Bursaspor 225 bin Euro alacak

Bursaspor, Beşiktaş'ın 1,5 milyon bonservis bedeliyle anlaştığı Umut Meraş'ın transferinden, sözleşmesindeki "yüzde 15 pay alır" maddesi gereği, 225 bin Euro kazanacak.

Bursaspor‘un eski oyuncusu Umut Meraş yeniden Türkiye‘ye döndü.

“SATIŞTAN %15 PAY ALIR”

Bursaspor, Fransız 2.Ligi’nde mücadele veren Le Havre takımına 2019 yılında satarken, 26 yaşındaki futbolcunun sözleşmesine, “bir sonraki satıştan yüzde 15 pay alır” maddesi koydurmuştu.

Yani bu ücret yaklaşık olarak 225.000 Euro‘ya tekabül ediyor.

26 Yorum Onay bekleyen yorum yok

 1. İyi şeyler olurken her saniye tweetler atılıyordu haberler geliyordu şu anda niye açıklama yok kadro dışılarla ilgili 3 haftadır nedir bu sessizlik çok güzel giden günler niye bu kadar kısa sürdü neden bu duruma düştük niye kimse açıklamıyor arkadaş

  70
  6
  1. @Asparuh16 yorumuna yanıt olarak

   Emin başkan artık tivit atmaya utanıyor. Büyük abileri uyarmış. Olum bak yapma bu işleri. Koskoca Bursaspor başkanı sosyal medya üzerinden zırt pırt tivit atmaz. Sen gördün mü hiç daha önce İbrahim Yazıcı’nın, Levent Kızıl’ın, Murat Gülez’in falan tivit attığını. Olum yapma bak demişler. O da haklısınız demiş. Şu aralar eline telefonu almıyomuş. Ama gene de belli olmaz. Fake hesap açıp ordan gene sallayabilir. Eğer yakında yine her maçın günahı olur. Kuzgun başa, saldır leşe falan gibi bi tivit görürseniz bilin ki o hesap Emin Bey’indir

  2. @Asparuh16 yorumuna yanıt olarak

   Daha ilk maçtan alınan 1 puana bunun bir bedeli var diye tweet atarsan, bu tweet’in altına ya Bursaspor başa ya kuzgun leşe diye cevap atan bir yöneticin olursa..
   Bedelini kendisinin ödeyeceğini anladığı için ses seda yok.

   31
   1
   1. @Make16 yorumuna yanıt olarak

    Daha ilk maçta 1 puana tivit attı, sonra üst üste 2 maçı kaybetti tık yok. Hele içerde Eyüpspor’dan 2 yenir mi amk yaa? Rezillik. Kabullenemiyom kuran çarpsın. Bu takım eskiden Twente’ye falan 3 atarken, şimdi içetrde Eyüp’ten 2, Keçiören’den 3 yiyyo amk yaa. Nası başkanlar ve yönetimler bunlar?

 2. umut kulüpten alacağı çok cuzi miktarı faiziyle kuruşuna kadar isteyip zorluk çıkarmıştı.. Unutmuyorum… Onun için bjk transferi sonun başlangıcı olacak , yazın bir kenara… 2 seneye kalmaz görürsünüz.

  22
  28
  1. @HknTmbk16 yorumuna yanıt olarak

   Yönetimin bazı seyleri açıklaması lazim evet yaptıklarına yanlış demiyorum ama nedenini bilmek hakkımız. Kaldı ki şeffaf olacaz deyen yönetim söz konusu… Bu sene ya tam batacaz ya çıkacaz.. ortası yok

   1. @Dance4Lifee yorumuna yanıt olarak

    Evet Serkan Reçber’i tesislerden sorumlu yönetici yapmışlar. Özlüce’nin etrafına tel örgü taktırıp çimleri yeniden ektirecekmiş.

 3. Umut için bir renkdaş alacağından taviz vermemiş demiş.Olabilir amma bakın şu susuz yazda içimizi srinleten bir 225 000 AVRO bu çocuğun sayesinde geliyor.

  Bence UMUT için menfi sözlere gerek yok.BİZE MAÇ,İTİBAR VE PARA KAZANDIRAN HER FERDE TEŞEKKÜR ETMEK DÜŞER.

  4
  1
 4. Yönetime hesap sormayı bırakın.adamlar sonuna kadar haklı.gelen futbolcular bizi üst lige taşıyamaz.onlara 1şans verildi,kullanamadilar..şimdi üst düzey 4-5 transfer yapılacak.kadronun boşaltılması gerekiyordu.dogru olan yapildi.yonetime destek olun biraz!!

  3
  3
 5. Hain ,yeteneksiz ilan edilenler takıma para kazandırmaya devam ediyor.Artık futbolculara birşeyler demekten vazgeçelim.Gençleri küçümsemekten vazgeçelim.geçen sene yere göğe sığdıramadığımız oyunundan zevk aldığımız gençler bu sene yeteneksiz ilan ediliyor.gelen çöp oluyor giden çöp oluyor.geçen biri kalecimiz Erhan ı yetersiz bulmuş Ataberkten şu anlık haliyle on gömlek üstün.(dikkat edin Ataberk kötü demiyorum çünkü oda yetenekli bence. ki Bursa Spor da oynadı milli takıma seçildi)Ağzı olan konuşuyor telefonu olan yazıyor.Kubilayı bitirdik sıra Batuhanda.Adam milli takıma seçiliyor bizim morinholar yeteneksiz ilan ediyor.öyleki bu yeteneksiz ilan edenler ingiltereden 1.250 milyon euro verilirse hemen satılsın diyor .yani bu yeteneksiz oyuncunun 12 milyon lira edeceğine hemen inanıyor.(ki bence çok daha fazla edecek bir yetenek.)işinde okulunda çok yetenekli olduğuna inanan zevat herkesi çöp ilan ediyor . Transfer yapılır ama hepsi isabetli olmayabilir.yeterki iyi niyetle yapılsın takımı sıymak için değil.

  3
  3
 6. Arkadaşlar lig uzun maraton hemen enseyi karartmayın geçen sene Ads nerden gelip şampiyon oldu müthiş paralar harcadı ne durumlara düştü sonunda mutlu sona ulaştı.Yönetim çok çaba harcadı ama bilgisinin yetersiz olduğu konuda biraz çuvalladı bunlar gelir geçer kısa sürede akıllı işler yapılmaya başlanıyor sportif direktör ilk adım,batalla alt yapıya,Fatih Tekke kendi sistemini mutlaka takıma oturtacaktır birliğimizi bozmayalım hergün yeniden başlar.

  1
  1
 7. Is güç para yazmak takım dip yapmış ne gelen ne giden aynı geçen sezon gibi başkanın yorumu sezonbasi bide bitliste görüldü aynı dizinin tekrarı oynanıyor gerçi farketmez an itibarile

 8. Çok güzel bir örnek.
  Demek ki transferde doğru tercihler yapıldığında kulüplerin amel defterleri hiç kapanmıyor👍👍👍

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu