Bursacell geliyor

GSM firmalarıyla görüşen Yeşil Beyazlı kulüp kısa zamanda projeyi hayata geçirecek. Geniş bir kullanıcı sayısına ulaşmayı hedefleyen Bursaspor yönetimi bilet satışlarını ve aidat ödemelerini bu sistem üzerinden yapacak.

 

Yenilenen internet sitesiyle kurumsallaşma ve çağı yakalama adına önemli bir adım atan Bursaspor Kulübü ikinci bir hamleyi planlıyor. Şampiyonluğu kazanan diğer dört takım gibi Bursaspor da kendi adını taşıyan bir telefon hattına sahip olmak için girişimlerine hız verdi. GSM şirketleriyle görüşen Bursasporlu yöneticilerin bu konuda önemli bir yol aldıkları öğrenildi. BursaCell ismiyle faaliyet göstermesi beklenen sistemin yakın zamanda hayata geçirilmesi hedefleniyor.

Faturaya yansıyacak Projenin ayrıntıları arasında önemli detaylar var. Son dönemde tribündeki taraftar sayısının azlığından yakınan Bursaspor yönetimi BursaCell projesiyle cep telefonu üzerinden bilet satışı gerçekleştirecek. Sisteme göre hat kullanıcılarına kısa mesaj ile ulaşılacak ve bilet alıp almayacakları sorulacak. Kullanıcı bilet almayı kabul ederse aldığı biletin parası cep telefonu faturasına yansıyacak. Cep telefonuna gelen barkodun stat turnikelerine kurulacak optik okuyuculara gösterilmesiyle maçlara giriş işlemi sağlanacak.

Sadece bilet satış değil Kurulacak sistem sadece bilet satışını kapsamayacak. Bursaspor kongre üyelerinin yıllık aidat ödemelerinde de kolaylık sağlanması bakımından yine BursaCell'den destek alınacak. Üyelere kendilerine gelen mesajı yanıtlayarak ödemelerini cep telefonu üzerinden yapacak ve aidat ücretleri telefon faturalarına yansıyacak. Bursaspor Kulübü yaşamı kolaylaştıran bu projelerle ciddi sayıda kullanıcı ve bir o kadar da maddi gelir sağlamayı hedefliyor. BursaCell projesinin de internet sitesi gibi geniş katılımlı bir tanıtım toplantısıyla kamuoyuna duyurulması hedefleniyor. 

 

Süha Gürsoy / Bursa Hakimiyet Spor Servisi

Bir yorum yazın

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu