Bursaspor 69 – 66 Kepez Belediyespor

Nilüfer Spor Salonu’nda oynanan mücadeleyi Başkanımız Recep Bölükbaşı, Yönetim Kurulu üyelerimiz, Sezer Sezgin, Kemal Kirevetözen, Ali Büyükkurt, Ali Turan ve Recep Turgut da takip etti. Yaklaşık 3 bin taraftarımızın desteğini arkasına alan Potanın Timsahları mücadeleden 69-66'lık skorla galip ayrıldı.

Baş Antrenörümüz Şemsettin Baş maça,  Mehmet Ali Yatağan, İlker Tunalı, Gökhan Keser, Müfitcan Alp ve Ömer Ünver, 5’i başlarken konuk takım Berkay Gülek, Volkan Tokcan, Hasan Yıldız, Seray Yıldırım ve Deniz Gökay 5’i ile sahadaki yerini aldı. Başarılı sporcumuz Melih Kapucu cezası nedeniyle bugünkü mücadelede forma giyemedi.

 

Karşılaşmanın ilk basketini Bursaspor’umuz Gökhan Keser ile buldu. Gökhan’ın basketine konuk ekip Seray Yıldırım ile cevap verdi. İlk çeyreğin 5 dakikalık dilimini konuk ekibin 10’a 7 üstünlüğü ile geçildi.

Çeyreğin son 5 dakikalık bölümünde ise konuk ekip Deniz ile bulduğu sayılar ile ilk çeyreği 16-11 tamamladı.

İkinci periyotta her iki takımda karşılıklı sayılar buldu. Periyodun ilk 5 dakikalık bölümünü konuk ekip 24-20 önde tamamladı. Periyodun son 3.36 dakikalık bölümüne girilirken Oğuzhan Şan’ın attığı 3 sayılık basketle skorda 24-24 eşitlik yakalandı.

 

İkinci devrenin ilk sayılarını basketbolcumuz İlker Tunalı attı. Üçüncü periyodun ilk 5 dakikalık bölümünde takımımız dış şutlardan bulduğu sayılar ile farkı açtı.  Periyodun son 5 dakikalık bölümüne takımımız 38-29 önde girdi. Bu dakikaya kadar takımımızda en skorer isim 11 sayıyla Doğancan Tokmak oldu.  

Periyodun son 3.57’lik bölümü geçilirken Kepez Belediyespor, Seray Yıldırım ile üst üste bulduğu 3 sayılık basketlerle farkı kapattı. 38-35

 Bu dakikadan sonra Ömer Ünver ve Müfitcan Alp’in 3 sayılık basketleri ile farkı açan Potanın Timsahları son çeyreğe 47-40 önde girdi.

Son çeyrekte de taraftarlarımızın yoğun desteği ile birlikte oynayan Potanın Timsahları Oğuzhan Şan ve Müfitcan Alp’in dış sayıları ile farkı korudu ve son 5 dakikaya 59-50 önde girdi.   

Bu dakikadan sonra konuk ekip dış şutlarla bulduğu sayılar ile son 1 dakikaya girilirken farkı 2 sayıya indirdi. Bu dakikadan sonra İlker Tunalı’nın sayıları ile son 47.8 saniyeye girilirken takımımız mücadelede 69-64 ‘lük skoru buldu.

Maçın son bölümünde hata yapmayan Potanın Timsahları mücadeleden 69 -66 ‘lık skorla galip ayrıldı. Maçın en skorer ismi 16 sayı ile İlker Tunalı  oldu.

Bu sonuçla takımımız puanını 32’ye yükseltti.

 

MAÇMETRE

SALON: Nilüfer Spor Salonu

HAKEMLER:  Metehan Çelik,  Gönenç Çetin

BURSASPOR: Doğancan Tokmak 12  , Ömer Ünver 7, Gökhan Keser 6, Aykut Karçığı 6, İlker Tunalı 16, Mehmet Ali Yatağan 4, Semih Akdemir , Ercan Karalar 3 , Müfit Can Alp 7, Burak Burhan, Burak Muştucu 2, Oğuzhan Şan 6

Baş Antrenör: Şemsettin Baş

KEPEZ BELEDİYESPOR: Arifcan Doğan, Berkay Gülek 14, Umutcan Erol 3, Mehmet Demir 2, Volkan Tokcan 8, Alihan Alkanat 2, Hasan Yıldız, Kağan Kavraal 8, Seray Yıldırım 14, Okan Tekşen, Deniz Gökay 13, Tolga Alıcıoğlu

Baş Antrenör: Engin Taşkıran

Periyotlar:

1.Periyot: Bursaspor 11–16 Kepez Belediyespor

2.Periyot: Bursaspor 29–26 Kepez Belediyespor

3.Periyot: Bursaspor 47–40 Kepez Belediyespor

4.Periyot: Bursaspor 69–66 Kepez Belediyespor

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu