Bursaspor Başkanı Yazıcı Pfdk’ya Sevkedildi

BURSASPOR Kulübü Başkanı İbrahim Yazıcı'nın, Bursaspor'a kendi sahasında iki maçı seyircisiz oynama cezası verilmesi üzerine yaptığı açıklama nedeniyle tedbirli olarak PFDK'ya sevkedildiği öğrenildi. Yazıcı'nın ifade için kurula davet edildiği, Yazıcı'nın ise bu daveti kabul etmediği, bunun üzerine PFDK'nın Başkan Yazıcı'ya 15 gün hak mahrumiyeti cezası verebileceği öğrenildi.

Bursaspor Başkanı Yazıcı, yeşil beyazlı kulübe PFDK tarafından verilen kendi sahasındaki iki maçı seyircisiz oynama cezası üzerine, bu kararın adil olmadığını savunarak, "Bir- iki taraftarın neden olduğu olay nedeniyle verilen bu ceza son derece ağır olup, bizi seyircimizden mahrum etmeye yöneliktir. Kulübümüzün bu denli ağır bir ceza alması maalesef TFF'nin yanlı, adil olmayan, rekabette eşitsizlik yaratan, hukuka aykırı tutum ve davranışının açık bir göstergesidir" demişti.

 

Emre Koşak

DHA

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu