Bursaspor başkanlığına aday mı oluyor?

Bursaspor’un eski yöneticilerinden hayırsever iş insanı Mümin Canbaz’ın, olağanüstü genel kurulda başkan adaylığı için hazırlık yaptığı öğrenildi.

Bursaspor’un eski yöneticilerinden hayırsever iş insanı Mümin Canbaz, olağanüstü genel kurulda başkan adaylığı için hazırlık yapıyor.

Uzun yıllar Sönmez Filamentspor Kulübü’nde de yöneticilik yapan Mümin Canbaz’ın yaklaşan olağanüstü kongre öncesinde hem yeşilbeyazlı kulübün mali yapısıyla ilgili hem de liste oluşturma konusunda çalışmalar yaptığı öğrenildi.

Yeşil-beyazlı camiadan da destek aldığı belirtilen Canbaz’ın bir iki gün içerisinde adaylıkla ilgili kesin kararını vermesi bekleniyor.

ADAYLIK BAŞVURUSU PAZAR GÜNÜ
Bursaspor Kulübü‘nün tüzüğü gereği pazar günü saat 14.00 ile 16.00 arasında Divan Başkanlık Kurulu’na başkan adaylarının başvurması gerekiyor. Başvuru süresi içerisinde aday çıkmaması sebebiyle ertelenen Olağanüstü Seçimli Genel Kurulun 2. toplantısı 6 Kasım Pazar günü saat 13.00’de Bursa Büyükşehir Belediye Stadı’nda yapılacak.

Başkan adaylığına hazırlanan yeşil-beyazlı kulübün eski futbol şube sorumlularından Mümin Canbaz’ın tüm şehrin desteğini arkasına alarak Bursaspor’u içinde bulunduğu dar boğazdan çıkarıp, layık olduğu Süper Lig’e taşımak istediği öğrenildi.

44 Yorum Onay bekleyen yorum yok

 1. Yöneticiliği hakkında hiçbir şey bilmesemde yüzüne bakınca dürüst, hayırsever ve temiz birisini görebiliyorsunuz. Bence denemeye değer. Kösele suratlılardan, at hırsızlarından gına geldi artık. Şaka maka Rahmetli başkanımızdan beri temiz yüzlü birini de hatırlamıyorum. Bizi düştüğümüz çukurdan çıkartabilirse efsanemiz olur, başaramazsa da efendi gibi bırakacağını düşünüyorum.

  93
  20
  1. @Battal10 yorumuna yanıt olarak

   Hatırlamıyorum demişsin ama ben çok net hatırlıyorum dürüst biri temiz yüzlü yorumunu aynı şekilde Ali Ay içinde yapanlar olmuştu. Gelmesin kardeşim temiz ay parçası suratlı türbe değiliz suratı yara bere olsun gece görünce korkalım ama yönetmeyi bilsin hesap kitap tutmayı bilsin hakkımızı savunsun dimdik herkesin karşısına geçsin BURSASPORA böyle biri lazım mümin canbaz böyle biri midir bilmiyorum tanımıyorum ama inşallah böyledir

   27
   37
  2. @Battal10 yorumuna yanıt olarak

   Kardeş ben sayın mümin canbaz beyin ,yanılma payım olsabile başkan adayı olabileceğini bir ay kadar önce buradan yazmıştım aslında bir önceki dilekçe verilirken adaylığını açıklayacaktı fakat odönem yönetim listesi oluşturamadığından dolayı adaylığını açıklayamadı ,bukez inşallah listesini tamamlayıp başkan adaylığını açıklar diye umuyorum ,en önemliside BURSASPORUMUN hakkında hayırlısı

   31
   5
    1. @Doğan yorumuna yanıt olarak

     Mümin Canbaz in adını duyurmaya ihtiyacı mı var ki ? Tüm Bursa tanır onu.. sadece z kuşağı belki bilemez.

     26
     4
  3. @Battal10 yorumuna yanıt olarak

   Dönemine göre başarılı ve aktif bir futbol şube sorumlusuydu.Dönemin başarılı kalecisi İvko Gançev’i transfer etmişti.

   32
   4
   1. @Timsah 1964 yorumuna yanıt olarak

    Bursa Kenti’miz sanayici iş adamı prensiplerinden taviz vermeyip işini yapar Dik duruş Rahmetli İbrahim Yazıcı Başkan aratmaz iki dönem başkan yönetim kurulları özgeçmişi aktif yöneticilik yapan önemli isim başladığı işi bitirir iyi bilir iyi tanırım İnşallah Listesinde yer alacak isimler, önemli isimler yer alır Hayırlı Olsun.

   2. @Timsah 1964 yorumuna yanıt olarak

    Mümin canbaz gerçek bir bursasporludur yaşı genç arkadaslar tanımaz biz tanıyoruz ve güveniyoruz bu kulübün tek çıkışı bütün borçların ödenip derhal şirket olmasıdır 1 milyar tl yi sanayideki fabrikalardan 10 günde toplarlar bu kadar net

    28
    13
    1. @Sedo63 yorumuna yanıt olarak

     İsim olarak duymuşlugum var nasıl biri bilmiyorum diğer hırsız başkanlar gibi çıkmaz inşallah büyük bi iş adamı olduğu belli kurtar bizi mümin canbaz

     5
     1
  4. @Battal10 yorumuna yanıt olarak

   Rahmetli Başkanımız demişsin ya, mezarından kalkıp gelse artık o bile bu Bursaspor’u kurtaramaz.
   Rahmetlinin teslim aldığı o günkü kulüp, taraftar ve medya yapısı ve zihniyeti ile bugünküler arasında gece-gündüz kadar fark var.
   Adama süper ligde kafaya oynarken, avrupa kupalarına katılırken bile neler yapıldı, nelerle suçlandı.
   benzerleri levent kızıla da.
   burada, bunları anlatmaktan dilimizde tüy bitti.

   mümin canbaza gelince, elbette planını ve niyetini bilemem. ancak ben olayın gerçekliğine inanmıyorum.
   olası en küçük bir başarısızlıkta, başına gelecekleri (istifa, hakaret, iftira) bile, bile aday olacak kadar kafayı yememiştir herhalde.
   kaldı ki kulübün kısa vade de başarıyı yakalaması milyonda bir bile değilken.

   mevcut yönetim bu işi gönüllü istemedi. zorunluluktan geldiler. çünkü belediye olarak yumurta küfesi onların sırtındaydı.
   aslında Yazıcıdan sonra gelen en mantıklı yönetimdiler. her şeyden önce yalan söylemediler. hayal satmadılar.
   ama camianın skor odaklı anlayışı ve sabırsız davranışları öncekiler gibi onları da yedi.

   sonuç ve camia olarak asgari bir sportif ve kentlilik bilincine ulaşmadan işimiz çok zor.
   her şeyden önce EĞİTİM ŞART! deyip konuyu kapatayım…

   41
   7
   1. @Efsane yorumuna yanıt olarak

    Bursa’yı birleştirecek bir güce sahip olduğunu düşünüyorum Bursa’nın sayıcı iş adamlarından birisi adamın reklama bir ihtiyacı varmı sizce bir Google da aratın bakalım bizim taraftarımız kadar nankörü yok ne olursa olsun desteklememiz lazım sana güveniyoruz Mümin Canbaz inşallah Bursaporum için hayırlı olur 🐊🐊🐊

    12
    1
   2. @Efsane yorumuna yanıt olarak

    Sanki kulübün önünde iş adamları kuyruğa girmiş aday olmak için bir de Mümin Canbaz ın adaylığını sorguluyorlar! 30 tl bilete pahalı diyen adamlar…

    33
    2
 2. bursaspor taraftarına ve bursa medyasına kulaklarını tıkarsa,populist transferler yapmassa başarılı olur.

  45
  3
 3. Hayırlısı olsun.Ayrıca Radyo ve televizyon sunucu, spor spikeri aynı zamanda gazeteci duayen Halit Kıvanç Allah tan rahmet mekanı cennet olsun.Kulüp olarak Bursaspor sitesinde bir yer verilmemesi üzüntü.

  33
  3
 4. Konuyla ilgili değil ancak yazma gereği duydum sevgili Bursaspor ailesi ve bir Bursasporlu olarak Emektar usta efsane çocukluğumun por spikeri, sunucu aynı zamanda gazeteci duayen Halit Kıvanç ın vefatının Bursaspor sitesinde yer verilmemesi bir Bursasporlu ve spor sever olarak üzüntü vermiştir.Saygılarımla nacizane fikrim.Vefamızı göstermeliyiz.

  33
  4
  1. @Musisi yorumuna yanıt olarak

   Adam güzel bir haber vermiş eksileyen arkadaşın ne fikirle olumsuz görmüş acaba neyin kafasındayız anlamış değilim kaosu seven insan topluluyuz Güzel mesaj vermişsin arkadaşım.

   16
   5
 5. 80 li yıllarda BURSASPOR altyapısında oynamış kardeşini bir Altay deplasmanı yolunda kaybetmiş BIRSASPOR sevdalısı

  31
  1
 6. Sn.Mümin CANBAZ şehrimizin evladı ve inanıyorum ve ümit ediyorumki BURSA İŞ DÜNYASINDAN oluşturacağı,futboldan anlayanlarla iyi bir ekip kurarak hem mali hemde sportif işlerde doğru,sağlam ve emin adımlar atarak şu dertli,çileli halden CAMİAMZI ÇIKARTIRLAR.
  Haydi Mümin ağabeyim gayret edin ve destekler tüm şehirden gelmelidir.
  ALTYAPI-ALTYAPI -ALTYAPI.

  Geçen sene altyapıdan yetişenelr küstürülmese ,transferde hayali ve kulübe zarar veren işler yapılmasa bunları yaşamazdık.

  30
  2
 7. 1 – Kulübün bin tane çözümü imkansız derdi var.

  2- Taraftarın %99’u şiddet eğilimli, psikopat, madde bağımlısı, eğitimsiz.

  3 – Bursa iş dünyası her gelen yönetimin para dilenmesinden illallah demiş.

  Tüm bunlara rağmen bu kulübe başkan olmaya kalkmak akıllı adam işi değil.

  19
  4
 8. Mümin bey kendine YAZIK edecek.

  3. mağlubiyetten sonra tribünlerden ana avrat KÜFÜR yiyecek.

  Karşılıksız yaptığı masraflara rağmen taraftar denen bu Bursa illettinden HIRSIZ damgası yiyecek.

  KESİN!

  15
  11
 9. Burada defalarca yazdik bu borc ancak halka arz ile biter A.Ş.olacaksin tuzuk degistirip 1 trilyindan hisse satacaksin 1000 isletme godoman ciksa borc bitiyor ki onlarda kazanacak Bursasporda yoksa kim baskan olursa olsun bu sekilde yapilmazsa borc bitmez

  8
  3
  1. @enveri yorumuna yanıt olarak

   Sen eşşek misin adamın reklama ihtiyaçı mı var senin gibi embesiller yüzünden klüp bu halde Bursaspor a b gram faydan yok bu adamın reklamla ve parayla işi yok adam zaten milyoner kalkmış dert edinmiş Bursaspor’a yardım etmeye çalışılıyor bi zahmet boş çene yapma sende dektel ol

   8
   1
  2. @enveri yorumuna yanıt olarak

   A be çok bilmiş. Neyin reklamı? Sen ve senin gibilerin b.k çukuru haline getirdiği bu kulüple reklam mı yapılırmış? Kaldı ki adamın yaptığı işin veya şahsının reklama ihtiyacı olduğunu nereden biliyorsun?

   19
   1
 10. Kimse kimseyi kandirmasin kimsede hayal girmesin baskan olacak kisinin cebi cok saglam olmadikca hicbirsey olmaz. Bu borc odenmekle bitmez. Simdi ya cok zengin baskan bulunacak yada 5 ila 10 yil 2 ligden dusmeden oyuncu yetistirip satilarak gelen gelirlere borcu bitirecegiz borclanmadan transfer yapmadan yoksa gerisi hayal. Unutmadan herkes artik 2 ligde oynadigimizi kabul etmeli onu bunu kucumsemekten vaz gecmeliler.

 11. belkide bursasporu bataklıktan cekip albilecek son şans ekibine tüm bursa insanı hep beraber yardımnaşarak bu enkazı kaldırmaya yardımcı olunursa o iş olur işallah aday olur takımın başına yönetecek hem madi hem manevi olarak koltuğu doldurabilecek arnan ihtiyac olan ekip olursa sabırla beklemek desteklemek lazım olmasa zaten gecmişolsun denir hayırlı olsun

 12. Bursaspor için çok önemli bir haber böyle hayır sever bir iş adamının Bursaspor’a sahip çıkması inanılmaz beni mutlu etti ve zaten mümin canbaz bilen bilir şuan 2 okulu var paranın peşinde olan biri 2 okul yaptırmaz milyonları bağış edip destekte bulanmaz ama şöyle bir durum var gerek Bursa başkanı olsun gerek iş adamları olsun herkes birlik olursa herkes taşın altına elini koyarsa güzel bir yönetim ekibi kurup güzel bir Başkan olur Bursaspor’u en güzel yerlere getirir şampiyonluktan sonraki hiç bir I Başkan mümin canbaz ne dengi olabilir nede tırnağı İnşAllah herşey Bursaspor İÇİN hayırlı olur mümin canbaz Başkan Bursaspor şampiyon🤍💚

  6
  1
 13. 3 5 maç yaptığımızda kendini bilmez ve çok bilmiş taraftarımız küfür kıyamet gitmezse başarılı olur diye düşünüyorum

 14. Reis’in Sonuna kadar arkasındayız , Bursaspor a laik ve sonuna kadar bu görevine yerine getireceğinden hiç şüphemiz yok . Bursaspor a hayırlı olsun inşallah . Efsane RADİKAL

  5
  1
 15. Çok iyi bir haber bu adam diğer sinyalcilere benzetmez g.tler sürekli çaldı çırptı hadi canbaz kurtar bizi

 16. Kim kimi ne kadar tanıyor diye ahkam kesmeyi bırakın da adamın gerçek yüzünü ortaya çıkarın
  z kuşağı bilmez ama biz iyi biliriz Bursa’nın en büyük tefecilerinden biri olduğunu.!
  Haklısınız reklama ihtiyacı da yok.

  2
  2
 17. Bu adam 1 koysa. 10 ister. Ticaret yapanlar bilir karşılıksiz 1 tl bile. Vermez Ne. Yardım severi tambir acımasızdır

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu