Bursaspor, 3 Yıldız Adayını Takıma Kattı

Düzenlenen törende, akademide eğimlerini alan minik sporculardan Burak Kara (12) Ozan Koç (11) ve Yağız Efe Zeyrek (10), bedelsiz olarak Bursaspor'a Muhammed Kaddafi Çelebi (16) ise Oyak Renault'a katıldı.

Hiç bir bedel almadan Bursaspor'a sporcu verdikleri için mutlu olduklarını belirten Fotball Academy sahibi Mustafa Gönden, "4,5 senenin sonunda yaptığımız işin doğruluğunu aldığımız sonuçlardan anladık. Şimdi burada olmamızın manası benim için bir gururdur. Bende önce Oyak Renault'da sonra da 7 sene Bursaspor forması giydim. Yetiştirdiğimiz çocuklardan 3 tanesini bu gün Bursaspor'a, bir tanesini de Oyak Renault'a gönderdik. Çalışmaların bundan sonra bu şekilde artarak sürdürecekler." dedi. Sporcularına güvendiğini anlatan Mustafa Gönden, onların gittikleri kulüplerde başarılı olacaklarına inandığını sözlerine ekledi. FUTBOLDAN SONRA BİRLERİNİ ELEŞTİRMİYOR FUTBOLCU YETİŞTİRİYOR Bursaspor Teknik Direktörü Ertuğrul Sağlam da kendisine teşekkür ederek; "Bursa futbolu ve Türk futbolu adına güzel bir çalışma yapılmış burada. Biz de Mustafa kardeşimize her fırsatta yanında olduğumuz hissettirmeye çalıştık. Futbolu bırakıpta güzel ve örnek işlerden birini yapan ve çalışan ender insanlardan kendisi. Futbolu bıraktıktan sonra tamamen kopup sağda, solda birilerini eleştirmeyi seçmemiş. Türk futbolunu geliştirmek içine girmiş. Bu işi kendisine destek verenlerle sürdürmeye çalışıyor. Ben kendisini tebrik ediyorum. Bu günde kendi yetişmiş olduğu Oyak Renault ve Bursaspor'da da oyuncu vermiş olmanın haklı gururunu yaşıyor. Bu güzel bir olay." dedi. Bu çalışmalarında Mustafa Gönden'e kendisinin de destek vereceğini anlatan Ertuğrul Sağlam, "Bu aktarımla Bursa'da ki Bursaspor başta olmak üzere profesyonel kulüplere, destek verecektir. Onun yetiştirdiği oyuncular inşallah bize de diğer kulüplere de gelecektir. Hep beraber bu çalışmaların meyvesini hep beraber toplayacağız. Kendisi bir çok insana örnek olacak güzel bir çalışma içinde." şeklinde konuştu. Sağlam, Bursaspor'a geçen minik sporculara da şu nasihatte bulundu: " Mustafa sizi bir yerlere getirdi. Altyapı hocamızda sizde bir şeyler gördüki sizi kabul etti. Artık top sizde, bir taraftan top oynarken bir taraftanda derslerinizi aksatmayacaksınız. Futbolun yanında ahlaklı birer sporcu olacaksınız." Oyak Renault Başkanı Süha Erbilgin ise, "Mustafa bizde de oyandı. Mustafa'nın gelişimi bizi de sevindiriyor. Bu başlattığı proje ile Bursa'da iki önemli kulübe oyuncu vermek azımsanmayacak bir iştir. Kendisini kutluyorum." dedi. Konuşmaların sonunda minik sporcuların başarı belgeleri verildi. Program toplu fotoğraf çekimi ile tamamlandı.

 

Haberler.com

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu