Tam 13 sene önce olmuş!

Bursaspor, tarihindeki ilk Şampiyonlar Ligi maçında, Atatürk Stadı’nda Valencia ile karşılaştı.

Tarihler 14 Eylül 2010’u gösterdiğinde, Bursa Atatürk Stadı’nda, Şampiyonlar Ligi müziği yankılandı.

2009/2010 sezonunu Şampiyon olarak tamamlayan Bursaspor bizlere Türkiye‘yi Şampiyonlar Ligi‘nde temsil etme gururu yaşatmıştı.

Bursa Atatürk Stadı’nda yankılanan o Şampiyonlar Ligi müziğini duyduğunuzda siz neler hissetmiştiniz.

20 Yorum Onay bekleyen yorum yok

 1. resmen duygulandım . 100 bin lira borcum olsa da o atmosferi keşke bir daha yaşayabilsem . Rabbim o atmosferi canımı almadan 1 kez daha yaşat bana

  42
  4
  1. @Enes yorumuna yanıt olarak

   Maç Salı günüydü. Ankara’daki iş yerimden bir günlüğüne izin alabilmiş, gece Ankara’ya geri dönmüştüm… Maraton 100 lira, Açık Kale Arkası 30 liraydı. Ya gidemezsem diye düşünerek Açık Kale’den almıştım bileti. Şampiyonlar Ligi müziği çaldığında tüylerimin diken diken olduğunu hatırlıyorum. 4-0 yenildiğimiz maçtan sonra, Ankara’ya mutlulukla dönüşümü hatırlıyorum… Böyle bir anıyı yaşamış olmak insanı gerçekten mutlu ediyor.

 2. ADI NANKÖRLÜK BU EZİYETİN.Şuanki durumumuza bu.Şampiyunluk sonrası gelen başarıları beğenmemek burun kıvırmak.Sonrasında rahmetli yazıcı ve Ertuğrul a yapılanlar.Sonrasında futbolcuları satanlara ses çıkarmamak.Vs vs vs VEEE HAZİN SONNN
  Anlamadığım hala aynı kafada olunması.Yani
  BATAKLIĞIN İÇİNDE BİLE HALA AYNI ZİHNİYET EVET DİP YAPMAK BAZEN İYİDİR VE ÇOK YANLIŞLIK VE HATALARI DÜZELMESİNİ SAĞLAR AMA BUGÜNKÜ DURUM ÖYLE DEĞİL SORUNU ÇÖZEMEMEK MESELE BU ? SORUN YADA SORUNLARI çözemiyorsan üzerini örtersin GÜCÜN eski gücüne kavuştuğunda CAMİA OLARAK MAHKEMEYİ KURAR KARARINI UYGULARSIN.BUGÜN GÜNÜ KURTARMAKLA DEĞİL GELECEĞİNİ KURTARMAKLA ALAKALI ADIMLAR ATILMALI Kİ DOĞRU KİŞİLER İLE ! ANCAK ŞEHİR VE CAMİA BUNUN DERDİNDE DEĞİL ÖYLE GÖRÜNÜYOR TARAFTAR HASTA EDİLİYOR VAZİYET BU BEN KAVGADAN ZİYADE DÜZLÜĞE EMİN ADIMLARLA ÇIKALIM SONRASI HESABI GÖRELİM TARAFINI SAVUNUYORUM AMA DOĞRU İSİMLER İLE.

  24
  7
 3. – camia olarak bu güzellikleri sindiremedik.
  – şampiyonluk ayaklarımızı yerden kesti.
  – bir şampiyonlukla yerli-yabancı demeden önümüze geleni devireceğimizi sandık.
  – valensia, m.united yenilgilerini, andeletch ve tweenteye elenmeleri dünyanın sonu olarak gördük.
  (oysa onlar çıktığımız markalaşma yolunda ki ödememiz gereken birer zorunlu bedellerdi)
  – sonrasında gelen süper lig ikinci, üçüncü dördüncülüklerine burun kıvırdık.
  – beş yıl aralıksız avrupa kupalarına gitmelere dudak büktük.
  – bunlarla da yetinmedik bizi buralara taşıyan Rahmetli Yazıcıyı istifaya davet ettik. ültimatomlar verdik. gitmesi için protesto amaçlı tribünleri boşalttık.
  (takım o sezon ne yazık ki sadece 2 bin 5 yüz ortalamaya oynadı. üstelik o yere-göre sığdıramadığımız, atınca mangalda kül bırakmadığımız Atatürk Stadında)
  – şampiyon hoca E. Sağlamın aracını taşladık. milyonların gözü önünde adamı kulübede göz yaşlarına boğduk.
  – şamili alana bilmem kim yanında bedava diyerek oyuncularımızla alay ettik. onlara kazma-kürek yakıştırmalarında bulunduk.
  – otobüs çevirip kaptan dövdük.
  – timsah arenayı küfür ve protestolarla inlettik.
  – içeride dışarıda demeden kulübe her hafta para ve tribün kapatma cezaları aldırdık.
  şimdi 1.5 milyar borçla 3. ligde tırmalıyoruz.
  şimdi soruyorum,
  biz bunları anamızın ak sütü gibi HAK ETTİK Mİ? ETMEDİK Mİ???

  10
 4. 11 yaşındaydım dün gibi hatırlıyorum. Şimdi 24 yaşındayım okul bitiyor iş güç hayat kavgası başlıyor. Yarın kendi ailemi kuracağım. Eşimle çocuklarımla maça gitmenin hayalini kurarken acaba benim çocuğum o yaşa geldiğinde Bursaspor kalacak mı diye düşünüyorum.

  9
  1
 5. Hafta sonu Nazilli İle maçımız var bu sene 3’te 3 yaptılar geçen sene diptelerdi yine bizi zorlamışlardı dibe iterken maç sonunda bizi ne kadar takdir ettiklerini Bursaspor olarak söylemişlerdi! yani yakın tarih geçmişimiz bu! Nostalji yapmayı 1.5-2 milyar TL borcu görmeden yapan yerel gazete ve gazetecilere bırakalım onlar faileri araştırmazlar işlerine gelmiyor çünkü ama lüks bedava basın türbününde yerlerini alırlar!

 6. Maç öncesi çiçek pasajında içerken, bizi küçümseyeceklerini, sürpriz sonuç alacağımızı düşünmüştük. Daha maçın başında Tino Costa’nın orta sahadan çatala taktığı topu hatırlıyorum 😀 Gerisi zaten çorap söküğü gibi geldi… 2 maçta adamlardan 10 gol yedik…

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu