Bursaspor basiretsiz yöneticiler yüzünden…

Bursaspor’un eski futbolcusu ve aynı zamanda eski teknik direktörü Adnan Örnek Line TV mikrofonlarına özel açıklamalarda bulundu.

Adnan Örnek, Bursaspor’un yaşadığı çöküşü yönetimsel hatalara bağlayarak; “Bursaspor’da oynamak eskiden bir hayaldi, yavaş yavaş hayalin dışına çıkmaya başladı. Bu kadar yükü bu kulüp ne yazık ki kaldıramadı. Birde son dönemde gerçekten çok basiretsiz yöneticiler geldi. Son 3-4 senesi ne yazık ki çöküşü imza attı.

Bursaspor mutlaka bir derya, büyük bir maden ama bir yerden sonrada stop ediyor. Alt yapıdan yıldız oyuncu çıkmamaya başladı. Dikkat edin 2015 – 2016 yılından sonra sadece o lig seviyesinde oyuncular çıkmaya başladı.

Biz eskiden altyapıdan A milli takım seviyesinde ve yurt dışında oynayabilecek oyuncular çıkarıyorduk. Üst seviye futbolcuları çıkaramayınca düşmeye başladık. Çıkan oyuncuları yöneticiler sattı, üstüne birde yapılan her kötü transfer Bursaspor’un borcuna borç kattı. Bu kulüp bu kadar borcu, bu kadar kötü yabancıyı, bu kadar amatörce yönetimi ne yazık ki kaldıramadı” dedi

“Bursaspor’un kurtuluşu altyapı”
Adnan Örnek Bursaspor’un geleceğiyle alakalı olarak: “Ben inanıyorum Bursaspor iyi bir planlamayla 1-2 sene içinde bu ligden çıkar. Borçları da yavaş yavaş ödenir. Transfer yapmazsanız zaten borçlar azalıyor. Önemli olan bu ligden çıktıktan sonra Bursaspor bu seneden başlamak üzere gelecekle ilgili planlamalar yapmak zorunda.

Yabancı oyuncu, yerli oyuncu, kulübü yönetecek yönetici, sponsor gibi adımları atmak gerekiyor. Bütün organizasyonları sil baştan yapıp süper lige çıkmak zorunda. Bursaspor maddi açıdan genç oyunculara sarılmalı.

Bursaspor’un kurtuluşu genç oyuncuları. Taraftar tribünlere gelmeli, takımına sahip çıkmalı, kombine ve formasını almalı. Özellikle genç oyunculara destek vermeli.” dedi

25 Yorum Onay bekleyen yorum yok

  1. @Beko16 yorumuna yanıt olarak

   Takım küme düşmenin son maçına çıkacakken sen takımı düşmüş ilan ettin.
   Son maça çıkmaya yüreğin yetmedi!
   Takımın düşmesini kabullendin ve KAÇTIN.Tarihte diğer kötüler nasıl unutulmayacaksa sende bir KORKAK olarak anılacaksın.Yönetimler kötü konusunda haklısın.Çünkü senin gibilere A Takımı teslim edersen son 6 haftada 1 puan bile alamayıp düşme potasına düşersin.Adnan Efendi biz balık hafızalı değiliz.Sen ve senin çapındaki yönetimler sayesinde durumumuz ortada.Hangi yüzle konuşuyorsun acaba?

   11
   2
  2. @Beko16 yorumuna yanıt olarak

   Son maç tüm Türkiye’nin önünde çocuk gibi ağlayıp Bursaspor’u düşmüş görüp kaçan bir korkağı bilir kişi görmeniz çok yanlış.Sen benim nazarımda ilelebet korkaksın bir adam olarak hatırlanacaksın Adnan.Sen hep hesap yaptın ama sonucu Allah(cc) tayin etti. Ömür boyu bu senin boynunda asılı kalacak!İlahi Adalet

   14
   3
  1. @16 BURSASPORLU yorumuna yanıt olarak

   kulübün bu durumlara düşmesinin iki nedeni var.
   1- taraftar tepkisi.
   2- medya baskısı.
   sırf bu yüzden bilgi birikim ve donanım sahibi kişiler başkan adayı olarak ortaya çıkmıyor.

   nedense o kadar sonuç odaklı ve sabırsız ki, ne kadar doğru plan, proje ve organizasyon yapılırsa yapılsın sonuç gelmediği zaman alınan mesafeleri, harcanan zamanı ve kazanımları boşa çıkarıyoruz.
   oysa bu oyunda başarının anahtarı, yönetim, teknik adam kadro istikrarıdır.

   senin çöp moloz işine gelince merak etme.
   bu kulüp, kulüp olduğu gün çöp-moloz işinden çok daha büyük kalıcı gelir kaynakları kulübün hizmetine sunulacaktır.
   yeter ki kulübün başına kaliteli ve güvenilir insanlar gelmeye başlasın.
   diye düşünüyorum.

   ayrıca senin yorumlarını samimi bulmayanlardan biri de benim…

   6
   3
   1. @2. mustafa yorumuna yanıt olarak

    Çok klişe tespitler be yaa. Hep aynı nakarat. Hele o Medya baskısı ne be amk? Busa’da medya mı kaldı? Hatta Türkiye’de medya kalmadı. O işler 10 sene önceydi. Doğru tespit şudur: Bursaspor’un bu durumlara düşmesinin tek nedeni vardır, o da Yazıcı’nın ölümü sonrası göreve gelen hırsız yöniciler ve başkanlar.

 1. Güzel söylemişte iyi olan genç oyuncular teker teker kaçıyor bu liglerde oynamak istemiyorlar yarında bu böyle olacak acil buralardan kurtulmak zorundayız birde yeni nesil nasıl bursasporlu olacak biz babalar çocuklarımızı bursasporlu yapıyoruzda babası bursasporlu olmayan çocukların bursaspora bakıp nasıl sempati duyacakta bu liglerde bursasporlu olacak bu şekilde giderse taraftar sayımızda ciddi düşüşler olacaktır acilen toparlanıp süper lige dönmemiz lazım…

  22
  1. @CAMCI yorumuna yanıt olarak

   Getirin alt yapının başına da; !!! Yabancı oyuncuları getirsin …!!! yerli oyuncularımızı da kendi menajerine yönlendirsin getirin… getirin…!!!
   Bence de , iyi fikir …👍
   Altyapı koordinatörü değişiyor sanırım , bu piyasaya çıkıp , ısınma turlarına başladığına göre …!

  2. @CAMCI yorumuna yanıt olarak

   Sevgili Bursasporlular çok kıymetli Adnan kaptan söylediklerinde çok haklısın lakin değinilmeyen hep bir nokta var bu yöneticileri tirbün abilerinin amigoların seçtiği yönettiği akıl verdiği gruplar tirbün liderleri çıkarlarını gözeterek yaptılar gerekirse siyasetçinide basın mensubunu da yöneticisini de bu işlerin içinde olan amigoları tirbüncüleri Sn Reis-i cumhurumuz a şikayet etmek en doğrusu bu düzenbazlar ona da farklı görünmesin özellikle de bazı Arnavut olup da Bursaspor ü kullanan şerefsizler hepiniz para için vatanınızı satarsınız birde Arnavut ların adını lekelerler

  3. @CAMCI yorumuna yanıt olarak

   bu basiretsiz çöp tenekesini alt yapıya getirmek bu kulübe büyük ihanet olur. son maçtan önce nasıl ağlayak kaçtığını cümle alem gördü. alt yapıda yetiştirdiği gençlerin ilk fırsatta kaçması bu çöptenekesi yüzünden kendi karaktersizliğini aşılamış çocuklara.

   10
   1
 2. Aynaya bak aynaya bizi bırakıp kaçtın üç kağıtçı antrenörlere muhtaç ettin ve onlara boş yere para verdik
  Onlar da soydu soğana çevirdi bizi…seninle düşseydik kimse de sana bir şey demezdi çünkü sen bir efsaneydin ama şimdi kestane oldun maalesef….

  11
 3. Şunu konusturmayın valla kan beynime çıkıyor..
  Bahsettiği kişilerden biridir bu yıllardır Bursasporun üzerinden nemalanıyor bir haltta yaptığı yok dinine küfreden müslüman olsa.

  10
 4. Adnan Örnek teknik direktörlükte
  Verilen şansi degerlendiremedi AMA
  Herkes a takimlarda teknik adam
  Olacak diye bir şart yok önemli olan
  A takimin işini kolaylastirma adina
  Altyapidan kaliteli gençlerin gelmesi
  Bu konuda da Adnan hoca Bursanin
  Tartişmasiz en iyi isimlerinden
  Hiç arayişa girmeden Adnan Örnek ile
  Altyapi sorumluluuguna 5 yil boyunca
  Getirilmeli çilardigi gençleri keyifle izlemeli

  2
  9
 5. ŞİPTAR ÇOK İYİ ÖZETLEMİŞ OLAYI PATRON OLMAK BAŞKA BİŞEY USTA OLMAK BAŞKA BİŞEY ADNAN ÖRNEK USTAYDI PATRONLUK VASIFLARI YOKMUŞ BU DEMEK DEĞİLKİ USTA OLAMAZ ADAM USTALIĞINI KANITLADI ZATEN ELMAYLA ARMUDU KARIŞTIRMAYALIM

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu