Bursaspor, Athletic Bilbao efsanesi yaratabilir

Altınordu Futbol Kulübü Başkanı Seyit Mehmet Özkan kulübün resmi internet sitesinde bir yazı kaleme alırken Bursaspor altyapısından övgü ile söz etti.

İşte o yazı;

Hayat devam ediyor.
Cumartesi günü Bursaspor’un maçı vardı. Bu sezon Bursaspor’u özel olarak takip ediyorum. Çünkü Bursaspor’un bu sezonki takımıyla aramda bir bağ var..
– Nereden mi?
– Anlatayım ama biraz geriden sarmalıyım..
Tüm futbol dünyasının bildiği gibi, Bursa bölgesi Türkiye’nin en önemli sporcu ve futbolcu kaynağıdır, yatağıdır.
Bunun sebebi o bölgeye yerleşen Balkanlardan gelen muhacir nüfus yoğunluğudur.
Balkanların iklimi serttir. Dolayısıyla insanları da serttir, mücadelecidir.
“Yetiştiricilik” zor iştir. Mücadele ister, sabır ister, yılmamak ister.
Bursa’nın iklimi Balkanlar’a uyar, “yetiştiriciliğe” de uyar, kışları sert, yazları serin..
Bursaspor, alt yapıcılıkta benim için 1 numaradır.
1997, 98 yıllarında, yani “çıraklık” dönemimde Bursaspor alt yapısının duayen hocası Hasan Bora Ağabeyimiz benim en çok danıştığım, konuştuğum ve saygı duyduğum büyüklerimden biriydi..
Hasan Hocamıza Allah sağlıklı ömürler nasip etsin, ellerinden öperim. Benim Hocam olan rahmetli Abdullah Turgut ile de iyi arkadaş idiler.. Karşıyaka’dan Kazım Admış Hocamız.. Bunlar hep görünmez kahramanlar..
Turnuvalarda vs maçları yan yana izler, maçlardan sonra oturur, hem yemek yer, hem de “altyapıcılık”la ilgili konuşurduk. O sohbetlerden aklımda kalan çok önemli trik noktalar vardır..
Bu işe “tam zamanlı” olarak soyunduğumuz 2007 yılından itibaren bugüne dek, Bursaspor Alt Yapısı bizim en çok sportif müsabaka yaptığımız kulüp olagelmiştir.
Önce Faruk Korkmaz hocamızla başladığımız, daha sonra Ali Turan dostum ve bu mesleğe kendini adamış olan Hakan Cenkçiler hocamız ile devam eden “kulüplerarası sportif temas” işbirliğimiz halen devam etmektedir.
Bursaspor kulübü bu manada benim ikinci kulübüm gibidir. Bursa’da benimle aynı kafada olan futbol sevdalısı çok dostum vardır.
Öncelikle şunu belirtmeliyim ki, Bursaspor Kulübü bizim U12 İZMİR ULUSLARARASI CUP’ın hilafsız ilk müdavimlerindendir..
Bursaspor alt yapısında 11, 12 yaşlarda başlayan her çocuk bizim U12 İZMİR CUP’a bir kere gelmiştir ve o uluslararası heyecanı henüz 12 yaşında yaşamıştır.
İzmir-Bursa arası 330 km. Bursaspor’un Vakıfköy tesislerine özel maçlar yapmaya gideriz, onlar İzmir’e gelirler, turnuvalarda karşı karşıya geliriz, kapışırız, çatır çatır maçlar yaparız..
Bursaspor’un gençlerinin çoğunu bilirim ve milli takımlara gidişlerini vs.. takip ederim. İçlerinden birlikte fotoğraf çektirdiklerim vardır..
 Bursaspor bu sezon zorunluluktan alt yapısından yetiştirdiği “Gençler” ağırlıklı kadroyla maçlarını oynamaktalar.. 
İşte bu Gençler benim tanıdığım, küçük yaşlardan itibaren oyunlarını izlediğim Gençler..
Bursaspor’un Gençleri, aynı zamanda “Bu Toprakların Gençleri” olduklarına göre, o zaman benim de Gençlerim..
– İşte bu nedenle,  yani “Gençleri”ne forma verdiği için bu sezon Bursaspor’un maçlarını izlemeye başladım. 

Bu kadar tıraş yeter. Şimdi gelelim işin aslına, hakikate, gerçeğe..
Cumartesi günü Bursaspor’un maçı vardı. Geçtim televizyonun karşısına, “Gençlerim”i izlemeye başladım..
1. Önce “İlk 11”lerin yaş ortalamalarını aldım. Bursaspor’un 22, Boluspor’un ise 27 çıktı. Yani “Gençlerim” 5 yaş büyük ağabeylerine karşı sahada idiler.
2. İlk 11’de 2 tane “ağabey” konumunda “Transfer Oyuncu” var, gerisi, yani 9 tanesi “Bursaspor Öz Kaynak Sporcusu” *****
3. Maç devam ediyor, ilk yarım saat sonunda önce 17 yaşındaki kanat oyuncusu, daha sonra da 16 yaşındaki solbek gencimiz sakatlanıyorlar ve oyundan çıkıyorlar.
Belli ki bu kadar ağır bir sorumluluğu henüz fizik ve beyin olarak taşımaya hazır değiller. Gayet normal. Sezon sonunda dipçik gibi olurlar..
Yerlerine 2 tane Ağabey Oyuncu giriyor. Böylece sahada “4 Transfer Oyuncu + 7 Öz Kaynak Oyuncu” şekline dönüyor ki, bu istatistik değer bile (%64) Avrupa’da ilk 5’e girer.
4. İkinci yarıda 2 Gencimiz daha sakatlanıyorlar, yerlerini yine yıllardır birlikte oynadıkları genç arkadaşlarına bırakıyorlar.
5. Yaş ortalaması 22 olan ve %64 Öz Kaynak Oyuncu ile sahada mücadele eden Bursaspor maçı alıyor, çok koşarak alıyor.
6. Milli takıma 2 Numara mı lazım ?
İşte 20 yaşındaki İsmail Çokçalış orada..
7. Milli takıma 6 numara mı lazım?
23 yaşındaki Emirhan zaten 42 defa Genç Milli.. Ama artık usta olmuş, Allah nazarlardan saklasın..
8. Ya 18 yaşındaki Ali Akman’a ne demeli..
Forvet Arkası’nda yüzü kaleye dönük “yıldız adayı” oyuncu iken, bir anda baba stoperlerin arasında santrfor oynuyor, 8 maçta 7 gole ulaşıyor.. Müthiş bir istatistik *****
9. Hepsini tek tek saymaya kalksam.. Mesela sonradan giren tay gibi delikanlı Çağatay’ı gördünüz mü? 2-3 sene sonra Avrupa’nın her kulübünde oynar..
10. Teknik Ekip %100 Bursa’lı..
40 yaşındaki Mustafa Er Hocamızın Bursaspor’da Vakıfköy’den başlayan 11 yıllık futbolculuk ve 4 yıllık altyapı antrenörlük geçmişi var..
44 yaşındaki Fazlı Tan Hocamızın ise 19 yıllık antrenörlük geçmişinin 10 yılı Bursaspor alt yapısında..
11. Aman Başkan, canım Başkan,
Erkan Kamat Başkan,
Olur da piyangodan en büyük ikramiye bile çıksa, n’olursun bu takımı değiştirme, n’olursun bu ekibe gözün gibi bak, bu ekibin dağılmasına izin verme..
12. İspanya La Liga’da 91 yıldır düşmeden, onurla ayakta duran Athletic Bilbao efsanesini “Bu Topraklarda Yaratmaya” çok yakınsınız..

Ey Millet,
13. Aşağıda bu Gençlerin Bursaspor’daki Antrenman Yaşları’nı da yazdım. Her biri 8 sene, 11 sene..
14. Bu Gençler “Üst Düzey Futbolcu” olmayacak ta kim olacak? Kim olacak??
15. Hadi artık, bu topraklarda sürdürülebilir başarılar elde eden kulüpler olalım, hazırdan yemeyi bırakalım!
16. Hadi artık, yüzümüzü “Çocuklarımıza” , ”Gençlerimize” dönelim.
17. Durduran da yabancı, kilit pası veren de, asisti yapan da , golü atan da yabancı!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!..
18. Hiç mi rahatsız olmuyorsunuz be kardeşim!
19. Senin çocuğun yok mu? senin yeğenin yok mu?
20. Peki, biz bu toprakların çocuklarına, gençlerine “kendinize güvenin”, “asla pes etmeyin”, “çok çalışan mutlaka kazanır” nasıl diyeceğiz!..
21. Hangi yüzle!..

Esen kalın,

Seyit Mehmet ÖZKAN
Altınordu Arması Yediemini

38 Yorum Onay bekleyen yorum yok

 1. Her futbol takımının bir misyonu vardır; kimisi kupaların peşinde koşmak için oynar, kimisi futbolcu yetiştirip para kazanmak için, kimisi ise şehrini en iyi şekilde temsil etmek için. Bizim gözümüzde Bursaspor öyle bir takım ki, bizi en iyi şekilde temsil edip bizim ruhumuzu futbol sahasına yansıttığı için bu kadar seviyoruz. Şampiyonluklarda kupalarda yok gözümüz. Tribünde omuz omuza vermiş taraftarın ruhunu sahaya yansıtan 11 tane bu şehrin evladı sahada olsun, yeter ki Bursaspor düşmesin, efsane yaşamaya devam etsin. İnşallah altyapımızın değerini anladığımız bu dönemde sahadaki bu düzeni bir SİSTEM haline getirip 1-2 kaliteli yabancı, yol gösterici, Belluschi ve Batalla gibi lider olacak ağabeylerle daha güçlü bir takım olalım, geleceğe emin adımlarla yol alalım.

  104
  4
  1. @shinanu yorumuna yanıt olarak

   SAYIN ( SEYİT MEHMET ÖZKAN) SADECE BURSASPOR İÇİN YAPTIĞINIZ ANALİZ İÇİN DEĞİL TÜRK FUTBOLU İÇİNDE YAPTIĞINIZ ANALİZ İÇİN SOZE ve SİZİN GİBİ ADANMIŞ ŞAHSİYETLERİN BU MEMLEKETTE SAYILARI HERGÜN ÇOĞALMASI LAZIM FİKİRLERİNİZ İÇİN SONSUZ SAYGILAR ,,,BURSA SPORUMU OKADAR GÜZEL ANLAYTINIZ Kİ SİZİN TESPİTLERİNİZİ BURSA,DAN BELKİ KİMSE ANLAYAMAZ ,ŞAHSINIZA SAYGILAR ,, BU ARADA ÇOK ŞÜKÜR COVİT 19 İLLETİNDEN,DE KURTULDUK ,,RABBİM TÜM HASTALARA ACİL ŞİFALAR VESİN İNŞALLAH,, İNŞALLAH BU İLLETİN EN KISA ZAMANDA İLACI BULUNUR

    1. @16 BS 224 Texas yorumuna yanıt olarak

     EYVALLAH SAYIN ABİM ÇOK ŞÜKÜR ATLATTIK AMA ÇEKEN BİLİR DERLER YA EPEYCE SIKINTI ÇEKTİK ,RABBİM HEM BU İLLETE YAKALANAN HEMDE TÜM HASTALARIMIZA ACİL ŞİFALAR VESİN İNŞALLAH, SAYGILAR

  2. @shinanu yorumuna yanıt olarak

   1- herkes bize hayran, biz el-aleme.
   2- teşekkürler Seyit Mehmet Özkan.
   3- dün cem davran, bugün altınordu başkanı, yarın başkaları. marka değerimiz ve ülkede bize duyulan sempati böyle artacak.
   4- maçlar seyircili oynanmaya başladığında içeride de başta bu çocukların arkadaşları, aileleri, akrabaları, komşuları, mahallelileri derken tüm bursalılar stada gelecek ve bu takımın öz ve hakiki taraftarı olacaklar.
   5- takım bu atmosfer içinde maçlarını çok daha öz güvenli, aidiyet duygusu içinde ve coşkulu oynayacak, bu durum doğal olarak oyuna, skora ve gelirlerimize de pozitif anlamda yansıyacak.
   6- böylece önce takım, sonrasında da sırasıyla kulüp ve camia olacağız.
   7- marka değerimiz yükselecek, yıldızlar çıkmaya başlayacak, zaman içinde gerçek bir futbol kenti olacak, paraya, para demeyeceğiz.
   8- bunun için tek yapmamız gereken şey, olası iki kötü sonuçta çatlak sesler çıkarmadan, oluşan bu yapıyı pamuklara sarıp korumak, kayıtsız şartsız ve sabırla arkalarında durmaktır.
   9- bizde bir söz vardır, ”doğru sallanır ama asla yıkılmaz!” çünkü biz uzun yıllar sonra ilk defa doğru bir yola girdik.
   10- ve şartlar ne olursa olsun ”iyiler sonunda mutlaka kazanır!” çünkü biz aynı zaman da İYİYİZ’de. bunu ben değil, spor ve sanat dünyasındaki herkes söylüyor.

   25
   1
  3. @shinanu yorumuna yanıt olarak

   Bu çocuklar böyle bir futbol duayenine bu yazıları yazdırıyorsa kendi adıma sadece gurur duydum diyebilirim.
   Sadece gurur.

   72
  4. @shinanu yorumuna yanıt olarak

   Cem davran olsun, Duayen Altınordu Başkanı olsun taraflı tarafsız herkes teknik ekibe ve futbolcu kardeşlerimize övgüler diziyor.Bizdeki bazı kansızlar takım kazanmış, menfaatleri sakata gelmiş sonra hoca istifa etsin, bu takım düşer diyor.Asıl sizin gibilerin kafadına meteor düşsün emi.

   72
   3
   1. @Talha yorumuna yanıt olarak

    Bursassporun hocası başarısız daha kaliteli bir teknik direktör olsa bursasporun yeri bu ligde ilk 2 olurdu. Öne geçtiği tüm maçları kaybetti. Hele hele 3/0 öne geçtikleri maçı şaka gibi berabere zor bitirdiniz öne geçilen bir maçın kaybedilmesi dünyanın her yerinde hoca hatasıdır %80 istatistikle. Bir ankaragücülü olarak benim tespitlerin. Dost acı söyler ama durum bu.yol yakınken bu hatadan dönüşürse süperlig playofflardanda olsa uzak değil

    2
    17
    1. @Aags yorumuna yanıt olarak

     bende hocanın yaptığı o fahiş hatalara kızdım ama bir gerçek var ki hocamızda bu genç çocuklar kadar toy ve tecrübesiz ama bu genç kardeşlerimiz kadar hırslı ,inatçı ve yetenekli, futbol bir zaman ve sabır oyunudur, ister maçı doksan dakika düşün ister bir sezon o senin bakış açına bağlı, lakin nasıl düşünürsen düşün sezonun sonu da, doksan dakikada bitmeden konuşmak yersiz hele bizim gibi bir takım için moral bozmaktan başka bir şeye yaramaz.

 2. Bence son yılların en doğru teşhisini yapmış Altınordu Başkanı. Ali Ay gibi kifayetsiz muhterisler tarafından küme düşerken, bak adamlar uzaktan doğruları nasıl görüyor ve özetliyor. Biz hâlâ birbirimzi yiyelim. Yok Mustafa Er istifa, yok Serdar Özkan gelsin. Çok yazık yaa. Biz adam olmayız.

  78
  2
  1. @Fahrettin yorumuna yanıt olarak

   Aynen öyle. Ota boka mana bulanlar dönüp dönüp baştan sona okusunlar. Ama nerde böyle manifesto niteliğinde uzun bir yazıyı okuyacak sabırlı taraftar. Onun için yol alamaz olduk.

   34
   1. @Merdo yorumuna yanıt olarak

    Başkan sen önce kendi takımına bak kaç tanesi alt yapıdan komiksin başkan senin yıllardır yapamadığını bursa 6 ayda uygulamaya başladı.oda mecburiyetten para kalmadığı için.

    12
 3. Bu çocuklarin takimda kalmak istemiyorsa bizdede suç var.
  Maaş ödemesi yok.
  En küçük hatada yerden yere vuruyoruz.
  Piyasa değeri 3 mikyon olan adama 10 milyonluk teklif bekliyoz.
  Önünü açmiyoruz adamlarin.
  Gelen parayı da çarçur ediyoruz.
  Alt yapiya harcamiyoruz.
  Saçma transferlere harciyoruz.

  64
  3
 4. SON DERECE ÜMİT VERİCİ BİR BEYAN..BEN DE ALTINORDU YU DA TAKDİR EDİYORUM…SADECE CENGİZ ÜNDER DEĞİL.BİR SÜRÜ FUTBOLCUSU S.LİGDE TOP OYNUYOR..SON ÖRNEĞİ RAGİL TAVİR..

  30
  1. @ENBUYUKBURSA yorumuna yanıt olarak

   Bence Ali Akman gibi akıllı Bir futbolcu kesinlikle süper ligte kalmaz direk Avrupa’ya gidicektir oda Enes Ünal gibi ama Ali bence biraz daha yetenekli daha başarılı olacaktır ve sözleşme konusuna gelirsek devre arasında sozlemeyi yenileyecek tır. Tabi belirli şartlarda serbest kalma bedeli olarak belirli bir meblağ belirleyip anlaştığı bir kulübe gider bence

   1. @Gufran yorumuna yanıt olarak

    Mükemmel bir yazı. Çerçeveletip kulübün duvarlarına asılmalı. Bu vizyon bizi takım gibi takım yapar. Yine korkulan deplasman haline getirir. Yerli üretim topçularla bir kemik kadro kurarak ekol olma potansiyeli varken malesef ancak 4 büyüklere topçu yetiştiren bir konumda kalıyoruz. Yıllarca emek verilen yıldızlarımız 4 büyüklere gidip çerez oluyor, yabancıların arasında eziliyor. Ali Akman 7 gol atıyor, hemen fiyat biçilmeye başlanıyor. Bence Ali Akman 20-30 milyon Euro’ya satılacağına Bursa’da kalsın; yıllarca beraber büyüdüğü takım arkadaşlarıyla taş gibi bi takımda oynasın, her yıl 20-30 gol atsın. İhtiyacımız olan para değil; ruh, inanç, dayanışma ve biraz sabır.

   2. @Gufran yorumuna yanıt olarak

    benim inanıp inanmamam mı önemli yoksa gerçek olması mı? daha yeni terim ali akmanı aradı tebrik etti haberi çıktı arkasında da bu haber. 18 yaşındaki bir topçu neden sözleşmesi son 8 ayına girmiş hala imza atmıyor peki!! Bursaspor sevgisinden mi?? bence bizim en büyük sorunumuz bu. gerçeklere bakmadan ya birini tamamen bitiriyoruz yada hiç bir fedakarlık yapmamış bebeyi arşa çıkarıyoruz!!

    13
    5
    1. @ENBUYUKBURSA yorumuna yanıt olarak

     VAKIFKÖYDE FUTBOLUN YANI SIRA VEFA VE AİDİYET DUYGUSUDA ÖĞRETİLMELİDİR. GENÇLER BURADA YEMİNİ YİYİP BAŞKA YERLERDE YUMURTLAMAMALIDIR.

     15
     2
  2. @ENBUYUKBURSA yorumuna yanıt olarak

   Hoca bitti şimdide Ali Akmanamı taktınız.Bu kadar kendinizi düşürmeyin.Ali ile Sedat’ı karşılaştırmak içim ultra ağtal olmak lazım.Biri altın herkes talip,diğeri balon kimse yüzüne bakıp almadı ve patladı..)

   12
   4
  3. @ENBUYUKBURSA yorumuna yanıt olarak

   Bak kardeşim bende mustafa hocayı eleştiriyordum neden serdar ve sedat kadro dışı bıraktığı için lakin serdarın terbiyesizliği olduğundan bırakılmış kadro dışı ve sedat gelirsek bence işin altında başka şeyler vardır.Bilmeden etmeden konuşmamalıyız.Ali akman bazı haberler dolaşıyor ama haber kaynaklarına bakarsan fanatik vs yalan haber yapan siteler bilmeden konuşmak doğru olmaz eğer ali akman açıklama yapmaz ise bu haberlere o zaman haberler doğru giderse kendine yazık eder gördük volkan , ozan , serdar , harun vs ne oldu yok olmaya yüz tuttular ali akman cinconda yok olur bizim hava hoş kaçıp giderse yetiştirdiği kulübü bırakıp giderse kötüler listesinde yer alacaktır bunun önemi yok ali gider veli gelir altyapımızda ali gibi oyuncu çok yeter ki bulup süre verip yetiştirelim bursaspor bir kişi bağlı değildir(eksileyeceksiniz ama bu gerçek bunu kabul etmemiz lazım gidene yalvarmak olmaz) bursaspor payidardır gerisi boş başkan , teknik direktör ve oyuncular bursasporumuz çıkarını düşünmedi lazım ve profesyonel olması lazım altyapımızda berat altındiş kardeşimiz var merinosspordan çıkan türkiye u18 milli takımın forması terletmiş olan şuanda türkiye u19 da seçilmiş bir oyuncumuz geçen sene 22 maçta 8 gol atmıştı ali akman olduğundan çok fazla süre alamadı lakin iyi bir forvet ayrıca eren güler kardeşimiz var oda yanı şekil üzerine düşülürse iyi bir oyuncu olur şuanda ali akmanın yedeği yani yedek forvet olarak bekletiyoruz u16 dan samet bozkurt var u15 ten yusuf var ziyacan var karamsarlığa gerek yok eğer ki amcası ve o terim den şahsiyet çocuğun aklına girdilerse ve çok para verdilerse yapıcak birşey yok önûmüzebakarız bizde

   15
   2
 5. Evet bizim altyapı gerçeğimiz takdir edilmeli, ancak yine de çok ama çok daha iyisini (Hocalara-eğitime ve altyapıya daha fazla para aktarıp ve bir sistem kurup) yapabilirdik- yapabiliriz. Laylaylom U21 -U19 yerine, gençleri PTT 1.Ligindeki , 2.ligde, 3.ligde pilot takımlara gönderip- gençlerin puan mücadelesi içinde gelişimlerini takip etmeliydik. İsmail, Emirhan, Sedat, Furkan Emre böyle gelişti. Zor olan ise şu: Hem yarışmacı olup, Süperlige çıkmak istiyoruz, hemde gençleri yetiştirmek. Bence bu yıl için hep birlikte bir karar vermeliyiz. Ben gerçekçi olup, Gençleri oynatalım, parlatalım, Borç ödeyelim ve yeniden dirilişin – kurumsallığın organizasyonunu kuralım derim. Süperligde bu gençlerin hepsini böyle bir anda oynatamayız ki, bu ligde de acımasızca eziliyorlar. Altınordu Başkanı açıkça söylemişti. ALTINORDU’nun süperligde olmasını istemiyor kendisi. 1.Ligde kalıp- yetiştirip- satma amaçları. Biz ise, daha güçlü olarak geri gelmek için, artık zıplama noktası yapalım bu ligi. Doğru Yönetim- Doğru Altyapı- Hep destek-tam destek

 6. Müthiş bir yazı çok duygulandım. Gurur duydum…………….

  eee Mustafa Er gitsin mi???ne diyosun negatif taraftar topluluğu,bir de bu yazılara verdiğiniz reaksiyon ne çok merak ediyorum…!!!!

 7. yillardir bunu yaziyorum..sadece bursaspor patentli oyuncularla sahaya cikmak..yabanci oyuncuya karsi degilim ama ben bursasporlu futbolculari izlemek istiyorum..ne geldiyse basimiza bu yanlis yabanci transferlerinden geldi..birde iyi bir forvet cikarabilsek..uzun boylu güclü fizikli bir bitirici

 8. Konu dışında yazıyorum kusura bakmayınız!!!

  Kasımpaşa Teknik direktörü Altıparmak ile yolları ayırmış!!! Yani Trabzon galibiyetinden sonra neden olabilir ki ,naısl bir fikir ayrılığı oluşmuş olabilir ki çok ilginç değil mi sizce de!!!! ki kasımpaşa 6ncı sırada gayette iyi konumda 3 galibiyet 2 beraberlik vs vs …

   1. @Efsane16 yorumuna yanıt olarak

    İşte mahalle takımı yöneticiliği,bizim ulkemizde maalesef durum bundan ibaret..sen taraftar olarak poponu yirtarsin galibiyet vs diye içeriden yönetici vasfında biri gelir kendi ayağına sıkar!!!
    Ülke olarak halen olamadık…

 9. Güzel bir yazı ama bu yazıyı bizim gençlerimizin okuması lazım başkanın zaten yapacak bir şeyi yok ama gençler çabuk oldum havalarına girip acele ederseler hem kendileri için hem bursaspor için kayıp olur

 10. Mükemmel bir yazı. Çerçeveletip kulübün duvarlarına asılmalı. Bu vizyon bizi takım gibi takım yapar. Yine korkulan deplasman haline getirir. Yerli üretim topçularla bir kemik kadro kurarak ekol olma potansiyeli varken malesef ancak 4 büyüklere topçu yetiştiren bir konumda kalıyoruz. Yıllarca emek verilen yıldızlarımız 4 büyüklere gidip çerez oluyor, yabancıların arasında eziliyor. Ali Akman 7 gol atıyor, hemen fiyat biçilmeye başlanıyor. Bence Ali Akman 20-30 milyon Euro’ya satılacağına Bursa’da kalsın; yıllarca beraber büyüdüğü takım arkadaşlarıyla taş gibi bi takımda oynasın, her yıl 20-30 gol atsın. İhtiyacımız olan para değil; ruh, inanç, dayanışma ve biraz sabır.

 11. O kadar abartıyoruzki sanki duyan real madrid sanacak bizi.topu topu ptt 1.ligde oynuyoruz kadroya bakın ptt 1.ligin en zayıf kadrolarında birine sahibiz ama burda ne hocada nede futbolcularda suç takımı hortumluyanlarda.ben sezon başından beri yazıyorum bu sezon ligde kalmak başarıdır bizim için..

  14

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu