Bursaspor 3. Lig’e düştükten sonra…

Olay Medya Spor yazarı Emre Kurtbay'ın köşe yazısıdır.

Bursaspor’da istikrarlı bir istikrarsızlıkla birlikte bir noktada da daha istikrar sağlandı; O da kabullenmişlik… Özellikle son 3 maçta yaşanan kabullenmişliği ben kabul edemiyorum. Futbolcular gibi “Amaaan bu maçı da kaybettiysek bana ne?” mantığıyla hareket edemiyorum. Edemem de zaten… Ancak gelinen noktada, Bursaspor’a gönül vermiş nice taraftarın da bu “kabullenmişliği” benimsediğini görüyorum. Zira sezon başında 15-20 bin taraftarla oynanan maçlar, 17. haftaya gelindiğinde ne yazık ki 3-4 bin dolayına düşmüş durumda. Taraftarın gözünden bakıldığında bu normalmış gibi gelebilir ancak Bursaspor’la da dertlenen, bir şeyler üretmeye çalışan 3-4 bin kişi mi var sadece? İnanın bu durumu içime sindiremiyorum.

Averajla ikinci sırada yer alan ve şampiyonluk için mücadele veren Şanlıurfaspor istese 2-0’dan daha farklı bir skorla Bursa’dan ayrılabilirdi. Çok fazla kasmadılar. Biraz da ilk golü hatalı yemesine rağmen ikinci yarıda yine önemli kurtarışlar yapan Canberk’in bunda payı var elbette… Bir çift söz de hakemlere söylemeden olmaz. Elbette yenilgiye kılıf aramıyorum ancak bu kadar kalitesiz ligin hakemleri de bu kadar olur. Gözlerinin dibindeki pozisyonları görmek istemeyenler emek hırsızlığı yapmaya kalkmasın!

Perşembenin gelişi çarşambadan bellidir. Bu takıma takviye yapılmaması halinde de ne olacağı herkesin malumu. Transfer tahtasının açılması ve FIFA’dan yasağın kaldırılması için gereken rakamlar ortada. Bunun için “Bursa birlik olsun halledelim” diyoruz ama Bursaspor’un kurtulması adına kimse bir adım atmıyor. Bu devam ettiği sürece de elaleme rezil rüsva olmaya devam edeceğiz. Bunun lamı cimi yok maalesef. Bursa’yı Ankara’da temsil edenler, Bursa’yı yönetenler; bu kulüp bir lig daha düşmeden bu duruma el atmalı. Bursaspor 3. Lig’e düştükten sonra el atmanızın da hiçbir manası yok…

8 Yorum Onay bekleyen 6 yorum var

 1. Hala laf üreten kısır yerel medya! Okuyan varmı ? 1.5 Milyar TL Borca Sokan Borçlarını Silmeyen Yönetimleri Başkanları Hala Araştırmıyor Koruyorlar – Devam Edin Medya Olarak Güvenirliğinizi Kaybettiniz!

  64
 2. Yav sizi anlamak mümkün değil hem spora siyaset bulastirmayin diye ahkam kesiyorsunuz hemde siyasilerden medet umuyorsunuz.Naapacaklar siyasiler 300 trilyon verip tahtayı mi actiracaklar? Nereden gelecek bunpara?Tekrar Recep Bölükbaşılar Emin Adanurlar gibiler gelip takımı satıp kulübü soyup soğana mi cevirsinler.Boş yapmayın bu kulübün tek kurtuluşu var oda Adam gibi bir başkan gelecek ismini FK Bursaspor yapacak borçlari sifirlayacak.

  7
  3
 3. Bursaspor’u bu hale düşüren eski yönetimlerin vebalini seyirciye yüklemek yanlıştır. Önce o küçük borç denilen paraların o eski yöneticilerden tahsil edilmesi taraftarıyım. Gerekirse mahkeme kararıyla mal varlıklarına el bile konulmalıdır. Onca şampiyonluk gelirleri ne oldu??? Soruları sorularak tahsil edilmelidir. Artık seyircileri ve taraftarları fazla darıltmamak lazımdır.

  5
  1
 4. Hergün ölüyoruz her maç günü skoru öğrenmemek için bursasporlu arkadaşlardan kaçıyorum sosyal medyadan elimden geldiği kadar kaçıyorum
  Kapatın kulübü de bir sefer ölelim hırsızlarda üçün birini alsın bizde sevdamızı
  Kalbimize gömelim

  3
  1
 5. Ben buradan sesleniyorum zamanında stadın ortasına helikopter ile inenlere elinizi TAŞIN altına bir sokunda Bursa bir görsün.O zaman şov yapıyordunuz bugün de yapın İbrahim yazıcı şampiyon yatı sizde büyük Bursasporu kurtarın hadi yapabilirsiniz.

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu