Bursaspor amatör lige düştü, işi bilmeyen yönetime gelmesin!

Yeşil-Beyazlı Kulübün Eski Başkanı Remzi Cinoğlu, dikkat çeken açıklamalar yaptı. 

Radyospor’da yayınlanan Gün Ortası programında Emrah Karalinç’in sorularını yanıtlayan Remzi Cinoğlu’nun açıklamaları şu şekilde:

Bursaspor’un küme düşmesi sebebiyle çok üzgünüm. Türkiye’de ilklerden biri yaşandı. Şampiyon bir takım küme düştü. Ne kadar kötü bir durum değil mi? Bursaspor, kötü yönetildi. Son 7-8 yıldır özellikle çok kötü yönetildi. Sürekli olarak kaybetti. Elindeki değerli oyuncuları da yitirdi. Bugün itibarıyla yapılması gereken tek şey; mali yapıyı düzeltmek.

Bursaspor düştüğü için çok büyük maddi kayba uğradı. Süper Lig’deki gelirle 1. Lig’deki gelir arasında ciddi farklar var. Bursaspor ciddi şekilde borçlu. Şu anda nakit borcu da çok yüksek. Yönetimi alacak kişinin Özlüce Tesisleri’ne 250-300 milyon alıp gitmesi gerek. İşin ekonomisi kötü durumda. Bir alt lige düşerken, ekonomisi de amatör lige düştü. Önce ekonomisini 1. Lig seviyesine getirmesi lazım. Eğer ekonomisi o noktaya gelmezse Bursaspor’un işi çok zor.

Timur Noyan Bey ya da başka bir kişi bu göreve talip olurken çok iyi düşünmek zorunda. Futbol topunu sahada görmekle yapılacak bir iş değil. Gelecek yönetimin soyunma odasının tozunu yutmuş olması, futbolcularla nasıl ilişki kurulacağını bilmek gerek. Yoksa mevcut yönetimin yaptığı işlerden fazlasını yapamazsınız.

Futbol önceden endüstriyel değildi. Futbolcular pahalı. Çok isabetli işler yapmak lazım. Dernek olunca dernek de sürekli kaybediyor. Transfer hataları Bursaspor’u bu hale düşürdü. Kulübü bilmeden bu işlere girmemek gerek. 3-5 kuruş para kazanıp da yönetime talip olmamak gerek. Bursaspor’u iyi bilmek lazım. Futbol artık başka bir seviyeye çıktı. İşi çevirebilmek için futbolu da bilmek gerekiyor. Bursaspor’un işi zor. İnşallah bu durumdan kurtulacak. Köklü camialar eski günlerine döner. Dönmeli.

Kaynak
Ajansspor

31 Yorum Onay bekleyen yorum yok

 1. Bundan sonra tüzük değişsin. Hangi başkan ne kadar borç yaptıysa ondan tahsil edilsin. Hiç kimsenin bursasporun parasını çar çur etmeye hakkı yok. Bu böyle gitmez artık.

  132
  1
  1. @Doktor bu ne yorumuna yanıt olarak

   nedense bi tutturmuşuz suçlu yönetimlerdir!..
   evet bu kuraldır, ”bir kurumun başarısı ya da başarısızlığının sorumlusu yönetimdir!” ancak bu kural spor kulüpleri için geçerli değildir.
   çünkü buralarda bu kulübün gerçek sahibi olduğunu ve futbolu herkesten daha fazla bildiğini iddia ederek sahanın içine ve dışına direkt müdahale eden medya ve taraftar vardır.
   bu yüzden yönetimlerin plan ve projelerini sonuna kadar uygulama şansları olmuyor.
   kendi şirketlerini uçururken, bir kulübün başına geçtiklerinde çuvallamaları hep bu yaratılan kaotik ortam, çok başlılık ve görev karmaşasının sonucu.
   bknz, ali koç-fener, başakşehir, sakarya, Kocaeli, Eskişehir, bursa vs. örnekleri.
   ne yazık ki bursasporun artık eski haline dönmesi çok zor. hatta imkansız. bizdeki taraftar ve medya profili ve mantalitesi kolay, kolay değişmez de, değişse bile…
   çünkü hastalık tedavi aşamasını çoktan geçti. artık tabelanın duvardan inmesi bekleniyor.
   yani kısaca anlatmak istediğim, bu tarihten siliniş vakasında, yönetimler, medya ve taraftarlar aynı oranda suçlu ve sorumlu.
   kimse topu bir başkasının üzerine atmaya kalkmasın.
   bir düşüş ancak bu kadar hak edilebilirdi. son olarak söyleyeceğim şey, ”CİĞERİM YANIYOR”
   emeği geçenlere sonsuz teşekkürler!!!

   7
   20
   1. @öneri-yorum yorumuna yanıt olarak

    Basaksehir bir semt takımı. Ne seyircisi var ne de medyası. Ama geldiği yere bak.
    Kocaeli, Sakarya, Eskişehir, Bursa şehir takımları. Çok büyük medya ve taraftarları var. Ama düştükleri duruma bak.

    4
    2
     1. @obursali yorumuna yanıt olarak

      Adamların yönetim, teknik adam ve kadro istikrarına ne diyeceğiz. Ardaları almaları çok normal çünkü maç kazanıyorlar ve paraları var. Ayrıca başarıya herkes sponsor olur.
      “”proje takım”” safsatası büyütülmüşlerin uydurması. Allah bilir bir çok yeni kişi gibi sende “” Basaksehir olacağına fb. Gs. Bjk şampiyon olsun “” diyorsundur.
      Fb. Gs. Bjk hegemonyası bize müstahak…

      1. @sarı çizmeli yorumuna yanıt olarak

       maç kazanana sponsor olunmaz , taraftar profili olup ürün alacaklara sponsor olunur . daha neyin ne olduğunu bile bilmiyosun. başakşehir para aklama için paravan şirket .

   2. @öneri-yorum yorumuna yanıt olarak

    Taraftar konusunda benim de diyeceklerim var.
    Dünkü taraftar, önceki günkü taraftar, genç taraftarlar demek istiyorum, 50-60 yıldır futbol izleyen ve taraftar olan taraftarlara ders vermeye kalkıyor.
    23.05.2019 günü Erdememir07 mesajına bir yorum yazdım. Mesajda Chedjou nun takımda kalması gerektiği yazıyordu. Ben de yorumumda Umut Nayır da kalmalı dedim. İnanır mısınız 1 kişi onaylamış, 47 kişi eksilemiş.
    Umut Nayır’ın daha önceki ve son Malatya maçındaki kafa göllerini hatırlayınız. Göztepe maçında da müthiş bir kafa topu vardı, kaleci güç bela kornere çeldi. Benim bu yorumumu kimsenin eksilemeye hakkı yoktur. Ben 60 yıllık futbol seyircisiyim. Ben o eksileyenlerin babalarınınbelkide dedelerinin yaşı kadar süre futbol seyrettim.Benim 10 yaşımda futbol topum vardı. Futboldan da futbolcudan da bazı teknik direktörlerden de daha iyi anlarım.
    Son 6-8 yılda benim bu sitede ismini verdiğim oyuncular alınsa idi üst üste şampiyonduk. Bu da böyle biline !
    Umut Nayır’a Süper Lige çıkan Denizlispor talip olmuş bile. BJK ile masaya oturacaklarmış. Ama bizim taraftar bu oyuncuyu 1 e karşı 47 oyla eksileyebiliyor.
    İşte Bursaspor bu yüzden küme düştü. Gönderilen oyuncularla, alınan oyuncularla yanlışlar yapıldığı için.

    Kalınız sağlıcakla!

    5
    1
 2. Herkes çözüm profesörü oldu başımıza şimdi, kümeye doğru koşarken ağzını açmayanlar şimdi o olsun bu olsun. Herkes iskenderini, çorbasını sıcak tutsun. Bursasporumuz bitkisel hayata girdi.

  51
  3
  1. @DikDurus yorumuna yanıt olarak

   Sen açtın mı ağzını küme düşene kadar herkes sustu sende suçlusun bende suçluyum ne yaptık düşmemek için bir çözüm ürettik mi ? Taşın altına elimizi koyduk mu yok anca bağırdık biz küme düşmeyi ali ay’ı tekrar başkan seçerek hak ettik zaten şimdi birilerine sallamaya hiç gerek yok oturup düşünücez ne yapabiliriz bu takımı nasıl ayağa kaldırırız onu düşünücez. Biz zaten milletin parasını muhtaç kaldığımız için düşüyoruz anlayın artık eskiden futbolcular çıkardı satardık para kazanırdık gelirimiz olurdu şimdi başkan para versinde çark dönsün diye bekliyoruz biz daha çok kaybederiz daha çok düşeriz biz

   21
   1
 3. Kan emiciler çıkmış yine ortaya bak şu konuşana ! Seneler önce intertoto’ da avrupa fatihi kadroyu dağıtıp Baliç’ i 12 milyon dolar’ a fenev’ e ben mi satıp kaçtım bu kadar yüzsüzlük olmaz ! Kene gibisiniz hepiniz ! Taraftarından yöneticisine kadar herkes Bursaspor üzerinden işlerini düzeltip menfaat sağlayıp çorbasına bakıyor. Dürüst başkan getirmeniz şart !

  36
  3
 4. Şuan elimizdeki bütün futbolcular gönderilmelidir, tekk Muhammet Şengezer hariç .
  Bize şut çekebilen futbolcular lazım Aytaç Kara evvela düzgün süt çekmesini birileri öğrensin.
  Sıfırdan başlamak da yararlı olur Bursasporumuza!
  Mustafa er yada İrfan buz, buz Malatyasporu birinci lige çıkardı.!

  28
  2
  1. @YaVuzBu yorumuna yanıt olarak

   Oyunculara şut çekmesini öğretmek Teknik Direktörlerin görevidir. Buda ancak antrenmanlarda şut çekme egzersizleri ile başarılabilir. Ben bunu belki 5.defa yazıyorum. Ama teknik direktörler klasik antrenman metodlarından vazgeçmediler.
   Antrenmanlarda kalede kaleci olmasına da gerek yok. Kale direklerine yakın kalecinin durmayacağı bir bölge seçilir. Oraya hareketli topla, sürülen topla, duran topla, kaleye çeşitli uzaklıklardan oyunculara şut çektirilir. En fazla isabet sağlayana ödül verilir.
   Bu kadar basit.

  2. @YaVuzBu yorumuna yanıt olarak

   Gençler kalsın kapacak Çağatay ramazan vesayre vesayre çok işimize yariyicak 2004 de nasıl olduysa şimdide gençlerle cikacaz

 5. Sezon içerisinde tercümanı idari menajer yaptılar.
  Eleştirdik. Herkes savunuyordu. Nerede görülmüş tercümanın idari menajer olduğu kulüp.
  Böyle küme düşeriz işte.
  Tercümanı idari menajer yapan kulüp düşer aga net.

  14
  1. @Yeşil Kan yorumuna yanıt olarak

   Arkadaşım,sizlere yeni öğrendiğim bir şeyi aktarayım.Ali Ay’a oy veren bir ağabeyimiz.Şu anda 73-74 yaşlarında ve Bursaspor kurulduğunda ilk üye olanlardan.Bu abimiz sağlık sorunları nedeniyle maçlara gelemiyor.Ancak hiçbir kongreyi kaçırmamış.Kendisi Bursa’nın yerlisi ve çok köklü bir ailenin ferdi.Bursa’lı olupta 45-50 yaş üstü olan herkes bu kişiyi (firmayı) bilir.Bulunduğu camialarda çok sevilir,çok yardımseverdir.Şu an (ayıp olacak ama) 1059 kişiyi doyurur.Demek istediğim;bu abimiz Bursaspor’u çok seviyor.Ve sizin hakaretlerinize lâyık biri değil hatta onun ÇORBACILAR diye bir genelleme içinde bulunması beni derinden üzüyor.Bu abimize birgün şaka ile takıldm.Nebiçim Bursasporlusun?kongreye gitmez,doğru adam seçmezseniz netice bu olur,dedim.Bana verdiği cevap;Ben hiçbir kongreyi kaçırmadım ama (…. Ş.kaya abim oyumu Ali Ay’a vermemi ısrarla rica etti,ben de oyumu ona verdim,böyle olacağını bilseydim ona oy verirmiydim?)dedi.Şu an herkes gibi oda çok üzgün.Sosyal medya takip etmediği için ÇORBACILAR diye anıldığını bilmiyor.Bilse kesinlikle Bursaspor üyeliğinden istifa eder.Veya kulube yaptığı hatırı sayılır yardımları keser.1060 kişinin içinde onun gibi olan birçok kişinin olduğunu düşünüyorum. Bu durumu ögrendikten sonra ÇORBACI telaffuzu bana çok ağır geliyor.Taraftarlarımızı ve bu gibi abi,arkadaş ve kardeslerimizi Bursaspor’dan soğutmamak için çok dikkatli olmamız gerektiğine inanıyorum.İnşallah bu kaoslu dönemi bir an önce atlatıp olmamız gereken Süper Lige döneriz.Sevgi ve saygılarımla.Herşey gönlünüzce olsun.

   7
   3
 6. Bence en kötü 2. başkan baliçi satıp haraziyi alan adam anlatıyor bunları ? Sorun Baliçi satıp nasıl gitmiş. Transferde nasıl paraları çarçur etmiş 🙂

  11
 7. Mesala senin gibi balığın parasını yediğin gibi .bölükbaşı gibi 50 milyon avroyu yediği gibi düşün artık bu bursanin yakası dan akıl verene bak bi.

  10
 8. Eve bütun baskan adayları bir araya gelerek bir ortak noktada bulusması lazım gerekirse koalisyon yaparak bu markayı tekrar hak ettigi yere getirebilirler taraftar olarak ekstra üstümuze duseni yaparız yardım sa yardım şimdi birlik zamanı nacizene fikrim

  7
  1
 9. ARTIK BUNLARA GEREK KALMAYACAK KADER AĞLARINI ÖRÜYOR; ZATEN BİR AYDIR KONUŞULAN KONU DÜN RESMİ OLARAK DİLLENDİ ERZURUM AKP MİLLETVEKİLİ VAR HATALARIYLA ERZURUM BURSA KÜME DÜŞTÜ KAMU VİCDANI RAHATLASIN LİG ÖNÜMÜZDEKİ SENE 21 TAKIM OYNANSIN SENEYE 4 TAKIM DÜŞSÜN DEMECİ VARDI BÜROKRASİ DEVREYE GİRDİ BEYLER 15 GÜN İÇERİSİNDE NİHAT ÖZDEMİR BAŞKAN SEÇİLİR.YAKLAŞIK 1- 1,5 AY İÇERİSİNDE LİG BU SENE 21 TAKIM OLACAK ŞEKLİNDE AÇIKLAMA YAPILIR.

  3
  10
   1. @UçanTimsah yorumuna yanıt olarak

    Adem Vural hoca Bursaspru kapatıyormuş. Yerine sıfır borçla Nilüfer Belediyespor olarak ligde oynama teklifi vermiş. Taraftar isyanda

 10. Bak sen Remziye ye.
  Ulan sen Ali Ay dan sonraki en kötü ikinci başkansın. Baljic’in paraları indirdin. Ercüment’i Van Spor’a Selim’i Yozgat’a üç kuruş menfaat için gönderdin. Gittin Harazi diye yahudi piçini aldın. Hele hele Pollen Nadya diye aldığın topçu.
  Bursaspor’a iyilik yapacaksan ağzını açma ve uzak dur.

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu