Bursaspor Başkanını ben seçmem!

Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, Bursada Bugün TV'de yayınlanan ve Mehmet Ali Ekmekçi'nin sunduğu Gündem Özel programında Bursaspor'la ilgili soruları yanıtladı.

Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş “Öyle bir lig varki, 6. sıradaki takım ile düşme hattındaki takımlar arsında 3 maçta değişecek bir ara var. Her kes Bursaspor‘u başarısız algılıyor, bende çok başarılı olduğunu söylemiyorum ama, 3 tane maç kazansanız kendinizi 6. sırada bulacaksınız. 3 tane maç kaybetseniz kendinizi düşme hattında bulacaksınız. Allah göstermesin gördük kendimizi bir hafta düşme hattında.

Bir kere seviniyorum altyapıdan en fazla futbolcu olan ve en az yabancı oyuncu ile oynayan takımız. Bunlar önemli avantajlar ama Bursaspor şampiyonluğu görmüş bir takım, Bursaspor daha fazlasını istiyor.

Benim öyle bir planlamam yok

Alınan kongre kararı hakkındaki düşüncelerini dile getiren Alinur AktaşBaşkan Ali Ay sene sonu itibariyle bir kongre kararından bahsetti. Nihayetinde bu kulübün bir başkanı olacak, yönetimi olacak. Benim öyle bir planlamam yok. Ben sadece yasal çerçevede ne destek verebiliriz, ne katkı sağlayabiliriz, ben bunun derdi ve hesabı içerisindeyim” dedi.

Ben çok meraklı değilim

“Stadyumun isim hakkı, Stadyumun altındaki dükkanlardan ses seda yok. Yanlış anlamışmasın birileri dedikodu yapıyor kantin işletmesini BURFAŞ işletiyormuş diye. Ben çok meraklı değilim. Talip olmadığı için biz işletiyoruz. Böyle bir ihtiyaç var ama yapan yok. Biz yapalım da sahip çıkalım, hem Bursaspor‘a da 3-5 kuruş kira verelim, katkı sağlayalım dedik.”

Seçilen Başkan, Başkanımızdır

“Eğer birileri benden hoca ayarlamamı topçu, yönetim kurulu başkanı ayarlamamı bekliyorsa, ben bunu bugünde yapmayacağım, yarında yapmayacağım, öbürgünde yapmayacağım. Şehrin dinamikleri, Genel Kurul üyelerinin seçtiği başkan, başkanımızdır. Her türlü desteği yasal çerçevede yapmaya çalışırız ama Bursaspor‘un tüm dinamikleriyle bu manada ciddi silkinmeye ihtiyacı var. Ben bu sene sonunda bu hamlenin yapılacağını düşünüyorum. İşlerinde biraz normalleşmesi ile beraber, seçim sonrasında yeni dönemin Bursaspor için daha hareketli olacağını düşünüyorum.”

25 Yorum Onay bekleyen yorum yok

  1. @Zagup16 yorumuna yanıt olarak

   uıan kimler gelmedi bursa spora başkan olmaya hepsine küfür ettiniz 100 lira aidatı vermiyosunuz kongrede oy kullanıyorsunuz amigo kongrede konuşma yapıyor balkanlara sallıyor maç günü sıtada beleş giriyor bunların hepsini sokmucan ne kulübe ne sırada kongere üyesi olanda yılda en az 50bin lira veren kişilerden oluşmalı çapulculardan değil

   5
   1
  2. @Zagup16 yorumuna yanıt olarak

   Zaten seni de biz seçmedik. Tepeden geldin. Atama ile geldin oy la gelmedin. ….. Sonra çakma BURSASPOR lu oldun …. Klüp 5 lira ararken belediye kalktı elinden otopark ı aldınız. …. UNUTMADIK. ….. KANMAYACAĞIZ. …… KANDIRAMIYACAKSINIZ. ………

   46
   18
 1. evet hangi parti olursa olsun bursasporumuza başkan olmak isteyen adaylara karışmasın destek vermesin herkes kendi işine baksın stadı altepe değilde devlet yapsaydı hem belediye borç batağına girmezdi hemde stad zamanında yapılır biterdi belediye seçimini hangi parti kazanırsa kazansın kulube yalnızca verebiliyorsa reklam versin daha fazlasına gerek yok BURSA ve BURSASPOR umuz için hayırlısı neyse o olsun.

  100
  3
 2. ,Bugün de yapmam,Yarında yapmam,Öbürgün de yapmam.
  Dünde yapmadım dememişsin başkan.
  Yaptın çünkü.
  İstikrar dedin Ali Ay için …

  44
  30
 3. Belediyelerin kulüplere maddi katkısı yasal olarak ortadan kaldırılmalı. Hiçbir belediye parasını futbol kulüplerine o yada bu şekilde harcamamalı. Futbol kulüplerini yönetmesi için seçilen kişiler kulüp kasasını iyi idare edemeyince belediyelere sarılmamalı.

  Bu ortadan kalktığında futbolu siyasetten arındırmak daha kolay olacaktır.

  17
  1
 4. evet timsah 16 nikli arkadaş doğru söylemiş belediye karışınca herkes başkan olmak istiyor para var nasılsa sıkışınca belediye başkanı veriyor parayı biz belediyelerden bursa şehrine hizmet bekliyoruz bursaspora değil bursaspora adam gibi idareci gelsin bu takım kendini çevirir üstelik para bile kazanır yeterki işi bilen nemalanmak için değil katkı koymak için gelsinler yoksa böyle sevdalı adamlar. takım biran önce şerketleşmeye gitsin kurumsal olsun koyarsın siyonumu müdürünümü bu takımı yukarıya taşır ve borçları sıfırlar takım para bile kazanır bizde öyle değilki başkan olmak isteyen nemalanmak için geliyor yada reklamı olsun diye işide bilmiyolar dünya kadar para batırıyorlar hem bursa kaybediyor hem onlar gelen başkanlara bakın yazıcı,kızıl hariç kim katkı koydu

  12
 5. Şehrin dinamikleri denilen Zevat , (dikkat edin ZERZEVAT demiyorum)
  Günah keçisi bunlar.
  Başımıza ne geliyorsa kendi menfaatlarını ön planda tutan bunlar yüzünden geliyor.
  AKTAŞ ta demiş ki 6. sıradaki takım ile düşme hattı arasında 9 puan fark var.
  Bunun böyle olacağını sezon başında biliyorduk.
  Ligin kıran kırana geçeceği belliydi.
  Müneccim olmaya gerek yok.

  ali ay çok gevşek davrandı .

  6
  10
 6. Sayin baskan ozaman ozaman stadin ismini besaş alsin dukkanlar bos diyorsunuz yolu olmayan bu stadtta kim ne yapsin dukkani lutfen biraz daha ozen gosterelim baska bursaspor yok

  4
  6
 7. İnegölü yönetemeyen bu zat Bursa’yı mı yönetecek? Daha Eski Garajin nerede olduğunu bilmiyor.Ayrica sıkı beşiktaşlıdır kendisi.

 8. Birde şu tribün liderleriyle çok luabali olma.onlarida fazla sallama,senden en büyük beklentinizdir.gun olur anında adam satar onlar.2 belediyede Bursaspor’un içine yönetimine karışmasın,tribün liderleriyle laubali olmasın.noktaaa…devlette böle şeylere izin vermemeli.

 9. “Stadyumun isim hakkı, Stadyumun altındaki dükkanlardan ses seda yok. Yanlış anlamışmasın birileri dedikodu yapıyor kantin işletmesini BURFAŞ işletiyormuş diye. Ben çok meraklı değilim. Talip olmadığı için biz işletiyoruz. Böyle bir ihtiyaç var ama yapan yok. Biz yapalım da sahip çıkalım, hem Bursaspor‘a da 3-5 kuruş kira verelim, katkı sağlayalım dedik.”

  Al o 3-5 kuruşu …,,

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu