Bursaspor batar!

OLAY TV'nin ekran klasiği FİNAL'in konuğu olan Bursaspor Başkanı Ali Ay önemli açıklamalar yaptı.

Mayıs ayındaki kongrede aday olup olmayacağına henüz karar vermediğini ifade eden Başkan Ay, şunları söyledi: “Kafamda netleşen birşey yok. Tek düşüncem ocak ayını geçirmek. Böyle giderse maalesef Bursaspor batar. Gelirleri artıramadık. Siyasilerden, belediye başkanımızdan destek bekliyoruz. Çünkü sanayicileri malasef işin içine çekemedik. Verenlerden Allah razı olsun. Ancak gider çok, gelir yeterli değil. Oturmuş bir sistem var. Biz de devamını sağlamaya çalıştık. Futboldan kazandığımızı diğer taraflara veriyoruz. İşin acı kısmı bu. 17-18 milyon faiz ödüyoruz. 6-7 milyona yakın yapılandırılmış vergi borcu var. Bu ödemeler 2023’e kadar sürecek. Amatör branşlara 15 milyon TL veriyoruz. Stat giderleri ve cezalar var. Bunlar toplanınca futbol takımına az para kalıyor. Bursaspor’un gelirini nasıl artırabiliriz diye uğraşıyoruz. Krediyi tamamen temizlememiz lazım.

14 Yorum Onay bekleyen yorum yok

 1. Sabah akşam Bursaspor batar,Bursaspor batar.Sayın başkan seçilirken mali tabloyu biliyordun.Senin yaptığın şark kurnazlığı.Aziz’in satıldığını biliyorum yerine Emre Taşdemir’i gazlıyorsun.Oyuncu satılabilir ama değerinde.Bursaspor’un stad isim hakkı ve elindeki arazi senin 7 sülalene yeter.Bursaspor’u aciz göstermekten sakın artık.Marka değeri diye insanlar bir tarafını yırtıyor. Kocaman fabrikan var sanayicisin.Malı sattıran kalitesi kadar pr çalışmasıdır.İnsan sevdiğini bu kadar kötüler mi pes!

  20
  3
 2. arkadaş 250-300 milyon lira borcumuz var şaşmışız. gs fb bjk ts nin borçları milyar liralık adamlar bu kadar şaşırmıyor bu ne ya. eskişehirden çok ağlıyoruz. bu takıma ali koç gibi bir başkan lazım. gelin ocakta ali koçu transfer edelim

  11
  4
 3. Amatör branşlara para verme başkan kapat basket takımını. Manchester’in, Liverpool’un basket takımımı var ?

  8
  15
  1. @Bnz016 yorumuna yanıt olarak

   Basketbol kalsın, voleybol kapansın. Zaten voleybola giden seyirci az, hem de Büyükşehir ve
   Nilüfer belediye takımları var zaten.

  2. @Bnz016 yorumuna yanıt olarak

   Biz Bursasporuz sadece Bursa Futbol Kulübü degil. Amatör branslar kapatilmasi kadar sacma bisi olamaz. Biz bu Amatör branslara gec actigimiz icin durumumuz böyle.

  3. @Bnz016 yorumuna yanıt olarak

   basketbol veya valeybol takımı kapatacağına önce ismail , sane , serdar kurtuluş , boban jovic , faty , merter , bilal , furkan soyalp , jhon , sercan , deniz , sinan , kubilay bunların hepsini göndermeye baksın belki furkan , sinan , kubilay kiralabilir avrupa takımlarına veya süper lig yada ptt lige

   5
   2
  4. @Bnz016 yorumuna yanıt olarak

   niye kapatılsın kardeşim basketbolcu arkadaşlar yürekten oynuyolar 2 3 adamların toplam aldığı para mertesin parasını gecmez

   12
   3
 4. Elindeki ıskartalardan kurtul, takımın iskeletini sezon sonuna kadar kesinlikle satma, alabiliyorsan da 2-3 oyuncu takıma kat, maddi olarak sende cebimden veremiyorum diyorsan, bir hesap açın tüm şehrin destek vereceği transfer için kullanılacak olan, sezon sonunda da EKONG- AZİZ- HARUN- STANCU- NECİD gibi oyunculardan gelecek olan bonservis bedeli ile yeni sezon kadrosunun transfer bütçesi hazırlanmış olur, yeni yönetim de sadece borç için kaynak arar, 20-25 milyon euroluk transrfer bütçesi yeterli

 5. Başkan sen bu takım kurtaracak vizyon misyona maalesef sahip değilsin geçirdiğin süre bunu rahatlıkla gösteriyor.
  Sistem adamı değilsiniz.Kulup hala sistemsiz şekild e yönetiliyor.
  Profesyonellere bırakmadığınız sürece ve sistem kirmadiginiz sürece birşey olmaz.
  Bir kurumsal şirket nasıl yonetiliyorsa bu kulüp öyle yonetilmeli alt yapıdan üst yapıya voleyboldan basketbola futbola ve diğer branşlara kadar.
  Ama maalesef bu böyle olmuyor.Bu kulüp için fedakarlık yapacak bir sürü bursa sevdalisi profesyonel yönetici var
  Yararlanmak yerine hep aynı adamlar hep aynı kişiler hep aynı düzen devam ediyor.
  Sirketlesmek bu kadar zor olmamalıydı.
  Bu kulüp ne zaman işi bursaspor sevdalısı profesyonellere bırakır buna göre temel oluşturur o zaman ayağa kalkar.
  Yoksa batıp gideriz.Arsa ile benzinlik ile taşıma su ile bugünü kurtarır gelecekte yine aynı duruma düşer.
  Avrupa da bir sürü örnek model var.Barcelona takımının başkanını görebiliyor musunuz yada bayernin yada chelsea başkanının konuştuğunu asla göremezsiniz kulüpleri profesyoneller yönetir onlar sadece denetler.
  Siz masallah her gün demeç veriyorsunuz.Yapmayin bir model bulun ve uygulayın secimde dediklerinizi hatirlayin

Bir yorum yazın

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu