Bursaspor 77-56 Selçuklu B.

Bursa Atatürk Spor Salonu’nda oynanan mücadeleye her zaman olduğu gibi taraftarlarımız büyük ilgi gösterdi. Karşılaşmayı yöneticimiz Ali Turan ve Recep Turgut da takip etti.

Baş Antrenörümüz Şemsettin Baş maça,  Doğancan Tokmak, Ömer Ünver, Oğuzhan Şan, Mehmet Ali Yatağan ve İlker Tunalı, 5’i başlarken konuk takım Sait Ay, Mustafa Ünlü, İbrahim Öztürk, Tahir Taşdelen, Cem Kuloğlu  5’i ile sahadaki yerini aldı. 

Karşılaşmanın ilk basketini konuk ekipten Mustafa Ünlü attı. Bursaspor’umuzun ilk sayıları ise Oğuzhan Şan’dan geldi.

Karşılaşmanın ilk 5 dakikalık dilimi Bursaspor’umuzun 9-6 üstünlüğü ile geçildi. Bu dilimde Ömer Ünver 5 sayı buldu.  .  

Periyodun ikinci bölümünde Bursaspor’umuz Oğuzhan Şan ile üst üste bulduğu sayılar ile farkı açtı ve takımımız 1.52’ye girilirken skorda 21-11 üstünlüğü yakaladı.

Periyodun son bölümünde Bursaspor’umuz Oğuzhan ve Doğancan Tokmak’ın sayıları ile periyodu 26-16 önde tamamladı. Bu periyotta 12 sayı atan Oğzuhan Şan en skorer isim oldu.    

İkinci periyoda iyi başlayan takımımız Aykut Karçığı ve Burak Muştucu ile bulduğu sayılar ile ilk 5 dakikayı 34-22 önde tamamladı.

Periyodun son bölümünde karşılıklı atılan basketler vardı. Bursaspor’umuz soyunma odasına 10 sayı farkla 41-31 önde girdi.

Maçın ilk devresinde takımımızda skor dağılımı şu şekilde oldu; Oğuzhan Şan 12, Aykut Karçığı 8, Doğancan Tokmak 7, Ömer Ünver 5, Burak Muştucu 5, Mehmet Ali Yatağan 2, İlker Tunalı 2

Karşılaşmanın 3.periyoduna İlker Tunalı’nın pota altından bulduğu sayı ile başladık. Ardından Doğancan Tokmak ve Oğzuhan Şan ile bulduğumuz basketler ile farkı 15’e yükselttik ve 6:15’e 48-33 önde girdik. Bu dakikadan sonra Selçuklu Belediyespor üst üste Mustafa Kağan Kaya ile bulduğu dış şutlar ile farkı 7’ye indirdi. 48-41… Periyodun son bölümünde her iki takımda karşılıklı sayılar attılar ve Bursaspor’umuz Aykut Karçığı’nın attığı 3’lük ile son periyoda 56 – 47 önde girdi.

Bursaspor’umuz son periyoda da iyi başladı ve Melih Kapucu, Ömer Ünver ve Aykut Karçığı ile bulduüu basketlerle son 8 dakikaya 64-47 üstünlüğümüz ile girildi. Bu dakikadan sonra konuk ekip İbrahim Öztürk Özer Kart ile bulduğu basketler ile farkı son 5 dakikaya girilirken 10’a indirdi. 66-56..

Maçın son bölümünde rakip takım hücumlardan boş döndü ve Bursaspor’umuz Melih Kapucu, Oğuzhan Şan, Doğancan Tokmak ile bulduğu sayılar ile farkı yeniden açtı ve son 1.30 dakikaya 74-56 önde girdik. Son bölümde Oğuzhan Şan’ın 3 sayılık basketi maç tamamlandı ve takımımız sahadan 77-56 galip ayrıldı.

Mücadelenin en skorer ismi 19 sayıyla Oğuzhan Şan oldu.

Bu sonuçla takımımız puanını 34’e yükseltti.

 

MAÇMETRE

SALON: Atatürk Spor Salonu

HAKEMLER:  Alper Elçikoca,  Murat Zafer

BURSASPOR: Doğancan Tokmak 12, Ömer Ünver 10 , Melih Kapucu 8, Gökhan Keser 3, Aykut Karçığı 14, İlker Tunalı 4, Mehmet Ali Yatağan 2, Semih Akdemir, Ercan Karalar ,Oğuzhan Şan 19 , Burak Burhan , Burak Muştucu 5

Baş Antrenör: Şemsettin Baş

SELÇUKLU BELEDİYESPOR: Yusuf Aydilek, Sait Ay 2, Mustafa Ünlü 2, Özer Sami Kart 3, İbrahim Öztürk 7 , Barış Öz, Ahmet Murat Yolcu, Halit Onur Gülveren 12, Mustafa Kağan Kaya 11, Tahir Taşdelen 7, Mustafa İlker Gültekin 1, Mete Doğan 11, Cem Kuloğlu 

Baş Antrenör: Volkan Ertetik

Periyotlar:

1.Periyot: Bursaspor 26–16 Selçuklu Belediyespor

2.Periyot: Bursaspor 41–31 Selçuklu Belediyespor

3.Periyot: Bursaspor 56–47 Selçuklu Belediyespor

4.Periyot: Bursaspor 77–56 Selçuklu Belediyespor

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu