Bursaspor 70 Milyon dolar’dan oldu!

Bozbey, "Minareliçavuş'taki arazi satılmasıydı, Bursaspor hisse sahibi olduğundan sanayi bölgesinde 100 dönümlük arazinin sahibi olabilirdi" dedi.

Nilüfer Belediye Başkanı Mustafa Bozbey, mali açıdan sıkıntılı günler yaşayan Bursaspor‘un aslında tarihi bir fırsatı değerlendiremediğini açıkladı. Bursa Hakimiyet‘e konuşan Bozbey, Recep Bölükbaşı‘nın başkanlığı döneminde elden çıkartılan Minareliçavuş‘taki fabrika arazileriyle ilgili gündem belirleyecek bir demeç verdi. Bozbey, “En önemli fırsatı sanayi bölgesindeki yeri kaybetmekle yaptı Bursaspor. Nilüfer Organize Sanayi Bölgesi (NOSAB) ile Bursa Organize Sanayi Bölgesi arasında (Minareliçavuş) yaklaşık 100 dönüm civarında büyük bir alan vardı. Bursaspor’un komple alanda iki bin metrekarelik bir hissesi vardı. O, iki bin metrekarelik hissesi ile Bursaspor 100 dönümlük alanı alabilirdi. Yani hissedar olduğu içi Bursaspor burayı elde edebilirdi ki biz defalarca bunu dile getirdik” diye konuştu.

70 MİLYON DOLAR GELİR SAĞLARDI
Bu araziyle ilgili merhum Başkan İbrahim Yazıcı‘nın yakından ilgilendiğini dile getiren Nilüfer Belediye Başkanı Mustafa Bozbey, “Rahmetli Başkan İbrahim Yazıcı bu işe eğildi. Sağ olsaydı bu işi becerirdi. O arsa için zaman zaman konuşuyorduk. Hatta ‘Sıra buraya geldi. Bu işi çözelim‘ demişti. Orasını alsaydı Bursaspor‘un hiçbir borcu olmazdı. Yani o bölgede yaklaşık 70 bin metrekare temiz parsel elde edecekti. Metrekaresi bin dolardan hesaplanırsa 70 milyon dolar gelir sağlardı. Ama kaçırdılar. Bu 2 bin metrekareyi de hisseli satmışlar. Elden gitmiş” ifadelerini kullandı. Mustafa Bozbey Özlüce Tesisleri‘nin geleceği hakkında da “Özlüce Tesisleri‘nin arazisi hazineye ait. Tesisin etrafında hazineye ait ek 40 dönüm kadar bir arazi daha var. Bursaspor orayı da alabilirse daha da iyi gelir elde eder. O bölgeleri ticari alan olarak da kullanabilir. Böylece kalıcı gelir de elde edebilir” dedi.

Yoluyla
Süha Gürsoy

19 Yorum Onay bekleyen yorum yok

 1. Evet merak ediyorum o arazi satışı kimlere yapılmış bedava ya verdiler o zaman o arsayı futbolcu satıldı arsa satıldı bir de kredi kullanıldı nerelere gitti bu paralar sayın ali ay inceleme ne oldu neden üstü örtüldü yönetim olarak para yok demekten başka ne iş yapıyorsunuz stad içi dükkânlar niye hala faaliyete geçmiyor stad ne zaman biticek konuşmaktan icraat yapamıyorsunuz belediye tamamlatın artık şu stadı biraz baskı kurun insansız hava araçları üretmeye başlandı bizim stad hala bitmedi hala aday olmayı düşünüyorsunuz

  68
  1
 2. Ah ulan Recep Bölükbaşı. Güzelim araziyi kongreye falan da sormadan kafana göre satıp paraları çarçur ettin. Yatıcak yerin yok. Bi daha sakın Bursaspor kongresine bile gelme. Seni gözümüz görmesin.

  46
  3
 3. Recep bolukbasi senin derin cok kalin galiba vatandas 10 lira gasp ediyor senelerce yatiyor sen hala disaridasin

  18
  1
 4. Hayal satmaya devam öyle olmasaymış boyle olurmus 100 dönümde 2 dönüm akıllı 98 dönüm sahibi geri zekalıdıydı dimi oldu gazoz hep birilerini karalama o kadar biliyorsalar seviyorsalar Nilüfer blediyesinin bir süsü yeri var versin birisin Bozbey efendi

  14
  8
 5. Haber yalnız net yalan diğer hissedarlar nerde? Öğrenebilir miyiz?şuan neden yeni sahipleri bu parayı kazanamıyorlar.Ali ay – Süha ortak haberidir.

  11
  15
 6. Bursasporu son gelen yönetimler emlak şirketi gibi kullanıyorlar. Klübe faydası olsa eyvallah da kendi ceplerini dolduruyorlar. Bu tür arasilerin peşine nasıl düşecekler başka. OWL a katılıyorum eldeki arsalar saçma sapan yolla kullanılmış. Hesapta futbolcu alırken kullandılar kimi aldılarki bu arazileri kredileri kullandılar bu sezonda toparlanmazsak şimdi sezon sonu yine süşme tehlikesi yaşarız bu borçla düşersek fena düşeriz kimse kurtaramaz

  5
  4
 7. o zamanlar satilmamali demistim. mallar yok parasina sattilar.

  bizim ertugrulcular, o donemin recoculari ise sahipleri icin meee liyorlardi. aynisini alico icin yapiyorlar simdi.

  3
  6
 8. Akp li belediyelerden hiç ses çıkmıyor. İşin içinde onlardamı var acaba, en büyüğüde büyükşehir belediyesi.

  3
  6

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu