Bursaspor – Amed maçları yeniden oynansın!

22. Dönem TBMM Başkanı Bülent Arınç'tan Bursaspor- Amedspor maçı ile ilgili sosyal medya hesabından bir açıklama geldi.

Bülent Arınç, ”Ne Bursaspor’un ne de ligin ilk yarısında Amed Sportif’in galibiyeti haklı bir galibiyet değildir” ifadeleriyle maçların tekrar oynanması gerektiğini belirtti. Bülent Arınç’ın açıklaması şöyle:

Geçtiğimiz Pazar günü Bursa’da yaşanan ve holiganizmin sınırlarını zorlayan gelişmeler hakkında fikirlerimi ifade etmek için olayın biraz olsun soğuması ve yaşananlar üzerine devlet aklının nasıl çalıştığını görmek adına birkaç gün beklemek istedim. Devlet aklının gereği, olabilecekler ayan beyan ortada iken maçın oynanmasına izin vermek ve ardından sorumlular ve ihmali olanlar hakkında soruşturma başlatmak değil; bu olayların yaşanmasına imkân dahi verilmemesini gerektirir.

Söz konusu taraflar arasında geçmişte yaşananlar herkesin malûmudur. İki tarafın da sporun ruhuna aykırı yaklaşımları kabul edilemez. Tribünler de sokaklar ve meydanlar gibi hukukî sınırlar dahilinde her türlü eleştiri ve protestoya sahne olabilir. Ancak Pazar günü ve geçmişte yaşananları bu kapsamda değerlendirmek mümkün değildir.

Tarafların birbirleri ile oynadıkları müsabakaların eşit ve adil şartlar altında olmadığı açıktır. Ne Bursaspor’un ne de ligin ilk yarısında Amed Sportif’in galibiyeti haklı bir galibiyet değildir. Sporu bu çatışma alanının dışına çıkarmak ve sükûneti sağlamak adına tarafların birbirleri ile olan maçları tarafsız bir sahada tekrar edilmelidir.

Ülkemiz seçime giderken din, dil, ırk ve siyasi görüş temelinde ayrımcılık yapmak, fikir ayrılıklarını körüklemek veya tarafları farklılıkları üzerinden birbirine hasım durumuna getirmek birilerinin planı olabilir, işlerine yarayabilir. Bu provokatif eylemlere ve bu eylemlerin toplumda yaratacağı muhtemel çatışmalara izin vermemek için yetkililerin daha sorumlu davranması gerekir.”

39 Yorum Onay bekleyen yorum yok

   1. @BursaTimsah16 yorumuna yanıt olarak

    Aynen kardeşim… bunlar tilki 🦊.

    İlk saniyeden itibaren kalecileri yere yatıp vurulmuş rolüne girdi, medya görsün diye.

    İlk saniyeden itibaren Bursa’nın zeminini koklamaya başladılar… planlı yapılmış.

    Avrupa basınında bile yer aldı..

   2. @BursaTimsah16 yorumuna yanıt olarak

    “DAĞ EŞKIYASI ESKİDENMİŞ.
    Şimdi eşkıyalar şehre inmiş de kanun kitabına bakıp bakıp maddeye uygun adam cezalandırmaya çalışıyorlar”

    19
    1
 1. Ne saçmaliyosun sen Arınç
  Bu kadar olaylardan sonra bir de
  Tekrar mi oynaticaksin kafaya bak
  Onlar orada içlerindekini kustular
  Biz de Türk milleti adina bunlara
  Hakettigi degeri verip hadlerini bildirdik
  Tffti uyardik ayni gruba dahi almayin dedik
  Dinlemediler seyircisiz de oynatmadilar
  Tarafsiz sahada da oynatmadilar
  Olaylardan başta tff ve ilgililer sorumludur
  Tabi Diyarbakirda fitili ateşleyen buraya
  Gelmeyeceklerini zanneden Amed
  Bu saatten sonra Diyarbakir halkinin
  Amed diye bir taliki ddsteklemesi
  Benim için pkkyi desteklemesi ile
  Eşdeğerdir

  72
  1
 2. Bence tekrar edilmesi demek sadece fitili tekrar ateşlemek demek.Siz fetöyle zikre devam edin sayın Arınç.Futbol yönetimi sizin uzmanlık alanınız degil.Ayrica tekrar edilmesi ile ilgili bir ayet-i kerime mi var da tekrar edilsin diyorsunuz?

  39
  1
 3. Bursa doğumlu, Bursa milletvekilliği yapmış birinden bu açıklamaları duymaktan hicap duydum. Kime hizmet ettiği herkes tarafından bilinen birinin açıklamalarını kaale almaya değmez. Bu ve bunun gibilere oy verenlerin kendilerini sorgulamaları gerek.

  30
  4
 4. Allah bunların belasını verir inşallah… Avrupa basında bile yer aldı… üstelik bıçak 🗡️🔪 attılar futbolcuların üzerine diye . Politika skandalı diye baskılar atılmış!

  23
  1. @YaVuzBu🇳🇬 yorumuna yanıt olarak

   Bir bu konuda yorum yapmamıştın , buna da bulaştın , bence fetönün bulaştığı maçları tekrar oynatın siz , ilk maçtan sonra neden çıkıp bu yorumu yapamadın acaba , hayde herkes çorbasını kaşıklasın , sen akp yi nasıl kurtaracaksın onu düşün , biz gereğini yaptık ve vicdanen çok ta rahatız , başka kapıya , allah versin Bülent .

 5. Vidanjör mikseri çalıştırmış yine.İlk maçta Amerika seyahatindeydi herhalde.Neyseki ağlayarak maçların tekrarını istememiş.
  Yeter artık sus yurdum nefes alsın.

  21
 6. Laf aramızda alzheimer başlaması olabilir Sayın bakan.. Adama demezlermi ilk maç körmüydünüz be adam paçavra sallanırken istiklâl marşı olunurken sahaya kaya parçaları atılırken kasatura atılırken pet şişeyi saymıyorum bile sen karşı tarafa yapacaksın oradan anlayış bekleyeceksin yok öyle yağma.. Şunu iyi bilin biz Bursalı ve Türk oğlu Türküz bu şehri ve milletimizi üç beş oy için paçavra seviciye satdırmayız herkez hattini ve yerini bilecek..

  13
  1
 7. Bir sen eksiktin istersen futbol fedarosyonuna aday ol bu sıralar boşta kaldın. Yok seçim olmasın ertelensin sanamı kaldı devletin işleri.

  10
  1
 8. “Kadinlar herkesin icinde kahkaha atmasin” diyerek cinsiyet ayrimciligi yapana adam mi din, dil, irk esitligini savunuyor?

  9
  1
 9. Sizin fikrinizi soranmı oldu ,olmuş bitmiş maçın neyini tekrar oynatacaksınız ? Sonra siz sporun neresindesinizde böyle bir açıklama yapıyorsunuz ?

 10. Futboldan anlıyanlar maçın tekrarının olayların dahada vahim hale gelmesine neden olacağını tahmin ederler.

  5
  1
 11. Satılmıslarin aklıyla haraket adilmez, bunlar bu ülkenin gizli odalarina girilmiş yüzlerce şehit verilmiştir.

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu