Bursaspor Başkanlığına kimler aday olacak

Bursaspor Başkanı Sinan Bür’ün olağan genel kurul tarihini 18-26 Mayıs olarak açıklamasının ardından sürecin nasıl işleyeceği de merak konusu oldu.

Yeşil-beyazlı kulüpte 15 Ekim’de yapılan tüzük kongresinde kabul edilen yeni tüzüğe göre başkan adaylığı için noter imza şartı olmayacak. 30 Nisan’a kadar aidatını ödemeyen üyeler olağan genel kurulda oy kullanamayacak ve aday gösteremeyecek.

ÖNCE BAĞIŞ SONRA İMZA

Başkan aday adayı, minimum 4 asgari ücret bağışı ile seçim tarihinden 7 gün önce Divan Kurulu’na başvuru yapacak. Aday adayı, takip eden 4 gün içinde, üye sicil kurulunun gözetiminde aidatını ödemiş 100 üyeden imza alabilirse başkan adaylığı kesinlik kazanacak.

Kongreye 3 gün kala başkan adayları yönetim listeleri ile bağımsız denetim ve hukuk listeleri teslim edilecek. Seçimden önceki gün adaylar birleşebilecek ya da başkan adaylarının tümü çekilirse yeni başvuru olabilecek. Oylar aynı anda sandık kurullarınca sayılacak.

Kulislerde kimlerin adı geçiyor?

Olağan Genel Kurul tarihinin belirlenmesinin ardından Bursaspor başkan adaylığı için kimlerin başvuru yapacağı merak ediliyor. Yeşil beyazlı kulüpte mevcut Başkan Sinan Bür’ün göreve devam etme isteği bilinirken, eski başkanlardan Erkan Kamat da geçtiğimiz günlerde yaptığı paylaşımda “Mayıs 2024’te tüm projelerimle hayırlısıyla hazırım” demişti.

Diğer yandan eski başkanlardan Ali Ay’ın da başkanlığa aday olabileceği kulislerde konuşuluyor. İki aylık süreçte farklı gelişmelerin de olabileceği belirtiliyor.

32 Yorum Onay bekleyen yorum yok

  1. @SUPPORTES yorumuna yanıt olarak

   Geçenlerde Trabzonda Trabzonspor – sŞikebahce bizim Diyarbekir maçında benzer olaylar olmuştu, bir kat üstü bence.
   Bizim maçta olan olaylar neredeyse tüm takıma cezalar yağdı! Içeri girerken olan olayları bilmiyoruz tabiki.

   Trabzon’da olan olaylar, Kamera, ve fotoğrafçılar resim çekerek herşey ortaya çıkmıştı . Bir tek taraftarın üzerine 15 Şikeci tekme Tokat yürüdü . Yumruk atan bizim Çağatay gibi Karate yapan futbolcular da tespit edilmiştir.
   Benim merak ettiğim bize verilen cezalar aşamasında mı olacak yoksa vız mı geçilecek.Üstelik bizim maçta olan olaydan bir kat üstü benim görüşüm.
   Çok merak ediyorum!

   Bunu Bizim başkanda takip etmesi gerek, haksızlığa karşı gelmek adına.!

   1. @Bildiri16 yorumuna yanıt olarak

    Maalesef 4 büyükler kollanıyor. Fatih Portakal bile ceza verilmesin diye yayın yapıyor. Ne ar var, ne utanma ! Bursaspor Diyarbakır maçında idam edildi tüm medyada davul zurna ile eşlik etti ! Nerede adalet !

    1. @tosbağa yorumuna yanıt olarak

     Daltonlara ceza felan vermezler verseler bile ufak ceza verirler ama konu Bursaspor olunca şahlanan efelenen TFF Daltonlar olunca süt dökmüş kedi gibi oluyorlar

  2. @SUPPORTES yorumuna yanıt olarak

   Maalesef bile diyemiyorum çünkü o zamana kadar 4’cü kümeye düşmüş olacağız bazıları adı 3’cü lig ama Süper Ligi saymayı unutuyorlar oda ne süper ya 3 senede bir 6 tane yiyen bir milli takım ve kadroda ola düpedüz talimat ile Süper lig menşeli oynamayan futbolcular nasıl yerli hakem istemiyorlar bizde FB TS BJK GS futbolcuları milli takımda görmek istemiyoruz sadece yabancı ülkede oynayanlar oynasın yerliler Birilerin maşası gibi yeterki Milli Takım kaybetsin millet üzülsün diye bilerek oynamıyor veya boktan ligi kazanmak için zorlamıyorlar kendilerini sonuç yarım düzine gol Avusturya’da vatandaşlarımıza hakaret üzüntü

   9
   1
  3. @SUPPORTES yorumuna yanıt olarak

   Herhalde şirketleşmeyi bitirdiler sadece hisse dağıtımı kaldı 🤣 hatırlayan varımı eski başkanlardan biride Bursaspor BitCoin yapmıştı onlarıda alıp yok oldu futbolcular ve çeklerle ve 2 milyon Euro Matavs problemi ve 30 tane ötelenen transfer dosyası bırakmıştı hani bu bu şirketleşme konusu çıkınca BitCoinci başkan Altıncı Gümüşçü Başkan 20 Milyon Euro verdim diyen başkan vs ne olacak ? Bursaspor öyle bir örümcek ağı varki tarantula bile çözemez ve direk ağ örülmüş hastayı öldürür onun için şirketleşme hikayeleri sadece boş zaman doldurma kuruları

   12
   1
  4. @SUPPORTES yorumuna yanıt olarak

   Sevgili Bursasporlular gerçek Buraspor taraftarı bu kötü günde armasını sevgisini gösterir mesele şampiyon olunduğunda forma giymek değil asıl şimdi sırtımıza formayı giymek armayı göğsümüzde taşımak önemli bırakalım internetden online taraftar olmayı gerçek Bursasporlu olalım

   12
   11
  5. @SUPPORTES yorumuna yanıt olarak

   Bomboş işler.
   Hâlâ bazı şeyleri anlamıyoruz.
   Bursaspor u BEN ADAYIM! diyen değil, camianın bizzat ayağına gidip BIZİM BAŞKANIMIZ SEN OL! diyeceğimiz adam kurtarır…

   Ancak bizim camianın kriterleri de çok tuhaf.
   Aday da bilgi, birikim, donanım güvenilirlik değil, para pul arıyor…

   15
   4
 1. Bunlar gibi parasız olup sadece futbol aklımız var ve dirileceğiz diyerek camianın aklı ile dalga gececek kimse gelmesin!

  18
  2
  1. @LODOS yorumuna yanıt olarak

   Olur abi, noolcak Yüz surat Hacı Murat. Bunlar böyle adamlar. Kongrede kürsüden indi ve arkasına bakmadan kaçtı. Kongrenin bitmesini bile beklemedi. Gene hangi yüzle geri gelecek şerefsiz?

  2. @LODOS yorumuna yanıt olarak

   Para sadece O’nda var. Beğensek de beğenmesek de bu takımı parasal açıdan rahatlatabilecek tek aday. Adı geçen diğer adaylar da seçilince Ali Ay’a gidip yardım isteyecekler zaten. Gelsin ve takımı hatalarla düşürdüğü süper lige çıkartsın.

   5
   17
 2. Ocak ayında yapılan kongredeki ortamı ve söz alan konuşmacıları gördüğüm gün kulübün neden bu durumda olduğunu anladım.

  Koca camia ne hale geldi…

  14
  1
 3. Eski yönetimi kongreye gitmesi için gazlayanlar nerede? Hani çok büyük oluşumlar hazırlanıyordu? Kongre oldu ne değişti? Soruyorum size. Recep başkana yüklendiğiniz dönemde ne farklı şu an? Takım yine küme düşüyor. Ama tek bi fark var değil mi? Eksi dosyaların üzerine gidilmiyor. Bursaspor kimin umurunda? Sözde taraftar da gaza geldi bu süreçte. Soruyorum size, olan kime oldu?

  14
  2
 4. Recep Günayın tekrar gelmesi lazım davalara sadece o bakıyordu.Bursasporun borçsuz bir kulüp olması için tekrar recep günayın gelmesi lazım.

  13
  17
 5. Geliyoruz diye sloganla başladık 3. Lige düştük diriliş diye sloganla başladık 4. Lige düştük önümüzdeki sezonda uçuyoruz diye sloganla başlarız amatöre düşeriz bu gidişle…

  1. @Bursalı yorumuna yanıt olarak

   Yok. Uçuyoruz sloganını sadece Tayyip Aga kullanıyo. Patenti onda. Ne zaman uçuyoruz dese, ekonomi çakılıyo amk. Dolar 50 TLvoluyo. Petrol bulduk diye, mazotun litresi 45 TL. En son jelibon buldulardı. Markette bi baktım Jelibon’un paketi 25 TLolmuş amk. Eskiden 3.75’ti, A 101’de falan.

   3
   1
 6. Sırf Bursaspor değil, Türkiye’de futbol bitmiştir. Katili de adaletsiz TFF.
  Üç büyütülmüşler tiyatro ligi olmuş.
  Tüm Türkiye’de yapılan stadlara, yapılan masraflara yazık olmuş.
  Bali futbol diye bişey olsa.

 7. Sinan bür futbol şube sorumlusu olsun Ali ay başkan. Zaten muhtemelen bu olacak. Ali ay takım düşecek diye aday olmadı

  5
  9
 8. Gelecek olan kişi de bir 5 ay eğlensin gitsin..hiç kimse para koymuyor.. transfer yasağına kafa yormuyor.her gelen başkan. 3-4 dosya çözseydi şimdiye bitirmişlerdi dosyaları..

  4
  4
 9. Cavit Çağlar Levent Kızıl Faik Çetin veya Durmazlar holding sahipleri Ali Durmazlar bunlardan biri kulübün başına gelmesi lazım , transfer tahtası ne yapıp edip açılması lazım bu tahta açılsın doğru düzgün 4 veya 5 transfer yapılsın bu takım 4. ligde bile 40.000 kişiye oynar bunun başla çaresi yok. Kimse kalkışta benim param yok ama projelerim var veya benim futbol aklım var deyipte milletin aklıyla oynayıp aday olmasın yeter artık kulübü yol geçen hanına çevirdiniz bu saydığım isimlerde aday olmuyorsa kapatın kulübü gitsin en azından başkalarına maskara olmasın

  1. @Teamsah Berkay yorumuna yanıt olarak

   dislike atan beyin yoksunları gördük Sinan sinanızıda bürünüzüde aslında varya sizin gibi taraftar hakkediyor bunları size bunlar müstahak

   1
   1
 10. Onu bunu bırakın da Alinur gene başkan seçilirse o zaman bu kulüp kesin kapanır ona göre herkes aklını başına alsın.. HERKES OYUNA DOLAYISIYLA BURSASPOR’A SAHİP ÇIKSIN!

 11. Arkadaşlar gönüldaşlar BURSASPORLULAR;
  Bizim BURSASPOR sevdamızı adamcılığa çevirenler öncelikle utanması gerekiyor.
  BURSASPORUM biliyorsunuz ki nelerin üstesinden gelip ŞAMPİYON OLAN BİR TAKIM DIR ama bugünlerde ayrımcılık adamcılık aldı başını gidiyor kimse kusura bakmasın pamuk eller cebe koskoca BURSA eğer bir organizasyon bir eylem bir propaganda yapamıyorsa birlik beraberlik sağlanamıyor sa söylenecek çok fazla bir söze gerek yok gelin hep birlikte olalım gelin bir olalım gelin iri olalım gelin tek yumruk olalım BÜYÜK BURSASPOR TARAFTARI hatırla twentee maçını 21.000 kişilik stada 35.000 kişi girdiğimizi hatırla a..d maçını 38.000 kişi hatırla fb maçını 40.000 kişi ne olursunuz bu sesi biri duysun toplanalım bağış kampanyası başlatalım hoca alalım Topçu alalım ama çınarı düştüğü yerden kaldıralım bizim gibi BURSASPOR lu olan devlet erkanı iş adamı bizi görürse onlarında yanımıza ineceğine inanalım takalım atkılarımızı inelim BURSA sokaklarına Meydanlarına gösterelim birliğimizi hesap nasıl olsa sorulur unutmayız unutulmayız
  SAYGILARIMLA
  E.T

 12. 90larda bir beste vardı hani. Şampiyonluk yarınlara kaldı diye başlayan.. ben de diyorum ki Bursaspor kimlere kaldı..

 13. Şanlı bursa şehrini madara ettiniz hey bu takımı bu hale koyanlar nerdesiniz uzaktanmi adamsınız yoksa yakindanmi siz hiçsiniz her kimin parmağı varsa elimiz iki yakanızda olsun çocuğunuzdan ciksin iyimi böyle hirsizlar sizi yeniye lafım yok eskiler bilir kendini şeref yoksunları bursali olamazsınız siz Allaha havale ediyorum sizi..

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu