Bursaspor 2-3 Beykoz Belediyespor

Takımımız seremoniye Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün sözü  “ Ey kahraman Türk kadını, sen yerde sürünmeye değil, omuzlar üzerinde göklere yükselmeye layıksın” yazan pankartla çıkarak 8 Mart Dünya Kadınlar Gününü kutladılar. Voleybolcularımız ayrıca tribünde bulunan bayan taraftarlarımıza karanfil hediye ettiler.

 

Maça oldukça iyi başlayan Filenin Timsahları file üstünde ve savunmada çok arzulu oynadığı ilk bölümde 1.teknik molaya 8-4 üstün giren taraf oldu.  Oyundaki üstünlüğünü setin ikinci bölümünde de devam ettiren Filenin Timsahları 12-4’lük üstünlüğe ulaştı ve Beykoz antrenörü Bektaş Durmaz mola almak zorunda kaldı. Bursaspor’umuz sette oyun üstünlüğünü bırakmadı ve ikinci teknik molaya 16-8’Lik üstünlük ile girdi. Setin son bölümünde de üstünlüğünü devam ettiren Filen Timsahları 20 dakika süren ilk seti 25-14 kazandı.

 

İkinci setin ilk bölümünde her iki ekipte karşılıklı almış oldukları sayılar ile başladılar. İlk teknik molaya takımımız 8-7 önde girdi.  Setteki çekişme ikinci bölümde de devam etti. Bu sette de her iki takım başa baş oyun sergiledi ve takımımız ikinci teknik molaya 16-14 önde girdi.  Setin son bölümünde file üstünde Yasemin’in etkili oyunu ile farkı açan Filenin Timsahları 25 dakika süren 2.seti 25-19 kazanmasını bildi.

Üçüncü sete konuk ekip çok etkili başladı ve ilk teknik molaya 8-1 önde giren taraf oldu. Setin ikinci bölümünde de servislerde ve bloklarda etkili olan konuk takım, ikinci teknik molaya 16 – 8 önde girdi. Setin son bölümünde Hale’nin etkili servisleri ve Zeynep’in file üstündeki hakimiyeti ile gelen sayılarla skor 18-14’e geldi ve konuk ekip mola aldı.  Molanın ardından toparlanan konuk ekip file üstünde hakimiyeti ele aldı ve etkili smaç ve bloklarla aldığı sayılar ile 21 dakika süren seti 25-16  kazanarak skoru 2-1’e getirdi.

Üçüncü seti kaybetmenin moral bozukluğunu üzerinden atan Filenin Timsahları, dördüncü sete çok iyi başladı. Hale ve Yasemin’in file üstünden bulduğu sayılar ile ilk teknik molaya 8-4 önde girdik. İyi oyunumuzu setin ikinci bölümünde de sürdürdük ve ikinci teknik molaya 16-12 önde girdik. Setin son bölümünde ise inanılmaz bir heyecan yaşandı. Karşılıklı alınan sayılar ile 35 dakika süren seti 30-28’lik skorla konuk ekip kazandı ve setler 2-2 oldu.

Karşılaşmayı kazanacak takımı belirleyecek olan Tie-Break setinde de çekişme devam etti. Saha değişimine 8-6 önde giren taraf konuk takım oldu. Setin ikinci bölümünde çekişme devam etti ve seti 23-21 kazanan Beykoz Belediyespor oldu. 

MAÇMETRE

SALON: Çekirge

HAKEMLER: Ramazan Ünal, Selin Güçlü

BURSASPOR: İrem Özgür, Aylin Avcı, Yasemin Şahin, Zeynep Kaya, Dilek Erken, Hale Kantarcıoğlu (L: Betül Akdoğan)

Yedekler: Sevda Nur Köksalan, Buse Özden, Aslı Maden, Pelin Ceylan, Ece Sıla Tanyeli Gencer,

Antrenör: Burhan Zümrüttaş

BEYKOZ BELEDİYESPOR: Sinem Baş, Büşra İzal, Duygu Gürkan, Cemre Kuzuluoğlu, Sevinç Deniz, Büşra Sarısoy

Yedekler: Ceren Nevruz, Zümre Yılmaz, Gözde Yorgun

SETLER:

1.Set: Bursaspor 25 – 14  Beykoz Belediyespor (20 Dakika)

2.Set: Bursaspor 25 –  19 Beykoz Belediyespor  (25 Dakika)

3.Set: Bursaspor 16 – 25 Beykoz Belediyespor (21 Dakika)

4.Set Bursaspor 28 – 30 Beykoz Belediyespor (35 Dakika)

5.Set Bursaspor 21- 23 Beykoz Belediyespor ( 27 Dakika)

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu