Bursaspor 71-84 Denizli Basket

Turnuvanın son maçında Baş Antrenör Şemsettin Baş sahaya İsmail Kerem Gülmez, Serhan Kavut Mete Doğan, Melih Kapucu ve Okan Özpamir 5’i çıkarken, Sinpaş Denizli Basket Tony EasleyDoğan Deniz Yiğit, Gökhan Karabiyik, Mustafa Baki Görür, Utku Saraloğlu 5’i ile sahaya çıktı.  

Karşılaşmaya iyi başlayan ekip Denizli Basket oldu. Tony Easley, Doğan Deniz Yiğit ile bulduğu sayılar ile farkı 5-0’lık skoru yakaladı. Daha sonra toparlanan takımımız Okan Özpamir ve Serhan Kavut ile bulduğu sayılar ile farkı eritti ve ilk 5 dakika Denizli Basket takımının 9-8 üstünlüğü ile tamamlandı. Çeyreğinin ikinci bölümünde oyundan düşen takımımız sayı üretmekte zorluk çekti ve periyodu 22-13 geride tamamladı. .

İkinci periyodun ilk 5 dakikalık dilimi karşılıklı sayılar ile 28-17 Denizli Basket takımının üstünlüğü ile geçildi. Geri kalan dakikalarda Onur Sonsırma, Cihad Şahin ve Mete Doğan’ın sayıları ile devre 38-25 Denizli Basket’in üstünlüğü ile tamamlandı. İlk yarının en skorer ismi Denizli Basket takımında 7 sayı atan Ozan Anton Odabaşı oldu. Bursaspor’umuzda ise Okan Özpamir 6 sayı attı.    

Karşılaşmanın üçüncü periyoduna Bursaspor iyi başladı ve Kağan Kavraal’ın attığı sayılar ile farkı 7’sayıya kadar indirse de Denizli Basket hızlı hücumlar ile sayılar buldu ve 3.çeyreğin son 5.51 dakikasına 45-32 önde girdi. Bu dakikadan sonra toparlanan takımımız Okan Özpamir ile bulduğu sayılar ile farkı tek hanelere indirse de periyodun son saniyelerinde Tony Easley ve Doğan Deniz Yiğit ile bulduğu sayılar ile Denizli Basket son periyoda 64-50 önde girdi.

Son periyotta savunmasını sertleştiren Bursaspor Salih Uğraşan ile bulduğu sayılar ile son 8 dakikaya girilirken farkı tek hanelere indirdi.   Karşılaşmanın son 5 dakikasına girilirken farkı 1’e indirdi. 66-65.

Son dakikalarda Serhan Kavut’un top kayıplarını iyi değerlendiren Denizli Basket bulduğu sayılar ile farkı son 3 dakikaya girilirken 10 sayıya yükseltti. 75-65.

Son bölümde iyice oyundan düşen takımımız mücadeleyi 84-71 kaybetti.

Bursaspor'un en skorer ismi 13 sayı atan Salih Uğraşan oldu. Salih’i, 12 sayı 4 ribauntla Okan Özpamir takip etti. Maçın en skorer isemi ise Denizli Basket takımından 18 sayı atan Doğan Deniz Yiğit oldu. Mehmet Ali Yatağan 9 ribauntla maçın en çok ribaunt toplayan ismi oldu. Mehmet Ali skora ise 7 sayılık katkı sağladı.   

Bu sezon 2.ligde mücadele edecek olan Bursaspor’umuz 1.Lig ekipleri ile mücadele ettiği turnuvada şu sonuçları almış oldu.

Bursaspor 59-79 Acıbadem Üniversitesi

Bursaspor 62-76 Bandırma Kırmızı

Bursaspor 71-84 Sinpaş Denizli Basket   

 

MAÇMETRE

SALON: Bandırma Kara Ali Acar

HAKEMLER: Orkun Yurttaş, Çağrı Hekimoğlu, Mustafa Topaloğlu

SİNPAŞ DENİZLİ BASKET:  Tony Easley 12, İlker Türel, Hakan Pomakoğlu 2, Doğan Deniz Yiğit 18, Mehmet Özdoğan 8, Gökhan Karabiyik 6, Mustafa Baki Görür 15, Burak Erol 2, Ozan Anton Odabaşı 11, Sercan Ergin 6, Utku Saraloğlu 4

Baş Antrenör: Hakan Yavuz

BURSASPOR: İsmail Kerem Gülmez 2, Can Uzun , Serhan Kavut 7 , Onur Sonsırma 10, Cihad Şahin 3 , Salih Uğraşan 13 , Mete Doğan 3, Melih Kapucu, Kağan Kavraal 9, Yiğit Emre Mirza 5 , Mehmet Ali Yatağan 7, Okan Özpamir 12

Baş Antrenör: Şemsettin Baş

PERİYOT SONUÇLARI:

1.Periyot: Bursaspor 13 – 22 Sinpaş Denizli Basket

2.Periyot: Bursaspor 25 (12) –  38 (16) Sinpaş Denizli Basket

3.Periyot: Bursaspor 50 (25) –  64 (22) Sinpaş Denizli Basket

4.Periyot: Bursaspor 71 (21) – 84 (20)  Sinpaş Denizli Basket

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu