”Bursaspor Barcelona olabilir”

Küçükken yaramazlığı yüzünden annesini sürekli peşinden koşturan, şimdilerde ise başarısı ile futbol kulüplerini peşine takan Serdar Aziz, ailesinin hayır duasını almadan maçlara çıkmadığını söyledi.

Kulüplerin alt yapılarına önem vermesi gerektiğini ifade eden Serdar Aziz, "Bursaspor bu işi çok iyi yapıyor. İleride bir Barcelona, Ajax olabiliriz" dedi.

Anne Necla Aziz ise oğlu çocukken antrenmana giderken arkadaki minibüse binerek onu belli etmeden takip ettiğini, o top toplayıcılığa bile seçildiğinde çok sevindiklerini söyledi.

Bursaspor'un genç yeteneği Serdar, Türk futbolu ve gençlerle ilgili önemli açıklamalarda bulundu. Futbola Bursaspor Profesyonel Futbolcular Dayanışma Derneği'nde başlayan ve Bursaspor'un bütün kademelerinde forma giyerek A takıma kadar yükselen genç yıldız, bu sezon ise performansının en üst seviyesine ulaştı.

"FUTBOLCULUĞUM SERCAN'A KARŞI MÜCADELE EDEREK BAŞLADI"

Seçmeler için Bursaspor'un alt yapısı ile mücadele ettiklerini ve Sercan'a karşı forma giydiğini belirten Serdar Aziz, "Çok iyi oynadım ve hocalarımın gözüne girdim. Sonra beni Bursaspor'a davet ettiler ve futbol hayatım başladı" diye konuştu.

"YENİLDİĞİMİZ ZAMAN EVDE SESSİZLİK OLUYOR"

Maçtan önce ailesinin hayır duasını aldığını söyleyen Serdar, "Benden dualarını eksik etmiyorlar. Babam fanatik bir Bursaspor'lu olduğu için benim her zaman çok iyi olmamı istiyor. Sahada en çok benim mücadele edip en iyisi olmamı istiyorlar. Bende hem takımım hemde ailem için en iyisini yapmaya çalışıyorum. Yenildiğimiz zaman babamda evde sesiz ve moralsiz bekliyor. Kazandığımızda ise çok güzel oluyor" diye kaydetti.

"SERCAN ÇOK YETENEKLİ AMA ÜSTÜNE KOYMASI LAZIM"

Türkiye'de Arda Turan'ı ve Sercan'ı beğendiğini söyleyen Serdar, "Sercan'da inanılmaz yetenekli ama üzerine koyması gerekiyor. Üzerine koyarsa Türkiye'nin en iyi oyuncularından birisi olacaktır. Avrupa'da ise Sergio Ramos ve Puyol'u beğeniyorum" şeklinde konuştu.

"BURSASPOR BARCELONA OLABİLİR"

Bursaspor'un alt yapısının çok iyi işlediğini söyleyen Serdar Aziz, "Şimdiden A takıma isimlerini duyuran arkaşlarımız var. Bizim yaş grubumuzda Sercan, ben, Serkan Kurtuluş birlikte oynadık. Benden çok daha iyiler vardı belki ama bize nasip oldu buralara gelmek. Bizde bunun karşılığı veremeye çalışıyoruz. Bursaspor bu işi biliyor. Bursaspor bir Ajax, Barcelona olabilir. Hocalar alt yapıda çok iyi çalışıyor" dedi.

"TÜRK FUTBOLU İNANILMAZ BİR AŞAMA KAYDETTİ AMA ALT YAPIYA ÖNEM VERİLMESİ GEREKİYOR"

Türk futbolunun inanılmaz bir aşama kaydettiğini söyleyen genç futbolcu, "Çok kaliteli oyuncular geliyor. Son dönemde gelişme var. Ama takımlarda alt yapıdan oyuncu sıkıntısı var. 10 tane yabancıyla oynayan bir takımda alt yapıdan hiç oyuncu yok. Bence alt yapıya önem verseler Türk futbolu biraz daha aşama kaydeder" diye konuştu.

"GENÇLER GİTMEYİ DEĞİL ÇALIŞMAYI DÜŞÜNSÜN, BURSASPOR ZATEN BÜYÜK KULÜP"

Gençlerin iyi oyuncu olmak istiyorlarsa çok çalışmaları gerektiğini dile getiren Serdar Aziz, "Daha iyi olmak istiyorlarsa daha çok çalışmaları lazım. Ben çok çalıştım ve bu günlere geldim. Ailelerde çok önemli. Aileler arkalarında olmaları lazım. Fenerbahçe, Galatasaray, Beşiktaş gibi kulüpleri düşünmesinler. Zaten büyük kulüpte oynuyorlar. Başımızda da Ertuğrul Sağlam gibi hocamız var gençlere önem veriyor. Onlar iyi olduğu sürece şans bulacaklardır" şeklinde konuştu.

"KADEME KADEME İLERLEYEREK BURSASPOR'DA BAŞARILI BİR ANTRENÖR OLABİLİRİM"

Yaşının şu an çok genç olduğunu belirten Serdar, "Bursaspor'un alt yapısında antrenör olarak görevde almak isterim. Kademe kademe ilerleyerek Bursaspor'da başarılı bir antrenör olabilirim. İnşallah o günler nasip olur" dedi.

ANNE NECLA AZİZ: "SERDAR'IN PEŞİNDEN TAKİP EDERDİM"

Maç günleri ayrı bir heyecan yaşadıklarını söyleyen anne Necla Aziz, "Sadece dua ediyorum. Bazen hata olur mu adam kaçırır mı diye heyecanlanıyorum. Sakatlığında çok heyecanlanıyorum. Küçükken biraz yaramazdı, hep top oynardı. Derneğe gittiği zaman bensiz gitmiyordu. O servise biniyordu bende arkadaki minibüslerle onu takip ediyorum. Buraya çok çalışarak geldi, çok hırslıydı. Top toplayıcı olduğu zaman bile seviniyorduk" şeklinde konuştu

Bir yorum yazın

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu