Bursaspor 85 – 79 Final Spor

Bursaspor evinde Final Spor'un 85-79 yenerek Basketbol Türkiye Basketbol Ligi'nde 5'te 5 yaptı.

Savunmaların egemen olduğu ilk çeyreğin 6. dakikası 9-9 beraberlikle geçildi, sonrasında Bursaspor Basketbol farkı 5 sayıya kadar çıkarsa da periyod 19-19 beraberlikle sona erdi. İkinci çeyrekte Finalspor iki kez farkı 6 sayıya çıkardı, Potanın Timsahları Recep Doğrusöz‘ün sayılarıyla devre sonunda 35-35 beraberliği yakaladı.

Üçüncü çeyreğin başında Finalspor yabancıları ile skor üstünlüğünü eline geçirdi, farkı 5. dakikada 6 sayıya kadar çıkardı. Arda Vekiloğlu‘nun öğrencileri bu dakikaya kadar suskun kalan Dejan Borovnjak ve Karlo Vragovic‘in hareketlenmesi ile oyunu ve skoru dengeledi, son çeyreğe 59-58 önde girdi.

Dördüncü periyodun ilk 4 dakikasına kadar galibiyet sürekli el değiştirdikten sonra Potanın Timsahları küçük farklarla maçı önde götürmeye başladı, 3 dakika kala skoru 75-72 yaptı.

43 saniye kala Karlo Vragovic serbest atışların birini sayıya çevirdi: 81-79. Dunn‘ın kaçan üçlüğünden sonra Bursaspor Basketbol Mehmet Özdoğan ile 16 saniye kala farkı 4 sayıya çıkardı, maçı da 85-79 kazandı.

2 Yorum Onay bekleyen yorum yok

  1. malum şahıs trübüne gelmeyince taraftara baskı yapamayınca basket maçı tam bir şölen havasına döndü 10 kasımda atamızı trübünler andı pankartlar açıldı marşlar söylendi…

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu