Bursaspor benzinliği geri alıyor!

Bölükbaşı yönetimi tarafından 5+5 yıllığına kiraya verilen değerli araziyle ilgili kafalarında soru işareti bulunan yeni yönetim, ilk hamlesini yaptı… Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, hem Asset firması hem debenzinlikle ilgili gerçekleştirilenanlaşmaların iptali için destek sözü verdi.

 

Erkan Körüstan döneminde Bursaspor’a kazandırılan 9 dönümlük benzinlik arazisi, kulübün şu an tapulu tek taşınmazı

Recep Bölükbaşı yönetimi, bu araziyi önce satma girişiminde bulundu, başarısız olunca da 5+5 yıllık bir anlaşma karşılığında adı açıklanmayan bir firma veya şahısa kiralamıştı.

Anlaşmanın karşılığında Bursaspor, 2 milyon lira peşin para, 3 dükkan ve ayda 75 bin lira kira alacaktı.

Para alındı mı bilmiyorum ama arazi de çalışmalar başladı…

Göreve gelir gelmez mali tabloyla boğuşmaya başlayan Ali Ay ve ekibi, Asset firmasıyla yapılan karlı! sözleşmeyiiptal ettirmenin yolarını aramakla birlikte benzinlik arazisini de yeniden kulübe kazandırmak için düğmeye bastı.

Tabii, çeşitli iddialar da var… Bu araziyi kiralayanlar arasında Bölükbaşı yönetiminde görev yapan bazı yöneticilerin de olduğu şeklinde… Elimizde bir belge olmadığı için bunlar iddiadan öteye geçmiyor… Yalnız, çok fazla konuşulduğunu söyleyebilirim.

Ali Ay’ın, Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe’yi ziyaretinde hem Asset firmasıyla yapılan çılgın anlaşma hem de benzinlik arazi gündeme geldi… Başkan Altepe, her iki konunun çözümü için Ali Ay’a yardım edeceğini söyledi…

Bursaspor’un sırtında kambur gibi gözüken bu iki sorun çözülürse maddi açıdan da bir rahatlama sağlanır…

Orhan Güney / Olay

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu