Bursa trafik vakfından ziyaret

Özlüce Tesisleri’mizde gerçekleştirilen ziyarette Başkanımız Recep Bölükbaşı,   Yöneticilerimiz İlyas Acar, Nihat Akınoğlu, Sezer Sezgin ve Ender Kumova hazır bulundu.

Bursa Trafik Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı Galip Sakder yaptığı açıklamada Yönetim Kurulumuza başarılar diledi.  Sakder şu açıklamayı yaptı; “Zor bir görev aldınız. Taşın altına elinizi koydunuz. Biz de taşın altına elimizi koymak için elimizden ne geliyorsa o katkıyı koyacağız. Trafik Vakfı olarak geçtiğimiz sezon 150 ilköğretim okuluna televizyon aldık ve bu televizyonlardan öğrencilerimize trafik eğitimi verdik. Bu eğitimleri verirken Bursaspor sevgisini aşılamak istedik. Başta siz, teknik direktörümüz ve futbolcularımızdan alacağımız spot konuşmalarla çocuklarımıza Bursaspor sevgisi aşılatmak, futbolcularımızı tanıtmak için çalışmalar yapacağız. Bursaspor’da başkanlık yapan, rahmetli olan herkese şükranlarımızı sunuyorum. Bursaspor bir marka. Bizim bu markayı daha iyi yaymamız için herkesin taşın altına elini koyması gerekiyor.  Altyapıdan tutunda değişik branşlardaki faaliyetlere destek vereceğiz. Sokaktaki çocukları spora kazandırmayı hedefliyoruz. Bursa hepimizin. Baklava konusunda Hacı Hasanoğulları bize her türlü destek veriyor. Bursaspor’umuzun çocuk kulübü var. Bunu daha işlevli hale getirip onları eğlence merkezlerimizde eğlendirebiliriz. Tek amacımız Bursaspor   ” dedi.

Başkanımız Recep Bölükbaşı ise ziyaretlerinden dolayı duydukları memnuniyeti dile getirdi. Başkanımız şu açıklamayı yaptı; “ Birçok sivil toplum örgütündeki çalışmalarınızı takip ediyorum. Ne mutlu ki Bursa’mızda böyle başkanlarımız var. Trafik Vakfı olarak önceki dönemde çalışmalar yapılmıştı. Bursaspor olarak katkılar sağlamıştık. Bu dönemde inşallah hem şahsi hem de Bursaspor olarak tüm çalışmalarınıza katkı sağlayacağımızı belirtiyorum. Bizleri onurlandırdığınız için çok teşekkür ediyoruz” dedi.    

Başkanımız Recep Bölükbaşı ziyaretin sonunda basın mensuplarının sorularını da yanıtladı.

Bir medya mensubunun  Civelli, Frey ve Taiwo’nun menajerleri ile yapılan görüşmelerin ardından son durum hakkında bilgi istemesi üzerine  Başkanımız Recep Bölükbaşı  şu yanıtı verdi; “ Basına yansıdığı gibi menajerler ile daha önce görüştük. Onlar bizim futbolcularımız. Maliyetlere göre beklentilere pek ulaşamadığımızı basın yoluyla sürekli dile getirdiniz. İnşallah bu sene o beklentileri kendilerinden alırız diye düşünüyorum ama biliyorsunuz yeni sezonda yabancı kuralı 5+3.  Biz de de 7 yabancı futbolcu var. Yeni hocamız geldi. Türkiye’nin saygın hocalarından birisi. Transferlerimiz de devam etti. Bu arkadaşlarımızın beklentilere karşılık verememesi üzerine hocamızın isteği ile birlikte yabancı transferi yaptık. Bunun neticesinde de yabancı kontenjanını boşaltmak için menajerler ile görüştük. Fernandao ve Belluschi’nin menajerleri ile görüşmedik. Yabancıların dışında yerli oyuncularda var. Bir sonuç çıkmadı. Bursaspor çok büyük camia, çok büyük takım. Yeşillikler ile çevrili. Denizi var. Gelen misafirlerimiz Bursa’dan ayrılmak istemiyor. Ayın 30’unda takımı toplayacağız. Yönetim Kurulumuz ile futbolcularımız tanışacaklar. Onlar bizim futbolcularımız. Onlardan sonuna kadar yararlanmamız gerektiğini düşünüyorum. Yabancı kontenjanını boşaltmamız için bazı oyuncularımızın feragat göstermesi gerekiyor. Göstermezlerse de yapacak bir şeyimiz yok. Onlarla devam edeceğiz. Bursaspor için ter dökecekler. Şuanda Türkiye’nin en iyi hocalarından birisini getirdik. İki tane Milli futbolcu transfer ettik. Bir tane de Milan’dan futbolcu aldık. Bursaspor’un ekonomik yönden sıkıntıları var. Sadece bizim değil, tüm kulüplerin sıkıntıları var. Bizler tecrübelerimiz ile kentimizin dinamiklerinin katkılarıyla yapacağımız projeler ile bu darboğazı geçeceğiz. Zaten bizim sıkıntımız çok uzun vadeli değil. İnşallah önümüzdeki sene daha farklı olur. Bu dönem zor bir görev üstlendik. Bunun üstesinden geleceğimizi düşünüyorum. Bir aydan beri geceli gündüzlü çalışıyoruz. Ben iyi olacağını düşündüm. Çünkü iyi niyetli çalışıyoruz.  Hep Bursaspor için çalışıyoruz. Bazen 7/24 mağaza gibi çalışıyoruz. Bunun karşılığını Allah bize verir diye düşünüyoruz. Önümüzde Avrupa Kupaları başlayacak hemen ardından lig başlayacak. Bizim yönetimimizde ben yok, biz varız. Biz derken tüm Bursa bunun içerisinde olmalı. Eğer biz olursak, herkeste destek verirse 2010 yılındaki tabloyu yaparız. O zaman biz olarak yapmıştık. Ama herkes görevini yerine getirmezse yönetim ve başkan hiçbir şey yapamaz. Başta biz kendi işimizi yapacağız. Sonra teknik ekip ve futbolcularımız yapacak. Onun dışında camia ve taraftar gereğini yapacak. Çok önemli basın gereğini yapacak. O zaman herkes gereğini yerine getirirse  Bursaspor Türkiye’nin en büyük şehir takımı harika işler yaparız” dedi.

RESMİ TEKLİF GELMEDİ

Bir medya mensubunun “ Şener, Batuhan, Enes ve Ozan Tufan’ın Ulusal basında çıkan transfer haberleri var. Rahmetli Başkan İbrahim Yazıcı’nın değerini bulursa ceketimi bile satarım lafı vardı. Eğer resmi teklif olursa sizin bu konudaki görüşünüz nedir?” sorusuna Başkanımız Recep Bölükbaşı,   “Futbol aynı zamanda bir endüstri. Bir şirket gibi holding gibi düşünmek gerekiyor.  Altının çizilecek rakam değerini bulursa. Değerinin altında hiçbir futbolcumuzu satmak istemiyoruz. Bu konuda bize herhangi bir teklif gelmedi. Biz de zirveye oynayacağımız için şuandaki düşüncem hiçbir futbolcuyu satmak değil. Bu düşüncem özellikle altyapıdan yetişen oyuncularımız için geçerlidir” dedi. 

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu