Bursaspor Anıtkabir’de

Bursaspor A Takımı, Teknik Ekibi ve A Takım Personeli Ankaragücü maçı öncesinde bugün Anıtkabir’i ziyaret etti.

Ankaragücü maçı öncesi A Takımı Teknik Ekibi, futbolcular ve  A Takım Personeli Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk‘ün ebedi istirahatgahı Anıtkabir’i ziyaret etti.

Teknik direktörümüz Samet Aybaba ve takımımız mozoleye çelenk bıraktı ve saygı duruşunda bulundu.

Teknik Direktörümüz Samet Aybaba Anıtkabir Özel Defteri‘ne ” Özgürlüğümüzün ve bağımsızlığımızın mimarı, Bursaspor futbol kafilesi olarak buradayız. Minnetle sevgiyle hasretle anıyoruz” diye yazdı.

Daha sonra teknik ekibimiz ve futbolcularımız Anıtkabir Müze‘sini gezerek, kamp yaptığı otele döndü.

74 Yorum Onay bekleyen yorum yok

  1. @Hakan yorumuna yanıt olarak

   Şu eksileyenler niye eksiliyor diyor bazı arkadaşlar. Birincisi M.Kemal’in müslüman olmayışından dolayı eksiliyorlar. M.Kemal dönemin modası olan materyalist, pozitivist bir kafa yapısına sahip. Ki yaptığı inkılaplar bunlarla bağlantılı. Tıpkı Kemalistlerin bilimsel,batıcı ve seküler ve İslam ile olumlu bir ilişkisinin olmaması gibi.ikincisi hakkında aşırı derece propaganda yapılması ve gerçekler ile propaganda arasında çok fark olması. Eksileyenler hain ya da ermeni dölü mü? Hayır. M.Kemale ilk karşı çıkanlar Tünkçülerdir. H. Nihal Atsız ve manevi babası Dr Rıza Nurdur. Bunlar 7 cedden Türkçüdür hatta kafatasçıdır. Öyle Ne Mutlu Türküm diyene demezler, Ne Mutlu Türk doğana derler. Yani Türklük M.Kemal de üst kimlik iken Türkçülerde ırktır. Misal bir Kürt, Türküm dese o Türk olmaz, mutlu da olmaz çünkü o Türk değildir bu Türkçülere göre ama M.Kemal e göre Türktür. Hatta M.Kemal Turancılığı da karşıdır. Neyse işte yani M.Kemal e karşı çıkan Türk olmaz diye bir şey yok tam tersi Türkçülerdir ilk karşı çıkan. O yüzden milliyetçi ve muhafazakar Müslümen bir Bursa da bu eksiler gayet normal.

   61
   119
   1. @egori yorumuna yanıt olarak

    Ey iman edenler! Samimi bir tevbe ile Allah’a dönün. Umulur ki Rabbiniz sizin kötülüklerinizi örter.” (Tahrim Suresi, ayet 8)

    Yüce Rabbimiz günah işleyen kullarına mümin olarak hitap edip onları tevbe etmeye çağırırken, bir Müslüman diğer bir Müslümana günah işlediğinden dolayı nasıl kafir diyebilir? Bir Müslüman, din kardeşini fasık ( yoldan çıkmış sapmış) veya kafir olmakla suçlayıp teşhir edemez.
    “Bir kimse din kardeşine kafir derse, bu söz ikisinden birine döner.” (Buhari, Edeb, 73/Müslim, İman, 111)

    Ben ülkemizin kurtarıcısı Mustafa Kemal Atatürk’ün müslüman olduğunu düşünüyorum…

    27
    11
   2. @egori yorumuna yanıt olarak

    Mustafa Kemal’in dini imanı sana mı kaldı kardeşim.Ne var ki elinde insanları dinsizlikle suçlar hale geldin ?Bir müslümana yakışır mı bu yaptığın ?Ki bahsettiğin adam İslam’ın son kalesi olan toplumu ayağa kaldırmıştır.Yunana , Fransıza mi kalsaydik.Nihal atsizin Türklük tanımına gelirsek Türk öyle 100 yıllık bir kökeni olan kelime değil Üst kimliktir.Kâfire karşı her kim varsa Türk olarak nitelendirilir.Sizin mikro milliyetçiliğinizden bıktık artık.Acsak baksak kanına 7 milletten soyun çıkacak halen mikromilliyetcilik peşindesin.Halbuki İslam’da pozitivist olmayı öğütler.Bilime ilime gitmeyi öğütler.Su eksi basanlarin çoğu eminim milli mücadele döneminde dedeleri etek altına saklanan hainlerdir.

    27
    12
   3. @egori yorumuna yanıt olarak

    turkler asyadayken muslumanmiydi, sen ne kullaniyosun kardes , zeka ozurlu neyijn propagandasindan bahsediyosun sen , adam uzeinde yasadigin isimi Turkiye olan devleti kurdu, sen kelime oyunlari yaparak bir sey ispatlayamazsin ona ne mutlu turkum derler, sana neden bu kadar batti bu ziyaret giren cikan nedir

    28
    14
    1. @oo yorumuna yanıt olarak

     arkadaşlar egori provakatör kanmayın bu siteye özel ip değiştirip eksi artı basıyor yorumlara zaten onun dışında bu tarz saçma yorum yazan yok kanmayalım bunlara!! diğer sitelerde ki yorumlarda hiç eksi almayan yazılar burda bizi birbirimize düşürmek insanların aklını çelmek için çok sayıda eksi almış gibi gösteriyorlar!! Yayınlamayın şöyle yazılara bu tarz yorumları

     8
     12
   4. @egori yorumuna yanıt olarak

    Kardeşim kimsin nesi bilmiyorum. Birincisi M.Kemal’in müslüman olmayışından dolayı eksiliyorlar cümleni kanıtlamaya davet ediyorum. Bursaspor sayfasında Bu tarz yazıların söylemlerin yazılması yorumlanmasının da doğru olmadığını düşünüyorum. Admin bu konuda daha dikkatli olunmalıdır. Tekrar söylüyor ve hatırlatıyorum.
    Atatürk’ e iftira atarken dikkatli olacaksın.

    28
    14
   5. @egori yorumuna yanıt olarak

    Muhafazakarlıktan ya da siyasi bir grubun yıllar önce kendine göre belirlediği milliyetçilik tanımını benimsemekten değildir o.Olsa olsa tarihi hiçbir dayanağı olmayan, tek işi ülkesinin kurucusuna hakaret etmek olan, cemaatçi, dini sömürüp kullanan ama kula tapmayı seven güruhun yazdığı palavraları içeren yazıları okumaktan veya kendine tarihçi diyen, şehitlerine söven şarlatanları dinlemekten kafası karışmış kişilerdir.Ayrıca dünyanın hiçbir yerinde ülkenin kurucusuna düşman olunarak milliyetçilik olmaz.Bir insan farklı dünya görüşüne sahip olabilir.Herkes aynı düşünmek zorunda değil.Ama ülkesinin kurucusuna düşman kesilen, kabrinin ziyaret edilmesinden bile bu kadar rahatsız olan, sonrada milliyetçiyim diye gezen insan ya iki yüzlüdür ya çıkarcıdır ya da inandığı kavramlar konusunda bir kargaşa yaşıyordur.

    28
    11
   6. @egori yorumuna yanıt olarak

    Umarim bu bigileri ogrenmek icin olaya tek tarafli bakmiyorsundur. Bi insanin Musluman olup olmadigi senin fikrini etkiliyor mu ki Ataturk icin musluman degildi diyorsun.Eger oyleyse Feto, Esad ve Isid de musluman.
    Yorumlarinda akil ve bilimi kullanırsan daha dogru sonuc alirsin.
    Ataturkun hangi inkilabi o donemin modasiydi?Asagida oku bakalim;
    Tekke Zaviye ve Türbelerin kapatılması (3 Kasım 1925)Şapka Kanunu’nun Kabulü (25 Kasım 1925)Uluslararası Saat ve Takvimin Kabulü (26 Aralık 1925)Uluslar Arası Rakamların Kabulü (20 Mayıs 1928)Soyadı Kanunun Kabulü (21 Haziran 1934) Bazı kisvelerin giyilemeyeceğine dair kanun (3 Aralık 1934) Türk kadınına tanınan haklar.
    – 1930 Belediye seçimlerine katılma hakkı
    – 1933 Muhtarlık seçimlerine katılma hakkı
    – 1934 Vekillik (millet vekili) seçme ve seçilme hakkı tanınmıştır…Sağlık alanında yapılan inkılaplar.
    Siyasal Alanda Yapılan İnkılâplar:
    Ankara’nın Başkent Oluşu (27 Aralık 1919)Saltanatın Kaldırılması (1 Kasım 1922)Cumhuriyetin İlanı (29 Ekim 1923)Halifeliğin Kaldırılması (3 Mart 1924)Yeni Türk Devletinde Anayasa Hareketleri
    a) İlk anayasanın kabulünden önce çıkarılan anayasa niteliğindeki kanunlar
    b) 20 Ocak 1921 anayasası (Teşkilat-ı Esasiye)
    c) 20 Nisan 1924 anayasası (İkinci anayasa)Çok Partili Rejim Denemeleri ve Sonuçları
    a) TBMM’de çeşitli grupların ortaya çıkışı
    b) Müdafa-ı hukuk Grubu’nun kuruluşu ve bunun Halk fırkasına dönüşmesi (10 Mayıs 1921)
    c) Terakkiperver Cumhuriyet Fıkrası (17 Kasım 1924)
    – Fırkanın kuruluşu
    – Şeyh Sait İsyanı ve fırkanın kapatılması (1925)
    d) Atatürk’e süikast girişimi (16 Haziran 1926)
    e) Serbest Cumhuriyet Fırkası (12 Ağustos 1930)
    f) Menemen Olayı (23 Aralık 1930)
    Eğitim Alanında Yapılan İnkılâplar:
    1. Tevhid-i Tedrisat Kanunu – 3 Mart 1924
    • Öğretim birleştirilerek bütün eğitim kurumları MEB’e bağlandı.
    • Medreseler kapatılarak laik eğitim anlayışı etkili hale getirildi.
    • Azınlık okullarında ve yabancı okullarda dini ve siyasî amaçlı eğitim verilmesi önlendi.

    2. Maarif Teşkilatı Hakkında Kanun – 2 Mart 1926
    • İlk, orta, lise ve yüksekokulların belli esaslara göre düzenlenmesi amaçlanmıştır.
    3. Yeni Türk Harflerinin Kabulü – 1 Kasım 1928
    • Batılılaşma alanında atılan önemli bir adımdır.
    • Okuma- yazma kalaylaştı. Basılan kitap sayısı arttı. Avrupa ile bilgi ve kültür aktarımı kolaylaştı.
    4. Türk Tarih Kurumu’nun Kurulması – 15 Nisan 1931
    • Ümmetçi tarih anlayışı yerine, laik ve milli bir tarih anlayışı getirilmiştir.
    5. Türk Dil Kurumu’nun Kurulması – 12 Temmuz 1932
    • Türkçe’yi yabancı kelimelerden kurtarmak.
    • Türkçe’nin zenginliğini ortaya koyarak, Türk dilinin dünya üzerindeki saygınlığını artırmak.
    Hukuk Alanında Yapılan İnkılâplar:
    1921, Teşkilatı Esasiye Anayasası’nın kabulü1924 Anayasası’nın kabulü Şeriye Mahkemelerinin Kaldırılması ve Yeni Mahkemeler Teşkilatının Kurulması Kanunu (8 Nisan 1924) Türk Medeni ve Borçlar Kanunu (17 Şubat 1926) Türk Ceza Kanunu (1926) Hukuk Muhakemeleri Usulü Kanunu (1927) Ceza Muhakemeleri Usulü Kanunu (1929) İcra ve İflas Kanunu (1923) Kara ve Deniz Ticareti Kanunu (1926, 1929)
    Ekonomik Alanda Yapılan İnkılâplar:
    Milli Ekonominin Kurulması – İzmir İktisat Kongresi (17 Şubat 1923)Aşarın Kaldırılması (17 Şubat 1925)Kabotaj Kanunu’nun Kabulü (1 Temmuz 1926)Teşviki Sanayi Kanunu’nun Çıkarılması (28 Mayıs 1927)Tarım Alanında Yapılan İnkılaplar: Çiftçinin özendirilmesi ile ilgili çalışmalar, örnek teşkil edecek çiftliklerin kurulması. Tarım kredi kooperatiflerinin kurulması…1. ve 2. kalkınma planlarının yapılması, ticaret ve sanayi odalarının kurulması…Sanayi Alanında Yapılan İnkılaplarUlaştırma Alanında Yapılan İnkılaplarBayındırlık Alanında Yapılan İnkılaplarMadencilik Alanında Yapılan İnkılaplarTurizm Alanında Yapılan İnkılaplar

    30
    13
   7. @egori yorumuna yanıt olarak

    Sen ne anlatıyon değişik? Atatürk’ün Müslümanlığını tartışmak sana mı kaldı hadsiz? Bu ülke şu andaki haline geldiyse “en iyi Müslüman benim” diye geçinenler yüzünden geldi. Herkesin dini kendine, burası laik bir cumhuriyet ülkesi. Senin gibi Atatürk’ün isminden bile korkup adını ağzına alamayanlar bu ülkedeki parazitlerdir.

    30
    14
   8. @egori yorumuna yanıt olarak

    Büyük Adam olan ATATÜRK ü 7. Düvel yenememiş ….. Bütün dünya kabul etmiş büyük bir insan olduğunu. Senin bu boş yazdığın yazı mı lekeleyecek. …. Hadi oradan. SEN VE SENİN GİBİ DÜŞÜNEN İNSANLAR A T A T Ü R K …ün tırnağı olamaz OLAMAZ SINIZ. ..TÜRK lük ile MÜSLÜMAN lık ile onu kınayamazsın. .. ATATÜRK ün kurduğu ülke de yaşıyorsun. … ONA HER KILDIĞIN NAMAZ DA DUA ET. ..AMA TÜRK ÇE DUA ET…….

    40
    30
    1. @ATOM KARINCA yorumuna yanıt olarak

     Sen mi karar veriyorsun hangi dilde dua edeceğine, hangi kitabı okuyacağına? Adam belki japonca dua edecek

     17
     9
   9. @egori yorumuna yanıt olarak

    Sen bunları nerden okudun ya da kim anlattı kaynak ver de cahil kalmayalım
    Düşmanlarımız bile senin kadar düşman değil Atatürk e…

    55
    54
    1. @AvRuPa TeXaS yorumuna yanıt olarak

     Dr. Rıza Nur Hayatım Hatıratım, Hüseyin Nihal Atsız Dalkavuklar Gecesi ve 1950 ve sonrasında yazdığı makaleler ve çıkardığı dergiler,Atilla Oral Atatürkün Sansürlenen Mektubu, Uğur Mumcu Kazım Karabekir Atatürkü Anlatıyor, Afet İnan Medeni Bilgiler, Kazım Karabekir Paşaların Kavgası vs işte hatta Turancı olmadığına dair en önemli kaynak Nutuk kitabıdır. Birde döneminde okuttuğu tarih kitabı vardı, Kuranı Muhammet’in yazdığını söylüyordu.Hatta Aziz Nesin’in ” Atatürke Müslüman diyen ya aptaldır ya da sahtekar ” diye bir sözü de vardı. Velhasıl kafalar baya karışıkmış bu dönemlerde.

     38
     31
     1. @egori yorumuna yanıt olarak

      Sen bu yazıları nereden kopyala yapıştır yaptın !!!! Söylediğin yollar ölümünden sonra !!!! Günümüzde bile bu kadar çirkefleşen dolu iken o yıllar da olması çok muhtemel, gördüğünüz belgeli olan şeylere inanın, kopyala yapıştır yapıp kendi fikriniz gibi burada yayınlamayın… kaldı ki kimsenin inancını sorgulamayın !!!

      10
      11
     2. @egori yorumuna yanıt olarak

      Sen ortalığı karıştırmaya çalışan şerefsiz birisin. Adam olsan kendi isminle yazarsın. Rıza Nur denen y.vşak İslama uzak, kafatasçı ve müfteri biri olmasına rağmen kendisine şu zamanda sahip çıkan tek cenah ümmetçi Atatürk düşmanı lavuklardır.
      Yine o kitapta açıkca eşcincel olduğunu erkeklere ilgi duyduğunu söyler. Bunları neden söylemiyorsun şerefsiz.
      Opiyat bağımlısı müptezelin tekidir.
      Atatürk düşmanlarının elinde ki tek kaynak oda yalan dolan. Adam 1935 te kitap yazıyor, 1960 da yayınlanmasını istiyor. Korkusundan İngiltere’ye sığınmış bir dönek.
      Bu adamı gerçekten tanımak isteyenler. Turgut Özakman’ın rıza nur dosyası adlı kitabı okumasını tavsiye ederim.
      Bu arada ne kadar Atatürk düşmanı Bursasporlu şerefsiz varmış görmüş olduk.

      15
      4
     3. @egori yorumuna yanıt olarak

      Bu kafa islerine gelmeyince ne kazim karabekiri tanir, ne afet inani, ne ugur mumcuyu. Dorgurali inkat etmekte ustlerine yok. Gidin bakalim anitkabire neden mustafa kemal degil de, kamal yaziyor. İlkokuldaki ezberlerinizden baska birseyler ogrenmeye calisin

      16
      4
     4. @egori yorumuna yanıt olarak

      Bence sen kavga mı oku. .Hani bir katil faşist vardı adı Hitler onu oku sen. Kafan karışmaz. .Bizler ŞU ÇILGIN TÜRKLER kitabı nı okuyoruz. İstersen sanada gönderebiliriz. ….

      16
      20
       1. @Cem yorumuna yanıt olarak

        Kimdi o kardeş isim verebilirmisin ????? Bileyim bende … Hadi cem kardeş bi zahmet yazıver elini korkak alıştırma. ….

        2
        2
   10. @egori yorumuna yanıt olarak

    Kardeş bu neyin kafası? Kardeş dedim ama lafın gelişi haa. Senin müslüman değil dediğin ATATÜRK meclisi cuma günü dualarla açtı. Senin laf söylediğin adam gibi adam sayesinde müslüman ve bağımsız bir ülken var ne boş adam(!) larsınız siz. Ulu önderimiz GAZİ MUSTAFA KEMAL ATATÜRK olmasaydı TÜRKİYE CUMHURİYETİ olamıcaktı, yaşlı kurt Osmanlı yıkılıp parçalanıcaktı ve senin o gavur dediğin devletler seni işgal etmiş olacaktı ve şuan dinin olan Müslümanlık senin dinin dahi olamıcaktı. Özgür olmucaktın. Atıp tuttuğun adamı az araştır ve haddini bil. Moda oldu yemin ediyorum ya nasu insanlar olmaya başladınız anlamıyorum. Eğitim şart! Atatürk boşuna savaş esnasında öğretmenleri toplayıp eğitime devam edilmesini istememiş. Eğitim çok önemli çok

    57
    47
    1. @Taraftar93 yorumuna yanıt olarak

     Kardeş sakin ol, Müslüman olmak zorunda değil kimse. Birçok kemalistte Atatürkün Müslüman olmaması ile övünür. Sonuç olarak tartışılan bir mevzu bu. Moda olmasının sebebi yeni yeni tartışılabiliyor olması bu konuların. Atilla Oral , Atatürkün El Yazmalarında ikra bismi rabbike (oku allahın adıyla) safsatası diyor. Atatürkün yazısı bu. Sen çıkmış meclisi cuma günü açmış diyorsun.

     46
     28
  2. @Hakan yorumuna yanıt olarak

   Helal olsun sizlere. Büyük ATATÜRK ün önünde saygı duruşunda bulunmanız takdire şayan bir hareketti. Sağolun varolun MİNNETTAR ız sizlere. ….

   82
   56
  1. @Yalniz Kovboy yorumuna yanıt olarak

   Hayırdır bu eksileyen gevşekler neden rahatsız oldu Türk kelimesi mi battı veya Atatürk mü rahatsız etti o şahısları?

   17
   14
  2. @Yalniz Kovboy yorumuna yanıt olarak

   Ne Mutlu TÜRKÜM diyen bi Adam gibi Adamı ziyaret etmişsiniz. İçimizdeki irlandalılar , Vatan hayinleri, ingiliz sevicileri, yunan evlatları, yobazlar kına yaksın. Su soğuk ama girince alışırlar…

   18
   12
 1. Bütün Dünya Atatürk ü bir ideoloji ya da bağımsızlık ve demokrasinin simgesi diye anlatıyor bizde de bazıları neler yazıyor hayret ya..
  Ben de tebrik ederim Bursasporumuzu Atatürk Dünya nın tanıdığı bir Türkbüyüğüdür…
  Ama Atatürk ü sevmeyenler şimdi Bursaspor ile daha da çok uğraşacak ama unutmasınlar seçimler yarndan da yakın unutmayın bunu sakın..

  64
  49
 2. Mustafa Kemalin Askerleriyiz ! İnadına Teksas ! Enes ve ona sahip çıkanlar bu fotoğraf sizlere gelsin ! Gurur duyduk…

  22
  12
 3. Sol gözü trablusgarp’ta hasar almıştı. binlerce kilometre ötedeki bu toprak parçasını osmanlı’da tutabilmek uğruna canını ortaya koyan bu insana osmanlı’yı yıkan adam dediler. halbuki o, osmanlı’nın türkiye cumhuriyeti’ne bıraktığı en değerli mirastı.

  21
  12
 4. hayatının 26-41 yaşları arası neredeyse kesintisiz savaş alanında geçmiştir. bu ayrıntı nedense bana her zaman büyüleyici geliyor. o elitistle itham edilen, halkından kopuk diye suçlanan adam, pembe götlülerin yarım saat duramayacağı, ölüm dolu, her tarafta bombaların patladığı savaş meydanlarında 15 yıl geçirmiştir. defalarca yaralanmış, arkadaşları gözünün önünde şehit olmuş ve buna rağmen yüce amacı uğruna bir kez olsun geri adım atmamış ve belki bedenini değil ama ömrünü vatanına kurban etmiştir. kahramandır, kahramanımdır.

  21
  12
 5. dünyanın gelmiş geçmiş en özel, en güzel halk kurtarıcısı. 
  sonsuz saygı ve özlemle anıyoruz.
  allah razı olsun senden.

  21
  12
 6. kendimi onunla ilgili görüş beyan edebilecek kadar yeterli bulmadığım ulu lider. volkan konak bey çok güzel bir şey söylemişti; 

  mustafa kemal atatürk’ ü sevmeyen adamla ahbaplık etmem.
  düşüncelerim tam olarak bu.

  20
  11
 7. Bursasporum Anitkabire gidecegi zaman eksileri yapistiran arkadaslar suni soyluyorum; Yarattilani Sev Yaratandan Ötürü…
  Atamizdan ne istiyorsunuzda saygisizlik yapiyonuz be hainler…

  19
  11
 8. Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin kurucusu, Anafartalar kahramanı, Başöğretmen, yazar, ebedi Başkomutan, son Türk başbuğu ve ulu önder Mustafa Kemal ATATÜRK’ü saygı, sevgi ve özlemle anıyorum. Bu insanı tanımaksızın cehaletleriyle bu yüce değere saygısızlıklarını utanmadan dile getiren ve getirecek nankörleri de lanetliyorum.

  18
  12
 9. Atatürk kabul etsin. Atatürk bize de bu kutsal topraklara gitmeyi orada nutuk okumayı bizlere nasip etsin.

  18
  6
  1. @Atatürk yorumuna yanıt olarak

   Ben gittim huzurua umre mi yaptım, hacılığı düşünmüyorum sarmadı, bir kere gitmek yeter, gidemeyenlere de nasip etsin

   6
   4
 10. Bu yönetim 2 şeyi doğru karar vermiştir.1-Kongre kararı alınması.2-Ulu önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk ün kabrini ziyaret edilmesiydi.Tarihimizde kulüp olarak kaç kere gidilmiştir anıtkabire oda muammadir.Kim düşündüyse tebrik ederim.Bu gelenek haline gelmeli her Ankara deplasmanlarında…

  18
  12
 11. Tüm müslüman ülkelere bakın sonra dönüp türkiyeye bakın arada ki fark bu adamın eseridir nokta.

  18
  12
 12. Sampiyonluktan sonra kupa ile birlikte Anitkabire gidilmisti tez zamanda yine,yeni kupalarla orada oluruz insallah
  Eksi verenler dolusur simdi

  17
  11
  1. @Ergiç yorumuna yanıt olarak

   Ivan Ergiç takımda olsaydı oraya gitmeyi kesinlikle reddederdi. Nickini kullandığın kişinin duruşunu biraz bil.

   4
   9
   1. @Engin yorumuna yanıt olarak

    boş konuşuyosun ben de Ergic gibi tarzda bir insanım. Din ile bir bağım çok yoktur. Müzisyenim bir yandan. Fakat Atatürk’ün ideolojisine ve bu ülkeyi bağımzsızlaştırmasına hayranım ve saygı içindeyim her zaman.

    Ayrıca İslam bir saygı dinidir. Herkesin seçimini kendisine bırakır. Bu şekilde tartışmak zorlamak insanları günahtır. Şeyhler ile yalan hadisler ile şirk koşanlar da cabasıdır. Gerçek İslam, Gavslar, şeyhler peşinde koşup şirk koşmaz.

    2
    4
 13. mustafa kemal atatürk’ün düşünceleri ve yaptığı büyük değişim, bir milleti yeniden inşaa ederek dimdik ayağa kaldırmaktan ibaret değildir. 
  o, çağı yakalamış ve milletini karşılıksız sevmiş, gerçekçi ve rasyonel bir düşünce sistemini milletine armağan etmiş bir dava adamı, kahraman ve dahi bir insandır. “beni de bir türk anası doğurmadı mı?” diyecek kadar alçak gönüllüdür. 
  o, dindar ve aydın bir annenin, oğluna peygamberinin ismi olan mustafa adını verdiği, tertemiz ve öz be öz türk olan bir nesilden geliyor. 
  o, gösterdiği eğitim ve zeka başarısı ile kemal’e eren, bütün ömrü savaşlarda geçen bir “gazi” başkomutandır. 
  o, milletine yaptığı hizmetlerin karşılığı olarak, milletin sevgisini kazanan büyük atatürk’tür.
  o, en karanlık günlerde milletini esaretten kurtaran, herkesi mağlup etmiş, yeni bir devlet ve sistem kurmuş, cumhuriyetin kurucusudur.
  o, bizi aşiret düzeninden modern ve çağdaş bir toplum yapısına kavuşturmuş, ülkenin idaresini halkının ellerine emanet etmiştir.
  o, ömrü gibi, her şeyini milletine adamıştır.

  16
  12
 14. Bu hareketten sonra Ataturk düşmanı şahıslar, Bursasporumuzu küme düsürmek icin ellerinden geleni yaparlar

  16
  12
  1. @16 yorumuna yanıt olarak

   Merak etmeyin bu ziyaretten sonra düşmeyeceğiz, atom bizi kurtaracak

   8
   3
 15. canım bursam ne hale gelmiş şu yorumlara bakın bence siz bu kötü yorumlar yapan bursalı değilsiniz ya rum kökenlisiniz yada doğudan göçtünüz lütfen geldiğiniz yerlere dönün 2019dayız hala müslüman müslüman değil tartışmaları yapıyo başımızdakilerde
  Müslüman belirtmek isterim. Türkün son başbuğu ATATÜRK! Sen rahat uyu Cumhuriyetin Bekçileriyiz!

  16
  12
  1. @Robert yorumuna yanıt olarak

   Sen merak etme robert, ahmetler mehmet ler sevmesede robertler hanslar seviyor atamı

   5
   5
 16. Çok büyük adamsın Samet hocam. İlk önce kitap olayı şimdide Gazi’nin anıtını ziyaret. Adamsın adam. Özlüyoruz paşam…

  15
  12
 17. Türk vatanını emperyalistlerden kurtaran ve bu millete çağdaş bir cumhuriyet bahşeden Mustafa Kemal Atatürk’e hakaret eden amigo da gitmiş mi merak ediyorum.

  15
  12
 18. Mustafa Kemal Ataturk Türkiye Cumhuriyetinin kurucu lideridir.
  Atatürk ü sevmeyen
  Ya çağdaş demokrasiyi istemeyen şeriat ci kesimdir
  Ya
  Türk değil başka bir ırktan olduğun düşünenlerdir
  Ya da
  Ermeni Yunan toğumu olup hayallerinin T.C. Kurulunca biten dış kaynaklı güçlerin torunlarıdır…
  Dünyada hiç bir ülkede kurucu liderine kimse laf söylemez söyliyemez.
  Bu sadece bizde var ne yazıkki…
  Yüce Allah herkeze beyin vermiş fakat Herkez ne yazıkki kullanamıyor.
  Oku, Oku, Oku….

  14
  12
 19. Atatürk,ülkemizin emperyalist kan emici ülkelere karşı gerçekleştirdiği bağımsızlık savaşına önderlik etmiş kurucu liderdir.Bursaspor yetkilileri bu ziyaretiyle Cumhuriyet devrimi ve Türk sporunda Anadolu devrimini yapmış bir kulübü buluşturmuş oldu.Ne mutlu bize iyi ki Bursasporluyuz.Ne mutlu Türküm diyene!!!

  14
  10
 20. Takıma teşekkürler.ulkenin kurucusuna ziyarete gitmişler.arkadaslar insanların kulluk vazifelerini kimse sorgulayamaz bence cenabı haktan başka.son dönemde öyle bir ülke olduk ki kimin müslüman kimin olmadığına birileri karar verir oldu.Allah muhafaza sonumuz hayır olmayacak.osmanlidan bugünümüze ülkesi için çalışmış herkesten Allah razı olsun inşallah mekânları cennet olsun Kandiliniz mübarek olsun inşallah

  13
  9
 21. Bu eksileme işinde bir pislik var Bursaspor tribününde atasına saygısızlık yapacak bu kadar kansız olduğuna inanmıyorum ! Ne Mutlu Türküm Diyene !!!

  12
  5
 22. Ya neden herkes tartışıyo birbirimize neden düşman ediniyoruz hep, bence türklerin doğasında var hep düşman edinir? hiç anlamıyorum birlik ve beraberlik yakışır bu millete lütfen her görüşe sığ düşünceyle yaklaşmayalım

  ALLAH TÜRKÜ KORUSUN.

  11
  3
 23. Selamun aleyküm beyler, deplasman otobüsleri saat kaçta ve nereden kalkacak bir bilgi var mı

  10
  7
 24. Bölücüler işlerini iyi yapıyor belli ki. Türk – Arap tartışmaları, Atatürk müslüman mıydı değil miydi tartışmaları buraya da sıçramış sonunda. Biz de Türk milleti olarak her zamanki gibi gelmişiz oltaya. Aferin bize.

  7
  1
Başa dön tuşu