Bursaspor 3–0 Yeşilyurt

Yaklaşık 100 taraftarın izlediği mücadeleyi Amatör Şubelerden Sorumlu Asbaşkan Sezer Sezgin de protokol tribününden takip etti.

Karşılaşmaya Dilara, Bahar, Elena, Selin Yurtsever, Ece, Selin Doğan altılısı ile başlayan Bursaspor ilk teknik molayal 8-5 önde girmesini bildi.

Setin ikinci bölümünde bir ara 8-8 eşitlik gelse de Elena, Bakar ve Selin ile sayılar bulan Bursasporikinci teknik molaya 16-13 önde girdi.  Bu dakikalarda Yeşilyurt başantrenörü Uran Er yaptığı itirazlar nedeniyle sarı kart ile cezalandırıldı.

Setin son bölümünde etkili servisler ile sayılar bulan Bursaspor 25 dakika süren seti 25-19 kazanmasını bildi.

Mücadelenin ikinci seti karşılıklı alınan sayılar ile başladı. İlk teknik molaya konuk ekip 8-5 önde girmesini bildi. Setin ikinci bölümünde toparlanan Filenin Timsahları file üstü hakimiyetini ele geçirdi, Dilara ve Bahar Ekinci’nin bloklarıyla ikinci teknik molaya 16-13 önde girmesini başardı.Setin son bölümünde bir ara 20-20 eşitlik gelse de Bursaspor Bahar ve Dilara ile bulduğu sayılar ile 26 dakika süren ikinci seti 25-22 kazanmasını bildi.  

Mücadelenin son setine ilk iki seti almanın vermiş olduğu moral ile iyi başlayan Filenin Timsahları ilk teknik molaya 8-3 önde girdi. İkinci teknik molaya ise 16-8 önde giren takımımı son seti  25-13 maçı da 3-0 kazanmasını bildi.

Bu sonuçla Bursaspor ligdeki 9.galibiyetini elde etmiş oldu, Yeşilyurt takımı ise 4 galibiyette kaldı

 

 

MAÇ METRE:

SALON: Cengiz Göllü

BURSASPOR: Dilara, Bahar, Elena, Selin Yurtsever,  Ece, Selin Doğan (L. Müge) (Gizem, Emel, Buse )

Başantrenör: Emin İmen

YEŞİLYURT: Fatma, Burcu,  Ecem, Hazal, Anna , Büşra

Başantrenör: Uran Er

 

 

SETLER:

1.Set: Bursaspor 25–19 Yeşilyurt  (27 Dk.)

2.Set: Bursaspor 25 – 22 Yeşilyurt (25 Dk)

3.Set: Bursaspor 25–13 Yeşilyurt

 

SARI KART: Uran Er (Yeşilyurt)

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu