Bursaspor beni yanılttı!

Fanatik Gazetesi Yazarı Mehmet Demirkol, Bursaspor-Fenerbahçe maçını değerlendirdi.

Çok keyifli bir maç yaşanacağını düşünüyordum ancak Le Guen ve oyuncuları beni yanılttı. 9 kişiyle Fenerbahçe’nin önüne duvar ördüler. Özellikle İsmail ve Şener’in hücuma katılmasını engellemek istediler. Dirar ve Aatıf’la bu oyuncuların arasını kalabalıkla kestiler. Aslında bu Aykut Kocaman’ın yaklaşımıyla da güçlü hale gelen bir durumdu. Barış ve özellikle 5 gollü Aziz Behich’in üzerinden etkin kontra yapan Bursaspor‘un bu yönünü törpülemek isteyince Kasımpaşa maçındaki kanat oyuncularının etkinliğinden çok uzakta kalındı. Fenerbahçe hem Batalla’yı baskıyla oyuna sokmadı hem de Dirar ve Aatıf; Barış ve Behich’in top almasını engellemek için ekstra çaba sarf etti.

Kocaman’ın söylediği…

Top Fenerbahçe’deydi ama istediklerini oynayamadılar. Belki Kocaman’ın söylediği anlamda bir endişe içinde değildi takım ancak alan/adam geçen, savunma duvarını kıran pas kalitesi/hızı asıl önemlisi çabası olmadığı için Bursaspor sadece doğru durarak Fenerbahçe’yi durdurdu. Öte yandan ev sahibi de istediği gibi kapanıp pozisyon aldı ancak istedikleri geçiş oyununu oynayamadılar. Eğer sakatlık gibi sorun yoksa Le Guen’in Jorquera’nın yerine Faty’yi alışı orada biraz daha yüksek direnç sağlayıp Batalla’yı biraz daha hücuma yaklaştırmak onu baskıdan çıkarmak amaçlı olmalı. Ancak bunu yapamadılar.

Fenerbahçe yorgundu

Dakikalar geçtikçe santim santim de Fenerbahçe ilerledi. Fazla ceza sahası içi aksiyonu sağlayamasalar da savunma dengesini biraz olsun bozdular. Penaltı golü sonrası Bursaspor‘un Delarge’ın oyuna girişi sonrası, savunma duvarını gevşetip Fenerbahçe kalesine gitme isteğiyse ancak 15 dakika sonra az da olsa sonuç vermeye başladı. Ancak bu sezon alıştığımız Bursaspor hücumlarına hiç yaklaşamadılar. Fenerbahçe ise istediği alanları bulmaya başladı ancak onlar da yorgundu.

Kaynak
Fanatik

9 Yorum Onay bekleyen yorum yok

 1. Ocak ayında kadro derinliği açısından 2 ya da 3 transfer şart sağ bek- forvet- orta saha asıl bomba sezon sonunda patlayacaktır, elimizdeki bir çok oyuncuyla yollar ayrılacak, HARUN- AZİZ- EKONG gibi para eden futbolcular Avrupa ya ciddi bedellere gönderilecektir, işte o zaman burdan gelecek olan parayı Hocaya transfer hamlesi için verirseniz, kendi kadrosunu işte o zman kuracaktır, bu takımı bu sezon İLK 8 içinde tutacaktır, seneye doğru yapılanmayla İLK 5 içerisinde olan Şampiyon adayı takımlarla mücadele eden bir takım olacağımıza inanıyorum

  17
  1
 2. Dünde söyledim bugünde, yenince de berabere kalınca da söyledim şimdi de kaybedince söylüyorum. Değişen hiç bir şey yok. 3.5.2 ye hatta oyuncu seçimlerine bakarsanız 5.3.2 ye geçtiğimizden beri berbat oynuyoruz. 90 dk maç izleyemez oldum çünkü çok sıkıcı geçiyor. Ben bu şekilde puan kazanmak bu ligte olmak istemiyorum. Hatta devre arasında yayıncı kuruluşa verdiğim tahüt bitiyor ve yenilemeyi bu sistem değişmedikçe düşünmüyorum. Madem hoca bu sistemde bu futbolsuzlukta inat ediyorsa reste rest. Elimden bu kadarı geliyor. Yayıncı kuruluşa bu futbol için para ödemiyorum.

  8
  30
  1. @Tim yorumuna yanıt olarak

   Bahane üretmeyin. Sizin gibiler bu takıma zaten pamuk ipliği ile bağlı. Takım başarılıysa Bursasporlu, biraz tökezledi mi İstanbul’un üçüzlerinden olursunuz. Üçüzlere yapılan desteğin kaçta kaçı Bursaspora yapılıyor. Almadan vermek Allah’a mahsus.

   23
   1
   1. @Halit yorumuna yanıt olarak

    Valla benim yaş 35 Bursa Erkek Lisesi mezunuyum ve tim lakabı nerden geliyor biliyor musun herkese inat çocukğumdan beri herkes şehrinin takımını savunmalı dediğim içim. O zamanlar kimse inanmaz 25 yıl kadar öncesinden bahsediyorum asıl takımın ne diye sorarlardı o zamanda bu zamanda gururla söylüyorum ben Bursalı ve Bursasporluyum.
    İstanbulda yaşamak zorundayım işim gereği ama kalbim yer zaman Bursanın yanında. Böyle tanımadan etmeden sistem yorumundan nasıl böyle bir şey çıkarttım bilemem ama Bursalılığıma kimse çamır atamaz. Farklı düşünebilirsin sen bu futboldan memnun olabilirsin ama tanımadan etmeden çamur atamazın, atırmam. Her zaman her yerde her ligte ve ortamda en büyük Bursa. Biz şampiyon takım tutmadık 2.ligte gördük ama tuttuğumuz takımı şampiyon yaptık.

   2. @Halit yorumuna yanıt olarak

    Haklısın Halit kardeş ne olursa olsun ben yinede son haftaya kadar şampiyonluk yarışının içinde olacağız diyorum.

    3
    1

Bir yorum yazın

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu