’yı başka olayları yok . hava kirliliği de çok ciddi sorun atın kimyasal atıkları da inegöle bir nefes alsın bursa halkı, inegöl’e 1 tl yatırım yapmayın .

  3.olarak kent lokantaları şart ama suriyeli giremez onlara hizmet yok .

  98
  33
  1. @Uludagdan Assagi yorumuna yanıt olarak

   Para yok neyle ne yapacak? Yani kömrüsünüz kaç senede zor zar kapalı spor salonunun temeli atıldı ama yapılamadı öyle bol keseden atması kolay onu bunu yaparım demek Bursa’da 100 binlerce depreme dayanıklı konut gerekiyor bu 100 milyar dolarları gerektiriyor hani para? eğer işçilerin parasını ödeyebilirse ve ana gerekenleri yapabilirse şanslısınız açıkcası 5 senede Bursa ne hale gelecek görüceğiz

   7
   3
  2. @Uludagdan Assagi yorumuna yanıt olarak

   İnegöl den ne zarar gördünde inegöle bukadar kin kustun inegöl kadar taş düşsün başına akp li olduğum halde oyumu bozbeye kullandım ayıp yaptığın

   10
   9
   1. @İnegöllü yorumuna yanıt olarak

    Deplasmanda anabacı 90 dakika küfür ettiniz top falan filan bir sürü hakaret ettiniz,maç sonunda bizim çocuklarda dayanamayıp kazanınca size sövmüşlerdi . Bursadaki maçtada anabacı küfürler falan filan gidipte sağ sola bir de t*p bursa falan yazmışsınız . Siz kendinizi bursalı görmüyonuz ki o yüzden insanlar size tepkili . Akp Chp’den ziyade sürekli saldırgan tavırlarda olduğunuz için inegölü istemiyor insanlar . Ben chpliyim siyasi görüşünden dolayı da adam ayırmam düzgün namuslu insan akplide olsa mhplide olsa chplide olsa başımın üstünde yeri var ama inegöl çok kalp kırdı sebebi bu.

    2
    1
    1. @İnegöl yorumuna yanıt olarak

     Merkezi hükümet belediyenin yapacağı yatırımlara el atmaz ve yapmayı bıraktığı an Mansur Yavaş gibi sosyal belediyecilik yapanlar tarih olur masur birtek çivi cakmadan 5 yıl geçirdi herşeyi merkezi hükümet yaparken Mansur sadece para dağıttı merkezi hükümet işleri belediyeye bıraktığı an işte ozaman gireceğiz çalışıp calismadiklarini

  3. @Uludagdan Assagi yorumuna yanıt olarak

   Çok salak mal insanlarsınız görücez cehapenin adamini bakalim neler yapacak inşallah Bursaspor için birşeyler yapar ben seçim kazanmak için ortaya yem atıldığını ve salakların bu yeme geldiğini görüyorum İzmir, Eskişehir yıllardır cehapenin eskisehirspor nerde karsiyaka nerde neden cehapeliler onlara da sahip çıkmıyor madem iyi kandırdılar sizi yazık size

   11
   10
   1. @LegendTexas yorumuna yanıt olarak

    Legend şöyle bir fikrim var siz madem kimseyi beğenmiyonuz bu bursaspordan tüm cehapeliler elini ayağını çeksin taraftar dahil takılın kendi halinizde . cehapelilerde ayrı bir bursaspor kursun ordan devam etsin bakalım 5 sene sonra kimin takımı nerede olacak 🙂

    3
    2
   1. @kara16 yorumuna yanıt olarak

    Kardeşim bu site %75 sol görüşlüler dolu il meclisinide aldılar bakıp göreceğiz. İl meclisten projelerimiz geçmiyor diyemez bu sol görüşlüler şunu idrak edemiyor koyun dedikleri insanlar bu seçimde tepkisini verdi çoğu oy sandığa gitmedi 2 milyon 300 küsür seçmen var bursada oy kullanan sayı ise 1 milyon 100 küsür geriye kalan 1 milyon 200 bin seçmen nerede bunu düşünemiyorlar erdoğan ve akp kazanır kimi koyarsak dediler alinuru sevilmemesine karşı aday gösterildi mustafa dündarda aynı ihalelerin çoğu yandaşlara veriliyordu yunuselide atış yapıyı diktiler türk milleti yararlanabiliyor mu hayır milyonlar isteniyor şahsen milliyetçi birisi olarak akp yıldırım belediye başkanı aday gösterseydi alma ihtimali vardı adam yıldırımı çok güzel düzenledi Çalışan ve halkı düşünen bir belediye başkan lazım bakıp göreceğiz bozbey efendi 5 yıl boyunca ne yapacak ekrem gibi yatarsa adam kayırırsa bu adamı gönderir bursa çünkü bursa milliyetçidir burda yazan sahte Atatürkçüler gibi değil demle ortak olan Atatürk’ün partisi Atatürk dirilse çoğunu asar bu halleri görse ayrıca chp demle anlaşması var belediyeye dem adayları koyulcak göreceğiz amed olayında bizi yanlız bırakan akp ve chpye bir sürü oy gitti bizi savunan iyi parti, zafer partisine çok az bursasporu gram sevselerdi bizi savunanlara oy verilirdi.

    11
    7
   1. @Vertblan yorumuna yanıt olarak

    Otobilleri ile Sınırı geçince Uçaktan Hava alanında yeri öpeceklerine gelsinler burada yaşasınlar
    Suriye liler de ülkelerine dönsünler

    3
    4
   2. @Vertblan yorumuna yanıt olarak

    Konuyu saptirma türkler yurtdisinda çalisan türkler,bunlar olmayan savaştan kacan besleme multiciler,biri isci biri multecı,biri davetli olarak gidip isci olarak calisan turkler,digerleri oy icin getirilip ugurlarina 40 milyon dolar harcanan beslemeler anladimi acaba zekan.

    47
    9
   3. @Vertblan yorumuna yanıt olarak

    Avrupa’daki vatandaşların hiç biri savaştan kaçarak gitmedi sığınmacı olarak da gitmedi çalışmak için gitti siz daha olabilecek şeylerin ya farkında değilsiniz yada anlama güçlüğü çekiyorsunuz

    48
    13
    1. @Ali 16 yorumuna yanıt olarak

     Ayrıca Almanya ya gidenler Almanya nın daveti üzerine gitti.Suriyeliler gibi hobara diye memleketin dört bir yanına kontrolsüzce yayılmadı koçum. Suriyeliler rezaletinin sorumlusu o çok sevdiğiniz TE dir. Afganları ve diğerlerini de unutmamak lazım. Tek amaç ülkemizin demografik yapısını bozmak, milli bilinci bitirmek ve kendilerine şişirme seçmen kazandırmaktı. Bu adamlara bedavadan vatandaşlık vermelerinden de belli değil mi bu?

     2
     2
    2. @Ali 16 yorumuna yanıt olarak

     Çüüüşş bilmiyorsun bari yalan yazma
     Bi Araştır bakalım kaç bin kişi
     Avrupada İltica Talabinde Bulunmuş

     3
     2
    3. @Ali 16 yorumuna yanıt olarak

     Evet yarım haklısın..
     Oraya türk kimliği olan Türkiye’den kacan kürd vatandaşlara ne diyeceksiniz.
     Onlarda Erdoğan’dan kaçıyoruz diyorlar 🤫😉😉😉

     13
     15
   4. @Vertblan yorumuna yanıt olarak

    Avrupa’daki Türk vatandaşlarından kastınız en çok Türk’ün yaşadığı yer almanya sanırsam ordaki Türkler mülteci olarak gitmedi,işçi daveti üzerine gittiler.Kimsenin karısına kızına yamuk yapmadan namuslarıyla şerefleriyle ekmeklerini kazandılar ordaki Türklerle Bu suriyeli kaçak mültecileri bir tutman büyük talihsizllik . İnsanların eşi kızı rahat yürüyemiyor bu suriler yüzünden . Sen benim dediğime ırkçılık diyorsan ırkçılık hakkında en ufak fikrin yoktur demektir.

    52
    14
  4. @Uludagdan Assagi yorumuna yanıt olarak

   Burada Bursaspor için yorumlar olması gerekmiyor mu ? Belediye ye olan istek, talep, şikayetler için ve şehir ile alakalı yorumların yeri burada olması çok saçma.BIRAKIN SİYASETİ BURADA BURSASPORUMUZ İÇİN YORUMLAR YAPALIM DEĞERLİ RENKTAŞLARIM

   42
   30
   1. @NERESİ BURASI yorumuna yanıt olarak

    Siyasi duyulan bu kin nefrete bir son vermeleri gerekiyor.sporda siyaseti birbirine katmasinlar. nihayette sehirde yaşıyan yuzbinlerce farkli insan var her macta futbol hastası insanlari soguttular kimse maca gelmek istemiyor.takim bu hale düştüyse sebebini kendilerinde arasinlar

    1. @kara16 yorumuna yanıt olarak

     Sen olayı yine yanlış anlamışsın ama senin yanlış anlaman normaldir çünkü hala burda AKP nin borazanlığını yapıyorsun demişsin ki burradakilerin çogu sol görüşlü asla alakası yok buradakilerin çogu TÜRKİYE sevdalısı BURSA sevdalısı BURSASPOR sevdalısı millete AKP ağzıyla faşist ırkcı yaklaşımında bulunmayın TÜRK ve BURSALILAR Kendi ülke ve şehirlerinde mülteci durumuna düştüler Tek adam rejimi yüzünden ülkemiz ve insanımız ve bursasporumuz ne hale geldi sen hala bunları göremeyip tek adam rejimini savunuyorsan senin kanındanda ırkındanda şüphe ederim aç gözünü kardeşim ADALALETİN HUKUKUN OLAMADIĞI bir yerde KENDİ İNSANININ VE ZAMANINDA 14 15 YAŞINDA ŞEHİT OLAN ATALARIMIZIN KANLA BESLEDİĞİ BU TOPRAKLARI BİZE VATAN OLARAK BIRAKAN TÜRK KÜRT ALEVİ LAZ ARNAVUT MANAV KÖYLÜSÜ ŞEHİRLİSİ NE KADAR KAHRAMAN ŞEHİTLERİMİZ VARSA Onların kemiklerini sızlatmayın bizleri arkadan vurmaya çalışan filistinlisi suriyelisi ne kadar arap varsa allah belalarını versin kulaktan dolma değil tarihi okuyarak burda yorum yapın TÜRKİYE CUMHURİYETİ İLEL EBET PAYİDAR KALACAKTIR NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE NE MUTLU BURSASPORLUYUM DİYENE TEK GERCEK VATANDIR

     3
     7
   2. @NERESİ BURASI yorumuna yanıt olarak

    Sana katılıyorum kardaş, timsah arenayı bile TE açtı. Bursaspor’a siyaset karıştığı gün Bursaspor bitmişti. Yavaş yavaş çöküş yoluna yuvarladılar canım Bursasporumuzu!
    O canım Atatürk stadı yıktıranlar inşallah cehennemde çayır çayır yanarlar.
    7 yaşında ilk defa ayak attığım hatıralar dolu içinde olan canım stadı nasıl yakarsınız!.
    Üstelik rahmetli yazıcı UEFA standartlarına göre tekrardan yenilenme yaptırdıktan SONRA canım Atatürk stadı.

    27
    11
    1. @Uludağspor yorumuna yanıt olarak

     Neden ama sen siyasetten medet uyuyorsun ali nur aktasa ana avrat küfrettiği sebep gösterdi demişsin kardeş sana avrat küfreden sen ALLAH razı olsun diyorsan eh bayağı genissin artı levent kızıl neden gelmiyor ama doğru siz size hizmet edene değil sizi soyana destek verirsiniz ali ay Erkan kamat Erkan korustan recep Günay değil mi hacı bu başkanın geçmişini araştır sonra ali nura bahane bul.

     5
     1
 2. Ali nin o stadı yıkmasından belliydi ne mal olduğu ama o zaman kimse anlamadı ya da anlamak istemedi..O stadın ampiansı bambaşkaydı kim gelirse gelsin önce gol yememeyi düşünürdü hatta Avrupa takımları bile ilk 15 dakika neredeyiz biz deyip avare avare dolaşırlardı…Bjk ye ve Cincon a 5 er sallamıştık ! Ahhh be Ahhhh !

  25
  7
 3. yazıyı yazan gazeteci diye geçiyor… vah memleketim vahhh. engellenir miymiş miş, neler mişmiş. ya arkadaş çalışan adam engellenmez, yatan adam bahane üretir. tabi seni de anlıyorum, çünkü insan karşısındakini kendisi gibi görür

  20
  24
 4. Burası spor sitesi olmaktan çok chpnin resmi sitesi gibi olmuş . Sonra da Bursaspor neden bu halde deniyor . Yazara da gelince bozbeyin trollugunu yapma İstanbul da ekonun hangi olumlu hareketi engellendi . Chp 50 yılda bir kere seçim kazanır şehirleri çöp yığının a çevirince bı 50 yıl daha kazanamaz

  6
  2
 5. Bursaspor u siyasete karıştırmayın diyenler nerde alooo? Görelim bakalım bozbey ne kadar destek çıkacak. Emin adanur bozbeyin adamıydı,hadi çıksın yine kurtarsınlar bakalım Bursasporu. 300- 400 milyon para toplasında görelim bozbeyin ölçüsünü.Kendisi söyledi toplayabiliriz diye sonradan hatırlamıyorum filan diyebilir baştan söyliyeyim😂

  5
  2
 6. Alinur. Başkanımız kadar alçak gönüllü vefalı biri siz tanımamışsınızdır her tanıdığına çoçukluğundan bu yana İnegöl de bursa büyükşehir belediye başkanı olduğunda da selamı sabah düğünü cenazeyi asla ES geçmemiş sizin (bizim) eski çoçukluk arkadaşlarınızdan hangisi makam mevki sahibi olduğunda selam sabahı değişmedi ama Alinur abimizde bu asla yoktu o gönüllerin başkanı mülteci vs konularında hani nerde hümanistler (!) hayvan severler ya siz tek derdiniz futbol anlaşılan İnegöl e göndereceğiniz çöpleride biz gül bahçesine çeviririz ama fabrikaları kızdan vergi büyükşehir payları ilçemizde kalır vs vesselam

  5
  4
 7. Kılıf hazır…

  Bozbey Bursaspor’u çok seviyor ama engellenirse meclis engelleyecek.

  Bu güne kadar zerre faydası olmayan kişi Bursaspor’u ihya edecek.

  Ben inşallah derim. Ama zerre ümidim yok.

  Göreceğiz…

  2
  2
 8. Cok sey kazanacak! Daha önceki Belediye Baskanlari ile Bursasporun Baskanlari el birligi ile Rahmetli Yazicidan sonra Bursasporun Iligini emdiler. Bunlarin hesabini soracak Bozbey!!!! Calinan Paralari geri alacak. Nasil diye merak ediyorsaniz; Yakinda ögrenirsiniz.

  2
  1
 9. Taaa en başından beri akp koskoca Bursa’dan bir aday bulamadı ve alinuru inegölden transfer etti.Akpli bursalılarda bundan utanç duymadı!Bursa’nın gerçek halkı bu garabete nihayet dur dedi!Şimdi Bursa ve Bursaspor hak ettiği yere gelecek cimri zenginler Bozbey e yaranmak için gereğini yapacaklar ve Bursaspor hak etmediği bu utançtan kurtulacaktır!Bundan hiç kuşkumuz yoktur!
  Mustafa KUYU em öğretmen Mustafakemalpaşa

  2
  2
 10. Takimi soyanlara göz yuman torpilli diye 30 bine 16 50 bine 11 alan takimi soyan soğana çeviren bütün varlıklarını tek tek satan TÜRKİYE nin en çok Avrupa arenasında gelir getirici miktarı kazanan kovadan kaleci lesten golcuden medet uman şu takıma sormak isterim ki ali nur başkandan buna maruz kaldı ki gs fb bjk da öyle bu adamların derdi bitti hırsızın çaldığını hor kullandığını bu adamlar mi kurtaracak.Sen adama statta ana avrat küfret stadı yapsın ama sponsorluğu sen yap stada bakma kepaze et dükkanlarda para kazan anasına avradına küfret eeeh sonra ali nur suçlu bu herifi daha bilmem ayrı bırakın bu işleri ali nur belediye vaskani eğer böyle olmasaydı bursaspora başkan seçmeye gerek yok o zaman.

  1
  1
 11. Boş bir yazı siyaseti bırakın bu mecrada bozbey neler yapacak göreceğiz bakalım zaman herşeyin ilacı yalnız yapamayım buralarda yapıyormuş yazıları ve resimleri paylaşım yapmayalım bazı insanlar araştırmayı sevmiyor siz ne yazarsanız ona inanıyorlar ❗🤔 Şampiyon Bursaspor

 12. Ben siyasete hiç deyinmeyecegim. BURSASPORLUYUM. Şampiyonlugu gördüm. yaşadım. hissettim.

  ama malesef birtakım olaylar vs vs cok anlatılacak şeyler var. dibi gördük. çıkmaya çalıştıkça daha da borçlandık.
  gerçekler acıdır. 1. şeçenek ; eğer bu takımı 2-3 sene içinde süper ligte görmek istiyorsanız derhal kapanışı verip hazır
  NİLÜFER BELEDİYESPORU dönüştürüp BURSASPOR nilüfer mi olur veya başka bir şey ile borç yok şu anda sadece tahtaya ödenecek parayla yeni takım kurulur. hiç başka alternatif yok.

  2.şecenek ise yok ben yapmam böyle kalsın deyip belki ben görmem süper lige cıkarız. 20 sene sonra.

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu