Bursaspor 42 milyon euro kâr etmiş!

Transfermarkt Süper Lig tarihinde, takımların transfer piyasasında futbolcuların bonservisleri üzerinden elde ettiği kazançları incelerken Süper Lig tarihinde alım ve satımda en başarılı kulüp Bursaspor oldu

Yeşil-beyazlılar, şimdiye kadar 43 milyon euro bonservis bedeli harcarken, 85 milyon euro değerinde futbolcu satışlarından gelir sağladı. Timsah, bu gelir ve gider karşılaştırmasında 42 milyon euro kâr ettiği sonucuna varılıyor.

Bursaspor‘un bu başarılı transfer politikasına rağmen sportif başarılar elde edilemedi.

BURSASPOR’UN EN YÜKSEK TRANSFER SATIŞLARI

Kulübün mali yapısı, borçlar nedeniyle oldukça zor bir döneme girdi. 2009/2010 Süper Lig şampiyonu olan takım, şu anda 2. Lig Beyaz Grup’ta son sırada bulunuyor.

Transfer tahtası kapalı olan kulüp, kötü gidişatı durduramazsa gelecek sezon bir alt lig olan 3. Lig’de mücadele edecek. Bir zamanlar transfer piyasasında sattığı futbolcularla adından söz ettiren Bursaspor, bu başarıyı sürdüremedi.

Bursaspor, Elvir Baljic‘i 9.5, Cédric Bakambu‘yu 7.5, Ozan Tufan‘ı 7 ve Enes Ünal‘ı 4.4 milyon euro gibi rakamlara satarak önemli gelirler elde etmişti.

12 Yorum Onay bekleyen yorum yok

  1. @Mustafa 16 yorumuna yanıt olarak

   Çift muhasebe işlemesi yapmışlar yani Bursaspor’un Borcu ile az çok eşit yani verdik dedikleri paralar Bursaspor’un parası ve Bursaspor’un parasını kendi paraları gibi kullanmışlar ve Borç diye yazmışlar ve Bankalardan çektikleri kredilerinde kendileri tarafından kullanıldığı büyük olasılık ama bu Dernekte öyle bir danışıklı dövüş oyunu varki başa gelen başkanlığı bırakanın arkasını korumuş ve kendide aynısını yapmış teee para kalmayana kadar son birkaç yönetim gelene kadar Recep davaları açtı ama birileri geldi davaları avukatlardan geri çekip kendi avukatlarına verdi güya!

   22
   3
   1. @Manyastik yorumuna yanıt olarak

    Daha bunlardan başka taraftar geliri store geliri reklam geliri bunlarda var ama biz bu durumdayız bunların yanında bursaspor arazileride gitti Allah çalanlara inşallah yemesini nasip etmesin çokluğundan çocuğundan çıkarsın inşallah

 1. İşte bu aradaki farka konan insanlar alenen suç işlemişler. kılıfına uydurarak işlemişler ama gayretli bi insan bu insanların foyasını ortaya çıkarır. kusursuz suç olmaz.
  bu açılan davalarla dalga geçen çokbilmiş arkadaşlar kamuoyu oluşturmak için sahip çıksalardı, belki de bu paraları soyanlar şu an kara kara düşünüyolardı.

  24
  1
 2. Günaydın. Biz de bunu söylüyorduk zaten. Altın yumurtlayan tavuğu birileri altın yumurtlarken bile soyup soğana çevirdi, ölmekten beter etti. Çokomelci dediğiniz adamın da tek derdi bunun peşine düşmekti ama sağolsun birileri borcu çokomelci yapmış da bu zamana kadar tüm dalaverelerin kahramanı o imiş gibi, klübün bu rezil halinin sorumlusu o imiş gibi bırakın desteği durma köstek oldular, adamı da Bursaspor a yaptıkları gibi beter ettiler. E tabi dava gitti kavga bitti, haliyle Bursaspor da bitti. Şimdi de bu kadar borcu adamakıllı Bursaspor sevdalılarına ve işinde gücünde olan Bursalı iş adamlarına ödettirmeyi düşündüler. Ama tabi tutmadı. Millet enayi mi biz verelim siz yiyin sonra tekrar isteyin tekrar yiyin nasıl olsa ödeyecek saflar var tabi…

  15
  3
 3. Bir’de Kulübü hangi Başkan Zarara
  Uğratmış daha doğrusu kim ne’kadar
  İndire’Gandi yapmış birde onu bilsek.

  12
 4. Pekiyide kimin cebine girdi bu paralarda o kadar borç oldu takım son 5 senede niye 3 lig birden düştü. Birde gayrimenkülleri kimin üstüne geçti. Süper ligdeyken o kadar gelirde vardı. Ben Bursasporun eski başkanlara para vermeyipte kendisini alaçaklı gösteren yöneticilere borcu olduğunu sanmıyorum.

  10
 5. Faydalı oyuncuları satıp yerlerine abuk subuk oyuncular aldık battık gittik.
  42 milyon euro kâr da süper lig de 2 sene de harcanır zaten.

  7
  1
 6. Bunları konuşmanın ne anlamı var ? Bu kadar kâr eden takımın şuan ki pozisyonu önemli ve görünen o ki camia olarak hep birlikte sıçtık. Gereksiz menajer paraları, eski başkanların basiretsizce yönetimi ile beraber camianın 1.5 – 2 milyar ₺ borcu var. Bizlere müstahak, başka söylenilecek başka birşey var mı.?

  3
  1
 7. Açıklanan bilgilerde yazılı olan artı değer şu an kulübün verilerinde borç rakamı olarak veriliyor.
  Demek ki özellikle Sedric ve sonrasında elde edilen transfer gelirleri iyi bir şekilde değerlendirilememiş.
  Vakıfköy futbolcu fabrikası fazlaca üretim yapmış ve bu ürünlerin pazarlanmasında sıkıntı olmamış.
  Sorun yumağı elde edilen gelirlerin heba olması.
  İyi değerlendirilememesi.

  3
  1

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu